30 Coenen schiet Koewacht naar Clinge en Hontenisse liggen eruit Van Duyn op podium in koers Stampersgat A-junioren Kloetinge winnen Drillers Cup Patrijzen langs Meto na strafschoppen Corstanje pakt weer beker met Sinaai Girls Koewacht soeverein naar kampioenschap NACOMPETITIE Koewacht boekt in de strijd om lijfsbehoud in de vierde klasse van het zondagvoetbal een 1-2-over- Het aanta'punten dat Koewacht in winning bij Lewedorpse Boys. de eme plaats op. maandag 17 mei 2010 STAMPERSGAT Joannathan Duinkerke heeft giste ren in het Brabantse Stampersgat een wedstrijd voor ID-renners ge wonnen. De coureur uit Goes was de slimste van alle individuele ren ners. Toen de tandem Sven en Per ry Mangnus uit Oud-Gastel er met een hard vandoor ging, was Duin kerke de enige die meesloop en als eerste over de finishlijn kwam. Bij de vrouwen was er een span nende strijd tussen Irma van Duyn uit Schoondijke en Vivian Geense uit Hilversum. Uiteindelijk won Geense en werd Van Duyn tweede. NIEUWDORP De A-junioren van Kloetinge heb ben zaterdag beslag gelegd op de Drillers Cup. De beslissing in het prestigieuze juniorenvoetbaltoer nooi op de velden van SV Nieuw- dorp viel in de wedstrijd tegen het team van de Zeeuwse voetbal- school JVOZ, die met 1-0 werd ge wonnen door de Bevelandse forma tie. Zeelandia Middelburg versloeg zo wel JVOZ als Kloetinge, maar kwam door het verlies tegen AA Gent niet verder dan de tweede plek. JVOZ maakte het podium vol. 's-HEERENHOEK Net zoals in het uitduel in Hooger- heide speelde Patrijzen thuis in de nacompetitie met 1-1 gelijk tegen Meto. Daarna nam de ploeg uit 's-Heerenhoek de strafschoppen gisteren beter, waardoor nu Kruis land wacht in de strijd om promo tie naar de derde klasse van het zondagvoefbal. Raymond Rovers bracht Patrijzen in de 56e minuut op voorsprong. Joey van Hooij- donk maakte twintig minuten la ter gelijk. In de strafschoppenreeks bleefPatrijzen foutloos. BRUSSEL Voetbalster Thea Corstanje uit Hoek heeft zaterdag met Sinaai Girls de Belgische beker gewon nen. In het Brusselse Koning Bou- dewijnstadion won de ploeg in de finale van Anderlecht, na straf schoppen (4-3). Na de reguliere speeltijd was de stand 1-1. Sinaai Girls, ook de ploeg van Kay- lee Dieleman uit Hulst, veroverde vorig jaar ook al de beker na een 2-0-zege op Standard Luik. In de competitie staat Sinaai Girls op de vierde plaats in de eerste klasse. SINT PHILIPSLAND De voetbalsters van Koewacht zijn zaterdag kampioen geworden in de vijfde klasse. In Sint Philipsland werd NOAD'67 met 4-0 geklopt. Bij de rust was Koewacht na de 3-0-voorsprong al zeker van de ti tel. In de tweede helft werd er nog een keer gescoord. Sabrina van der Ven en Maaike den Hartog verdeel den de productie. Koewacht verloor deze competitie slechts één keer van Walcheren en sluit zaterdag tegen Klundert het seizoen af. de competitie veroverde. Dit leverde Jens Vaerewijck (links) en Frenky Vermeulen (midden) van Koewacht moeten in de achtervolging op een speler van Lewedorpse Boys. De Zeeuws-Vlamin gen zouden het nacompetitieduel met 2-1 winnen. foto Willem Mieras door Aector Dooms HOEVEN - De Zeeuws-Vlaamse zon dagvierdeklassers Clinge en Honte nisse zijn uitgeschakeld in de na- competitie. In Hoeven leed Clinge een zware 5-0-nederlaag en Honte nisse moest in de slotfase buigen (4-1) voor SC Kruisland. Vorige week boekte Hontenisse thuis een nipte 2-1-overwinning. Clinge won in de heenwedstrijd met-de zelfde cijfers. Kruisland stuit in de volgende ron de van de nacompetitie wederom op een Zeeuwse opponent. De Bra banders gaan samen met Patrijzen uitmaken wie er promoveert naar de derde klasse. SC Kruisland-Hontenisse 4-1 (2-0): Hontenisse-trainer Henk Mi- chels had het verlies vrij snél ver werkt. Zijn ploeg heeft een mooi seizoen gehad, maar maakte in Kruisland een uitgebluste indruk. „De motivatie was er niet meer. In goeden doen hadden we van deze tegenstander gewonnen." Michels moest door het ontbreken van Steffen de Weers, Pim van Jo- le (beiden geschorst), Jeroen Maas (vakantie) en Peter van Dijk (lies blessure) omzettingen doen. Beide ploegen begonnen voorzichtig, maar daarna nam Kruisland meer initiatief. Dat resulteerde halverwe ge in een treffer van Hakim Didi. Tien minuten later stond het 2-0 via de snelle spits Mike Gloude- mans. Tom Rijk was voor Honte nisse dicht bij een doelpunt, maar zijn afstandsschot belandde tegen de paal. Kort daarvoor verrichtte Gert-Jan Dophemont een prima redding. In de tweede helft een feller Hon tenisse, dat na twee minuten een strafschop kreeg. De inzet van Ti- tiano Staes werd echter gestopt door de Brabantse doelman Stefan Verheijen. Michels bracht Chris van Meele als extra aanvaller. De ploeg uit Kloosterzande ging offen- siever spelen en dat werd tien mi nuten voor tijd beloond met een treffer. Tom Rijk werd neergelegd in het zestienmetergebied. Jeroen Verschuren zette de strafschop om: 2-1. Met die stand zouden strafschoppen de beslissing moe ten brengen. Zover kwam het niet. Vijf minuten voor tijd kopte Didi de thuisploeg naar 3-1. Hontenisse nam in de slotfase risico's om een doelpunt te forceren, maar dat viel aan de andere kant. In blessuretijd nam uitblinker Gloudimans alle twijfels weg: 4-1. - Hoeven-Clinge 5-0 (3-0): Een dra matische start van Clinge. Binnen elf minuten keken de Zeeuws-Vla mingen in Hoeven tegen een 3-0- achterstand aan. Die mentale tik kwam de ploeg van trainer Paul de Kort niét meer te boven. „We liepen tegen vlijmscherpe counters, die snel en goed werden uitgevoerd", stelde De Kort na af loop vast. Bij Hoeven was Jim Franssen de gevierde man. De aan valler scoorde een zuivere hattrick met drie kopbaldoelpunten. In de eerste minuut redde Michael de Block al op de doellijn. Dat had al een waarschuwing moe ten zijn. Balverlies werd meteen af gestraft. De Brabanders namen na die overrompelende beginfase wat gas terug. Het duel werd gelijk waardiger. Clinge kreeg wat kan sen, maar miste scherpte in de af werking. Die scherpte was er wel bij Hoeven. Na rust scoorde Jordi Reuvers 4-0 en Erwin Roks maakte de afstraf fing voor Clinge nog completer door de eindstand op 5-0 te bepa len. „We hadden in onze thuis wedstrijd al meer afstand moeten nemen dan de 2-1. Maar het is zo als het is.Volgend jaar gewoon weer in de vierde klasse", was hef nuchtere commentaar van de Clin- ge-trainer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78