321 sport Failliet Portsmouth kan dubbel Chelsea niet verhinderen Spelers FC Utrecht bouwen- een feestje Gladiolen voor 'tulpen Barcelona prolong^ Voorzitter af maandag 17 mei 2010 door Wilber Hack LONDEN - Portsmouth is er zater dagmiddag op Wembley niet in ge slaagd te voorkomen dat Chelsea na de landstitel ook beslag legde op de FA Cup. Het verloor de fina le om de Engelse beker met 1-0. Chelsea schaarde zich bij het rijtje van zes clubs dat in Engeland al eerder de dubbel veroverde* Het voetbaljaar leek voor 'Pom- pey' mooi te beginnen toen de club in juli van het vorig jaar in handen kwam van Sulaiman Al Fa- him. Die kondigde aan dat Portsmouth aan de hand van Die- go Maradona de wereld zou vero veren. Bijna een jaar en twee eigenaren verder is "Portsmouth gedegra deerd uit de Premier League en kampt de club met een schulden last van ruim 138 miljoen Engelse ponden. Op tv-gelden en transfer inkomsten is beslag gelegd. Spelers kregen het afgelopen jaar geregeld geen salaris. De deprimerende omstandighe den misten hun uitwerking niet op de prestaties in de Premier Lea gue. Bovendien kreeg Portsmouth een straf van negen winstpunten in mindering opgelegd. De spelers groep zocht zijn inspiratie in het bekertoernooi. Dankzij een makke lijke loting en een stunt tegen Tot tenham Hotspur in de halve finale bereikte de ploeg de eindstrijd. Op het niet meer zo heilige gras van het nieuwe Wembley - het sta dion was al aan zijn twaalfde mat toe sinds de opening in 2007 - liet Pompey zich onder de voet lopen door een gedreven Chelsea. Voor de spelers was er alleen een trans fer te verdienen naar een gezonde re club. Ook bij winst" zou Portsmouth gezien de financiële si tuatie uitgesloten zijn van deelna me aan de Europa League. Chelsea trof al voor de pauze vijf maal paal of lat. Een vrije trap van Didier Drogba kwam via de vuist van doelman James op de onder kant van de dwarsligger, maar de bal ging op curieuze wijze niet ge heel over de doellijn. Daarmee had Portsmouth het ge luk in de finale wel opgebruikt. Boateng liet na de pauze de kans op een stunt liggen door een penalty te missen. Dat was eigen lijk wel gerechtigheid. Voor de pau ze had de voormalige Duitse inter national, die de Fifa heeft verzocht om op het WK voor Ghana uit te mogen komen, Michael Ballack met een schandalige schop op de enkel buiten gevecht gesteld. Een klein kwartier na de pauze viel de enige treffer. De paal werk te nu wel in het voordeel van Chel sea. Uit een vrije trap schoot Drog ba laag via de paal raak. Frank Lampard - die zelden een penalty mist - deed het nu wel. Maar even later mocht hij samen met John Terry de beker uit handen van prins William in ontvangst ne men. Chelsea behoort nu met Preston North End, Tottenham Hotspur, Aston Villa, Arsenal, Manchester United en West Ham United tot het fraaie rijtje van clubs dat be slag legde op de dubbel. Het voor kwam tevens dat voor het eerst in de geschiedenis een degradant be slag zou leggen op de FA bokaal. Portsmouth maakt zich op voor een leegloop. Coach Avram Grant verhuist waarschijnlijk naar West Ham United UTRECHT - Niet alleen de suppor ters, ook de spelers van FC Utrecht vierden gistermiddag feest. Door de 4-1 thuiszege op Ro- da JC kwalificeerde de ploeg van Ton du Chatinier voor het eerst sinds 2004-2005 voor Europees voetbal. Nadat het publiek de roep hun hel den nog een keer te zien uiteinde lijk beantwoord zag, liepen de spe lers in polonaise door de catacom ben van stadion Galgenwaard. On der hen ook Alje Schut. De verde diger keerde begin maart na lang durig blessureleed terug in de ba sis en plaatste zich gisteren voor de vijfde keer plaatste voor Euro pees voetbal. „Hier werk je het hele seizoen naartoe", reageerde de geboren Utrechter. „In de play-offs is uitein delijk alles op zijn plek gevallen." Schut roemde de samenstelling van de selectie. „We hebben een paar jonge, uitzonderlijke talenten aangevuld met ervaren spelers die weten wat er gevraagd wordt." Eén van die uitzonderlijke talen ten is Dries Mertens. De midden velder kwam afgelopen zomer over van AGOW Apeldoorn en groeide in Utrecht al snel uit tot Bayern München viert de bekertrofee op Werder Bremen. door Gerard Borgman publiekslieveling. „Hiervoor ben ik .naar FC Utrecht gekomen", jubel de de Belg. „Europees voetbal ha len is schitterend, nu moeten we nog iets gaan betekenen." Volgens Michel Vorm zette FC Utrecht zondagmiddag de kroon op het seizoen. „Het is toch een prijs", vindt de doelman. „Wat voor andere spelers de Champions League finale is, is het behalen van Europees voetbal voor ons." Willem II redde gisteren het ere divisieschap. In de laatste wed strijd van de play-offs kreeg Go Ahead Eagles in de verlenging klop. Na de reguliere speeltijd stond het, net als vier dagen eer der in Deventer, 1-0. In de verlen ging was invaller Mehmet Akgün met twee treffers beslissend (3-0). Willem II brengt in het nieuwe sei zoen de reeks eredivisieseizoenen op 25. Go Ahead Eagles gaat voor de vijftiende keer op rij in de eer ste divisie voetballen. Met 1-0 haal de Willem II te weinig uit de nor male negentig minuten, toen Go Ahead Eagles werd overspeeld. In de 26e minuut van de eerste helft schoot Frank Demouge met links de bal onhoudbaar in de kruising, BERLIJN - Louis van Gaal blijft het stralende middelpunt in het suc cesverhaal van Bayern München. Na het binnenhalen van de dub bel (competitie en beker) voegde de Nederlandse trainer zaterdaga vond opnieuw een ludiek hoofd stuk toe aan de Duitse voetbalge schiedenis. Bayern won zaterdag in Berlijn voor de vijftiende keer de Duitse beker. De finale was een galavoor stelling van de Nederlands getinte ploeg, die Werder Bremen de grootste bekernederlaag sinds 1940 toebracht: 4-0. Een uur na de wedstrijd schitterde Van Gaal tijdens de live uitzen ding van het gerenommeerde tele visieprogramma 'Das aktuelle Sportstudio'. Zender ZDF had op loopafstand van het stadion een studio opgebouwd, waar Van Gaal als een held werd onthaald. Het ge sprek met de succescoach kon pas minuten later beginnen, omdat de studiogasten Van Gaal met een on gekend lange staande ovatie be groetten. „Misschien kunnen ze ophouden met applaudisseren, dan kan ik mijn verhaal doen", grapte Van Gaal, die zes dagen eerder lovende commentaren had ontlokt in Duitsland met zijn balkonrede tij dens de kampioenshuldiging. Vol bravoure vertelde Van Gaal dat hij niet verrast was door het machtsvertoon van zijn elftal te gen Werder. „Het spijt me, maar ik had dit verwacht", zei hij tot hi lariteit van het publiek. „We heb ben dit seizoen veel wedstrijden gehad, waarbij sprake was van de dood of de gladiolen. Dat was van- LONDEN - Voorzitter David Tries- man van de Engelse voetbalbond FA is gisteren afgetreden. Tevens trad hij terug als preses van het bidcomité voor het wereldkampi oenschap van 2018. Triesman heeft valse beschuldigingen geuit aan het adres van Rusland en Spanje, twee andere landen die het WK willen organiseren. De woorden lekten uit via schandaal blad The Mail on Sunday. Triesman suggereerde in een ge sprek, dat door de krant was opge nomen dat Spanje met de hulp van Rusland tijdens het WK in Zuid-Afrika scheidsrechters zou omkopen. In ruil daarvoor - zo zei Triesman - zouden de Spanjaar den zich terugtrekken als kandi daat-organisator voor het WK 2018 ten gunste van de Russen. BARCELONA - FC Barcelona is opnieuw landskampioen van Spanje. De ploeg van trainer Josep Guardiola versloeg gisteren in Camp Nou Real Valladolid met 4-0, mede dankzij twee doelpun ten van Lionel Messi. Het was voor Barcelona de twintigste landstitel. De ploeg behaalde 99 pun ten. Real Madrid kwam tegen Malaga niet verder dan een gelijkspel (1-1). Oranje-international Rafael van der Vaart redde de eer voor de Madrile- nen door de gelijkmaker te maken. De ploeg van Manuel Pellegrini ein digt de competitie als tweede, met drie punten achterstand op Barcelo na. Vooraf gaf een blik op de ranglijst goe de hoop voor een meeslepend slot stuk van de Spaanse competitie. Toch was het geen moment spannend iï een uitverkocht Nou Camp. Het kr liteitsverschil tussen Barca en Valla lid (16e) kwam al vroeg tot uitdrut king door een eigen doelpunt van ladolid-verdediger Luis Prieto (27e, nuut). Vier minuten later verdubM de Pedro de score. In de tweede H was het sterspeler Lionel Messi dS met twee doelpunten een hoofdri® voor zich opeiste. Barcelona won dit seizoen 31 keer. 2 maal speelden de Catalanen gelijk e slechts eenmaal verliet de ploeg me een nederlaag het veld (1-2 uit bij At tico Madrid). De ploeg maakte in 3? wedstrijden 98 goals en kreeg er slechts 24 tegen. Real Madrid gaf de1 gelopen maanden maar liefst 250 n' joen euro uit aan acht nieuwe spek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80