341 sport Vlissingen moet helemaal terug SSV'65 tegen GPC, Duiveland is klaar VCK lijdt geen pijn tegen Tholense Boys Nieuwdorp houdt stand in Klundert De Meeuwen in de slotfase langs Seolto Promotie Nieuwland na zege op Domburg Eric Vereecken nipt in de sprint geklopt NACOMPETITIE Vlissingen speelt volgend seizoen weer in de eerste klasse. De ploeg verliest in de eerste ronde van de Het aantal (na-)competitiewedsMjden nacompetitie na strafschoppen van FC Vinkenslag. bank heen gezeten. maandag 17 mei 2010 KOUDEKERKE Na een 0-3-overwinning op Tholen se Boys kan VCK zich opmaken voor een tweeluik tegen Oostkapel- le. De winnaar van die dubbele ont moeting speelt volgend seizoen in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Saillant detail: VCK-trainer Hans de Nooijer zwaait volgend sei zoen de scepter bij Oostkapelle. Na de 3-1-zege in Koudekerke pakte VCK ook de volle winst in Tholen: 0-3. De doelpunten vielen in de tweede helft. Erik Goudt (twee keer) en Bouwen Legemate waren trefzeker. KLUNDERT Nieuwdorp heeft zaterdag de twee de ronde van de nacompetitie be reikt door Klundert na strafschop pen uit te schakelen. Na de regulie re speeltijd was het 2-0 voor Klun dert via treffers van Poger Mukoko en Nico van Wingerden. Vorige week won Nieuwdorp thuis met 3-1. Ruben Otte keerde één van vijf strafschoppen van Klun dert Janick van As schoot de beslis sende pingel namens Nieuwdorp binnen. De Bevelandse ploeg stuit nu op De Meeuwen in de strijd om promotie naar de tweede klasse. ZOUTELANDE Het venijn in de nacompeytiewed- strijd tussen De Meeuwen en Seol to zat in de staart. Na 89 minuten stond er een 1-1-stand op het score bord. Toch werd het nog 3-1 voor de Walcherse ploeg dankzij treffers van Vincenzo Lorello en Robin Dek (in de derde minuut van de blessuretijd). De Meeuwen kwam voor de rust op voorsprong via Wouter Koch. Danny Potters maak te gelijk. De ploeg uit Zoutelande speelt nu tegen Nieuwdorp om een plek in de tweede klasse zaterdag. NIEUWLAND De 4-3-nederlaag vorige week te gen Wolfaartsdijk deerde Nieuw land weinig. Dankzij een 1-0-over- winning op Domburg promoveert de Walcherse formatie naar de der de klasse van het zaterdagvoetbal. Goudhaantje voor Nieuwland was Steef de Rijke. Hij bracht zijn ploeg in de 51e minuut op 1-0. Domburg, vorig jaar nog actief-in het zondagvoetbal, moet volgende week winnen van Wolfaartsdijk om nog een kans op promotie te maken. WISSENKERKE De wielerronde van Noord-Beve land kende een zeer spannend slot. Pas na bestudering van de fotofi nish werd een winnaar uitgeroe pen. Eric Vereecken uit Hulst kwam enkele millimeters te kort voor de zege. Die ging naar de Belg Nico Savat. Vereecken had er een ki lometerslange achtervolging opzit ten om aansluiting bij de kopgroep te krijgen. Ronald Gort uit Terneu- zen eindigde in Wissenkerke bij de S/P-renners op de vijfde plaats in de Peelandkoers. 209 dat Ruud Pennings bij Vlissingen op de ALMKERK - De nacompetitie om promotie naar de eerste klasse krijgt voor SSV'65 een vervolg. Na de i:i in Goes won de ploeg zater dag met 1-2 bij Almkerk. Tegen GPC Vlissingen mag SSV'65 probe ren om door te stoten naar een ho ger niveau. Duiveland strandde te gen Sliedrecht. De Zuid-Hollan ders wonnen met 1-5 in Ooster- land. Vorige week werd het ook al 4-2 voor Sliedrecht. Almkerk-SSV '65 1-2 (0-1): Voor SSV grossierde Pim Bruins in Alm kerk in verkeerde keuzes en mis lukte acties, maar zette zijn ploeg dankzij een schitterende vrije trap wel op het goede spoor richting eerste klasse. Bruins had vorige week zaterdag ook al voor de gelijk maker gezorgd in de heenwed strijd. Toen scoorde hij vanaf de strafschopstip. Nu deed hij het in de 36e minuut vanaf zo'n achttien meter uit een vrije trap, die over de muur in de linkerhoek zeilde. SSV verraste Almkerk door David den Hollander vanuit de verdedi ging door te laten schuiven. Afge zien van de eerste tien minuten hadden de Brabanders er geen ant woord op. Na rust was het gedaan met de Goese hegemonie. Almkerk zette een extra aanvaller in en toen bleek de kwetsbaarheid van de be zoekers. SSV, zonder de vaste waarden Johan de Goederen, Christiaan Boon en Mansoer Ga- der, kwam meteen onder druk, maar scoorde bij de eerste beste ge legenheid. Souliman Albali zette René Zwamborn alleen voor keeper Jacco Pellekaan en die scoorde beheerst: 0-2. Alles wees erop dat de buit binnen was, maar nadat Abali een hon- derdprocentkans had laten liggen werd het toch nog spannend. Een slippertje van doelman Wiebrand Boonstra betekende de 1-2. De thuisploeg kreeg enkele grote kan sen maar nu schitterde Boonstra met twee fraaie reflexen. Duiveland-Sliedrecht 1-5 (1-1): Duiveland is gewogen en te licht bevonden. Was vorig jaar Wield- recht te sterk, nu liet Sliedrecht er geen twijfel over bestaan wie het ticket in de tweede ronde verdien de. Het hele seizoen van Duiveland werd samengevat in twee ontmoe tingen met de Zuid-Hollandse for matie: veel persoonlijke fouten, miscommunicatie, blessuregeval len en vormgebrek bij bepalende spelers. Zonder de geblesseerden Lex Zwang, Barry Steenpoorte, Jo hn Bolle en de geschorste Marcel Zwager verscheen Duiveland geha vend aan de start. Sliedrecht opende furieus en wil de snel zaken doen. Tegen alle logi ca in kwam Duiveland in de vijf tiende minuut op voorsprong. Een diepe bal viel voor de voeten van Ronald Zwager die in de uiterste hoek doelman Lugthart passeerde. Slechts twee minuten kon Duive land dromen van de tweede ron de. Na een dieptepass vanuit de Sliedrecht-verdediging kopte Bart-Jan van Damme de bal achter zijn uitgekomen doelman René Zwart. Die raakte overmaat van ramp even later geblesseerd. Mike Bouma was zijn vervanger. Zon der ook maar één bal aan te raken stond het vijf minuten na rust al 1-3 en had de jonge goalie twee keer de gang naar het net gemaakt. Göksel (jlakir bleek in die fase op nieuw een kwelgeest voor Duive land. Scoorde hij in het eerste duel al drie keer, zaterdag deed hij dat nog eens dunnetjes over en beslis te hij binnen tien minuten tijd met een zuivere hattrick persoon lijk het duel. In de 66e minuut kreeg Sliedrecht nog een straf schop. Niels Bot maakte de schade nog groter voor Duiveland, dat daarna snakte naar het einde. 1 SsSSsÊ^sm. immminm asaaWMwfel - Vlissingen-keeper Jacco Nelen loopt teleurgesteld door zijn doelgebied, nadat een speler van Vinkenslag een strafschop heeft binnengeschoten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82