de zege Groede krijgt een pak rammel van Cluzona S O 31 HW'24 kan opgelopen schade tegen Madese Boys niet meer repareren IJzendijke moet hoofd buigen na strafschoppen maandag 17 mei 2010 'We hebben een jonge ploeg. Vorig jaar zijn er zes A-junioren doorgebroken. Die gasten hebben zich goed ontwikkeld. De vierde klasse is voor hen het beste podium om zich door te ontwikkelen.' Trainer Danny Vlassenrood van Koewacht door Jack Begijn LEWEDORP - Koewacht promoveer de vorig seizoen als kampioen naar de vierde klasse en wil die sta tus dolgraag prolongeren. „Want hebben er de ploeg voor, "vindt trainer Danny Vlassenrood van de Zeeuws-Vlamingen. Maar of de 2-1-overwinning in de uitwedstrijd tegen Lewedorpse Boys voldoende is, zal tweede pinksterdag moeten blijken. Want dan staat de allesbeslissende wed strijd tegen Sluiskil op de rol, dat vorige week met 2-0 van Lewe dorpse Boys won. Een gelijkspel is voor de mannen van trainer Arno Verlinde, wiens positie ter discussie staat bij Sluis kil, dan voldoende om de stap ho gerop te maken en de terugkeer van Koewacht naar de vijfde klas se een feit te maken. Eigenlijk hadden de Oost-Zeeuws-Vlamingen het nooit zo ver mogen laten komen. In de eerste helft kreeg de ploeg legio kansen, maar liet die onbenut. Kristof Coenen raakte al na twee minuten spelen de lat. Daarna wa ren er nog zeker drie opgelegde kansen, maar het maken van doel punten blijkt Koewacht moeilijk af te gaan. De bezoekers domineerden, maar haalde geen rendement uit de ac ties. Daar waar Koewacht faalde, sloegen de thuisjongens toe. Tegen alle logica in zette Jasper Verdonk zijn ploeg voor de rust op voor sprong. Na de thee zakte het ni veau, maar was Koewacht wel twee keer succesvol via Kristof Coenen. De vlassers zochten naar meer, maar waren onmachtig om de wedstrijd volledig naar zich toe te trekken. Lewedorpse Boys speelde met veel mensen achter de bal. Koewacht had er nauwelijks een antwoord op. De flanken werden te weinig benut en het speelveld was te klein. Een korte combinatie door het midden of een snelle balcircu latie was ook niet aan de orde. De acties waren voorspelbaar en van succes afhankelijk van de fouten van de tegenstander. „Lewedorpse Boys had ik tegen Sluiskil gezien", zei Danny Vlassen rood na afloop. „Ik wist dat we voor deze ploeg niet bang moes ten zijn. Omdat we in de beginfase kansen misten, werden we zenuw achtig en begonnen we op elkaar te zeuren. Gelukkig wisten we het in de tweede helft goed op te pik ken." Voor Vlassenrood is er alles aan ge legen om het vierdeklasserschap veilig te stellen. „We hebben een jonge ploeg. Vorig jaar zijn er zes A-junioren doorgebroken. Die gas ten hebben zich goed ontwikkeld. De vierde klasse is voor hen het beste podium om zich door te ont wikkelen." Tegen Sluiskil ziet Vlassenrood kansen. „Maar wij moeten dan wel winnen, terwijl Sluiskil genoeg heeft aan een gelijkspel. Voordeel is dat wij thuis spelen. Daarom ver wacht ik een open wedstrijd die al le kanten uit kan gaan." Tegen Sluiskil zal Koewacht het op nieuw moeten stellen zonder Rob- bin Mariman. Het 'enfant terrible' van Koewacht werd kort voor de laatste competitiewedstrijd tegen Oostburg uit de selectie gezet. „Want eens houdt het op", was het veelzeggende commentaar van de trainer. Lewedorpse Boys-Koewacht 1-2 (1-0). 42. Jasper Verdonk 1-0, 59. Kris tof Coenen 1-1, 66. Kristof Coenen 1-2. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofd plaat). Gele kaarten: Jeffrey Janssen (Le wedorpse Boys). Aantal toeschouwers: 100. door Peter van Kouteren MADE - Voor HW'24 zit het sei zoen erop. De Hulster formatie slaagde er in Made niet in om de eerder opgelopen schade (0-1) te gen Madese Boys te herstellen. Bei de ploegen hielden elkaar in even wicht: 0-0. In hét streven een plaats in de tweede klasse te vero veren strandde HW'24 net als een jaar eerder in de nacompetitie. De Zeeuws-Vlamingen bleven op Brabantse bodem ontgoocheld ach ter. „Ik heb mijn jongens toch gefe liciteerd", zei trainer Eric Brems. „Iedereen was het erover eens dat wij het hadden verdiend om te winnen, maar het was een beetje een samenvatting van het seizoen. We hebben de kans op promotie zeker niet vandaag laten liggen en eigenlijk ook vorige week niet. Er is hier heel gedisciplineerd ge speeld, maar de juiste scherpte ont brak. We kwamen net weer een tikkeltje tekort. We kunnen met opgeheven hoofd het toneel verla ten, alleen spijtig genoeg door de verkeerde uitgang." HW'24, dat zich in de eerste con frontatie met Madese Boys vooral in fysiek opzicht liet aftroeven, kreeg op vreemde bodem de beste mogelijkheden. „Ik vond het een totaal andere wedstrijd dan een week geleden", zei voorzitter Ger ard van de Voorde. „We waren op zijn minst gelijkwaardig en kregen voor rust de beste kansen." Goed keeperswerk stond een Zeeuwse treffer in de weg. Boven dien zeilde een Hulster inzet tot twee keer toe net langs de verkeer de kant van de paal. De thuisploeg kon daar slechts één kans tegen over stellen. Dat was in de tweede helft, uit een hoekschop. Robin Mac Taggart voorkwam een tref fer, ..door de bal van de lijn te trap pen. Verder kwam HW'24 in te genstelling tot het eerste treffen tussen beide teams niet in de pro blemen. Met drie man in de voorhoede ging HW'24 vanaf het eerste fluit signaal op zoek naar de winst. De Zeeuwen wonnen de slag op het middenveld. „Natuurlijk waren we vorige week teleurgesteld, na de 0-1 op eigen veld", zei Eric Brems. „Zo'n uitslag kan veel ploegen overkomen, maar dat wil niet zeg gen dat je uitgeschakeld bent. Ik heb steeds gezegd dat nog alles mo gelijk was. We hadden in Hulst geen vat op hun fysiek en verbaal sterke spel. Het is een ploeg met een goeie aanval en een degelijke verdediging. Maar ze hebben een hele wedstrijd lang geprobeerd om die 1-0 voorsprong te verdedigen." In de tweede helft hielden beide teams «lkaar meer in evenwicht. Onder leiding van de prima flui tende scheidsrechter De Kroon uit Eindhoven was HW'24 meer in balbezit. De Zeeuws-Vlamingen zochten de aanval, maar kwamen nauwelijks door de goed georgani seerde Brabantse defensie. In de slotfase nam de formatie van Eric Brems veel risico. Doelman Tim Siersema, die in de laatste minu ten mee naar voor ging, was zelfs nog dicht bij een doelpunt. Zijn kopbal miste net de juiste richting. Madese Boys-HW'24 0-0. Scheids rechter: J. de Kroon (Eindhoven). Aan tal toeschouwers: 350. Doelman Tim Siersema van HW'24 (hier in actie in een wedstrijd tegen Hoek) was in de'slotfase van het nacompe- titieduel met Madese Boys bijna trefzeker uit een kopbal. archieffoto Camile Schelstraete door Eddy van der Hooft WOUW - Voor vijfdeklasser Groede -is promotie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal niet meer dan een illusie geworden. De ploeg van het trainersduo David Almekinders-Ralph Zegers werd gistermiddag in Wouw aan gort ge speeld door een tegenstander die in alle opzichten beter bleek. Na een 5-0-ruststand werd het 6-0 voor Cluzona, dat de terugwed strijd van tweede pinksterdag daar mee tot een formaliteit maakte. Na afloop was er in het Groe- de-kamp ook slechts berusting. „Cluzona is van een niveau dat on ze klasse ontstijgt", verzuchtte se cretaris Sjaak van der Hooft in de bestuurskamer van de club uit Wouw. „Als zij in 5A gespeeld hadden, wa ren ze hun sloffen kampioen ge worden." De Brabantse ploeg was niet een maatje, maar twee of drie maatjes te groot. Vooral voor de rust sneden de aanvallers van Clu zona -onder impuls van met name Gijs Cales (ex-NAC en ex-RBC) en Guus Heijmans (ex-RBC)- herhaal delijk door de verdediging van de Groede, die handen en voeten te kort kwam om zich staande te houden. Cales en Heijmans scoorden welis waar niet, maar waren bij zowat al le doelpunten betrokken. Na am per vijf minuten spelen opende Pa trick Woord de score en nog geen tien minuten later werd het duel in feite beslist door Michael Thijs, die daarna ook verantwoordelijk was voor de 3-0 en 4-0. door Aector Doorns Nog voor de rust legde Marcel Dek kers Groede helemaal over de knie door voor 5-0 te zorgen. In de tweede helft werd het ook nog eens 6-0 door een inzet in ei gen doel van Bart de Blaey, maar dat gebeurde in een fase waarin Cluzona de teugels al had laten vie ren. Dat de score daarna niet ver der opliep was te danken aan de lankmoedigheid van de thuisclub, die na de rust meer waarde hecht te aan het bezit van de bal dan aan nog meer treffers. Cluzona-Croede 6-0 (5-0). Scorever loop: Patrick Woord 1-0, Michael Thijs 2-0, 3-0 en 4-0, Marcel Dekkers 5-0, Bart de Blaey 6-0 (eigen doelpunt). Scheidsrechter: A.Maleman uit Hen- drik-ldo-Ambacht. Aantal toeschou wers: 300. HOORNAAR - De voetbalsters van IJ zendijke sneuvelden zaterdag in de halve finale van het bekervoetbal. Na een 3-3-eindstand nam tegen stander Stedoco de strafschoppen beter. De ploeg uit Hoornaar gaat bereikte daardoor de eindstrijd in de districtsbeker. Volgens trainer Nico Aerssens kreeg IJzendijke met name voor de rust genoeg kansen om afstand te nemen, maar men bleef steken op een 2-2. In de vierde minuut zette Natasja Hoogstad de Zeeuws-Vlamingen op een 0-1 voorsprong. IJzendijke was sterker, maar de thuisclub zette de achter stand om in een 2-1-voorsprong. Nog voor de rust schoot Maud Kuijpers met een afstandsschot haar ploeg langszij: 2-2. „De tussen stand was een tegenvaller, want we verdienden meer. Maar de af werking was niet goed", vond Aers sens. In de tweede helft kon IJzendijke niet lang genieten van de 2-3-voor- sprong door Rosanne Lammers, want even later maakte Stedoco ge lijk. De wedstrijd bleef spannend tot de laatste minuut. In de straf- schoppenserie begon Stedoco goed, waarna Rosanne Lammers en Karen Buijsse voor IJzendijke misten. Maud Kuijpers schoot wel raak, maar dat bleek niet voldoen de. Zaterdagtweedeklasser Stedoco benutte vier penalty's, waardoor de 4-1-score voor IJzendijke niet meer te achterhalen bleek. Aers sens had graag het seizoen met de finale willen afsluiten. IJzendijke promoveert naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. „We kun nen nog wat versterkingen gebrui ken", keek Aerssens alvast vooruit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79