Curamus meet bekendheid Al aangeschoten voor 141 zeeland Demarreren op de dikke bandjes in mini-Giro van Kloosterzande www.deltaridefortheroses.nl Peijs shopt in Terneuzen almanak Tirza Hulstenaar met losse handjes 'Fiets met ons mee!" Zaterdag 12 juni 2010 ENQUÊTE Onderzoek naamsbekendheid INDRINKCONTROLE Een derde van de minderjarige stappers in Cadzand maandag 17 mei 2010 mmmmmmn® Ride for the Roses in samenwerking met PZC Inschrijven: ten behoeve van door Sheila van Doorsselaer KOEWACHT - Zorgstichting Cura mus is benieuwd in hoeverre de in woners van de gemeente Hulst be kend zijn met de naam, diensten, locaties en de producten die Cura mus levert in Koewacht en ver schillende kernen van de gemeen te Hulst. Door middel van een en quête wil Curamus hierover duide lijkheid krijgen. Curamus biedt ouderen een breed pakket van mogelijkheden op het gebied van wonen, welzijn, zorg en behandeling, verspreid door heel Oost Zeeuws-Vlaanderen. Zo is Curamus er voor verpleging, ver zorging, huishoudelijke zorg en verpleeghuiszorg,. Daarnaast regelt de stichting personenalarmering, is er een klussendienst, maaltijd service, wordt fysiotherapie of er gotherapie gegeven en ontspan nende activiteiten georganiseerd TERNEUZEN - Commissaris van de Koningin Karla Peijs opende zater dagmiddag het nieuwe winkelcen trum Schuttershof in Terneuzen. Zij roemde de ondernemerszin van de initiatiefnemers van het complex 'in deze moeilijke tijd'. „Investeren in een regio waar krimp wordt verwacht vereist durf Als Terneuzen de ambitie een regionaal koopcentrum te zijn, wil waarmaken, dan zijn deze investeringen ook nodig", aldus Pe ijs. Na afloop van het officiële gedeel te, ging Peijs nog even shoppen in Schuttershof Het was al die jaren een fantastische hond, die dat Vlissingse gezin met haar aanwezigheid eerde. Zelfs nu ze al enkele jaren niet meer in hun mid den is, worden herinneringen nog met graagte opgerakeld. Hoe Tirza met eindeloos geduld kon toestaan dat - toen nog - baby Stijn op haar klom en met zijn scherpe tandjes in haar oren beet. in heel Oost Zeeuws-Vlaanderen. Verondersteld mag worden dat de meeste inwoners wel weten waar Curamus voor staat, maar de stich ting wil dat graag precies weten hoe het zit. Medewerkers van het zorgadviespunt van Curamus gaan daarom deze maand de bekend heid van de organisatie onderzoe ken. In zeven dorpen binnen de ge meente Hulst en in Koewacht- wordt de enquête afgenomen. Door het stellen van vijf vragen aan een groot aantal inwoners hoopt Curamus meer inzicht te krijgen in haar naamsbekendheid. De mensen van het zorgadvies punt gaan op verschillende dagen en in verschillende wijken met hun vragenlijst op pad. Wie de en quête voorgelegd krijgt, maakt kans op een diner voor twee in Brasserie Truffino van woonzorg centrum De Blaauwe Hoeve in Hulst. SINT JANSTEEN - Op de Geslecht- endijk in Sint lansteen is in de nacht van zaterdag op zondag een 20-jarige Hulstenaar aangehouden. Hij had in de Zustersstraat een 21-jarige vrouw hardhandig beetge pakt en was daarna slaags geraakt met een 30-jarige man. Na zijn aanhouding werd hij per politieauto naar het politiebureau in Hulst gebracht en tijdens die rit sloeg hij beledigende en dreigende taal uit richting de agenten. Op het politiebureau bleek dat hij een mes op zak had. Dat werd in be slag genomen. De verdachte is in verzekering gesteld. door Sheila van Doorsselaer Voor het uitgaan ergens al 'een bodempje leggen', is een landelijke trend. Ook in de gemeente Sluis, zo bleek zaterdagnacht tij dens een grootscheepse onaange kondigde 'indrinkcontrole' in Cad zand. Nog voor jongeren 's week ends één stap in de kroeg hebben gezet, zijn ze soms al aangescho ten; een enkele keer zelfs ladder zat. Ze wordt zaterdagavond, om iets voor middernacht getroost door haar vriendinnen, de veertienjari ge Anniek* uit de gemeente Sluis. Agent Marnix Himpens van de jeugdpolitie heeft zojuist haar va der gebeld; of die haar even wil ko men oppikken, want de tiener blies bij de ademtest een promilla ge van 4,1. Dat zijn zo'n acht gla zen bier, wijn of sterke drank. En dan heeft Anniek nog geen voet in discotheek Joy in Cadzand gezet, want ze stapte net uit de discobus. Voor een snikkende Anniek ein digt de stapavond in mineur. Anniek is de uitschieter van de in drinkcontrole, zaterdag van 22.00 tot 03.00 uur op de stoep -van de Joy. De gemeente Sluis voerde de ze controle uit in samenwerking met de politie, Indigo preventie, het BOB- en Vroeg Erbij Team, de stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaanderen en het maat schappelijk werk. De Sluise burge meester Jaap Sala was hierbij ook aanwezig. Doel van de controle was het in kaart brengen van het (in)drinkgedrag van minderjari gen. Daarnaast was het streven een bewustwordingsproces op gang brengen bij jongeren en hun ouders. Stappers tot achttien jaar die de schuimparty in de Joy wilden be zoeken, werd gevraagd vrijwillig mee te werken aan de blaastest. Bij een perfecte score van 0,0 ging de goodybag van Indigo preventie open en mochten ze een cadeautje uitkiezen in de vorm van een klein zaklampje, lipbalm, een blik- Melanie Wandels (16) uit Philippine blaast 0.0. „Ik drink vanavond één wijntje. je pepermuntjes of een pak met (maar liefst) tien condooms. Ook lag een BOB-sleutelhanger in het verschiet. Jongeren die wel positief blazen worden even apart genomen, wor den aangesproken op hun gedrag en krijgen foldermateriaal over de gevolgen van drankgebruik uitge reikt. Meestal ontstaat een geani meerde discussie. Loopt het de spuigaten uit (bij een promillage van 1 of hoger) dan wordt papa of mama gebeld. Dat blijkt die nacht slechts een keer nodig. Niettemin is Joyce Kramer van In digo preventie onaangenaam ver rast door de bevindingen van die nacht. „We hebben ruim honderd jongeren ondervraagd en laten bla- Tip? redactie@pzc.nl Hoe Tirza altijd in was voor een spel letje, bij voorkeur met een tennisbal. En: hoe Tirza altijd alle kruimels 'op ruimde', wat het leven in een toch niet al te proper gezin des te gemak kelijker maakte. Dat maakte het antwoord op de vraag 'wat voor ras is het' ook altijd erg simpel. „Een kruising tussen een Labrador en een stofzuiger." KLOOSTERZANDE - Ruim vijftig so kinderen van vijf tot en met der tien jaar deden zondagmiddag in Kloosterzande mee aan de Delta Dikke Banden Race. De plaatselij ke tourclub en de evenementen commissie Promoot Kloosterzan de hadden de touwtjes in handen. Voorzien van een valhelm en een Delta T-shirt stonden de jonge ren- nertjes in spe goed gesoigneerd aan de start. Fanatiek aangemoe digd draaiden ze in vier categorie ën rondjes van telkens achthon derd meter. „Wie weet brengt de ze dikke banden race toekomstige wielertalentjes aan het licht", al dus de organisatie. De winnaars rij den komende zaterdag 22 mei in Axel de regio finale. Daarna liggen voor de winnaars nog de Zeeuwse titelstrijd (12 juni in Goes) en het landelijk kampioenschap (2 okto ber in Urk) in het verschiet. Stoempen op de pedalen; vliegende start in de categorie 7-8-jarigen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74