Zeeland PZC Hulst wil project buurtbemiddeling Luiten mept golfbal voor par en pas Brand bij wasserij Hulst ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 13 17 BURENRUZIES Gemeente wil, in navolging van Terneuzen, getrainde vrijwilligers inzetten bij conflicten Dronken vrouw moet rijbewijs inleveren Rijbewijs afgepakt van jonge Duitse coureur Politie plukt lastige zatlap uit voortuin Alcoholcontrole om 'indrinkers' op te sporen Vogels van diverse pluimage bevolken straten van Ovezande Maandag 17 mei 2010 wm mi Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst willen een buurtbe middelingsproject opstarten in de gemeente. Volgens burgemeester Jan Frans Mulder is er in Hulst be hoefte aan getrainde vrijwilligers die optreden bij burenruzies. Volgens Mulder (Openbare Orde) komen in de gemeente Hulst steeds meer gevallen voor van ru ziënde buurtbewoners. „De politie door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - Het kostte de Ne derlandse golfprofessional Joost Luiten zaterdagmiddag vier pogin gen (drie boven par) om vanaf de afslagplek van de Petrus 8c Paulus shortgolfbaan in Lamswaarde een gat te jassen in een uitvergrote ZeeuwsVlaandëtenPas. De jonge topgolfer (24) had letter lijk een dubbele afspraak in Lams waarde; hij had de eer op sportie ve doch feestelijke wijze de nieu we 6 holes par 3 baan van de Pet rus 8c Paulushoeve te openen én hij kreeg de allereerste Zeeuws- VlaanderenPas overhandigd; een kortingskaart voor toeristen die hen moet verleiden nog een keer terug te komen naar de regio. Daar naast is de kaart bedoeld om voor de (deelnemende) Zeeuws-Vlaam- se bedrijven extra omzet te genere ren. De Rabobank stond mede aan de wieg van de pas, waarbij al zo'n honderd Zeeuws-Vlaamse bedrij ven zijn aangesloten. De pas wordt verstrekt door tientallen recreatie ondernemers en bevat ook infor matie over evenementen en voor zieningen in de streek. Voor Luiten komt de Zeeuws- VlaanderenPas wellicht goed van pas. Kan hij in Lamswaarde zijn af slag wat vaker komen oefenen. en woningbouwcorporaties stop pen hier veel tijd in. Tijd, die ze ook beter aan andere zaken kun nen besteden. Het nut en de nood zaak van buurtbemiddelaars voor Hulst lijkt mij daarom wel duide lijk." Het dagelijks bestuur van Hulst heeft de invoering van een buurt bemiddelingsproject zelf op de agenda gezet. Ze hebbenhet con cept afgekeken van buurman Ter- neuzen waar sinds eind 2008 buurtbemiddelaars actief zijn. Hulst wil dan ook met dezelfde or ganisatie in zee. Via woningbouw verenigingen, politie en aanmeldin gen van burgers zelf, behandelen de onpartijdige en met cursussen opgeleide vrijwilligers tientallen gevallen van burenruzies, pesterij tjes, stankoverlast of overhangen de takken en verwaarlozing van de woonomgeving. Middelburg was de eerste Zeeuwse gemeente die buurtbemiddeling omarmde. De invoering van buurtbemidde ling in Hulst hangt volgens Mul der momenteel op het rondkomen van 'het financiële verhaal'. Het college van B en W gaat voor de uitvoering van het project uit van geldelijke steun en medewerking van woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en Woonstich- ting Hulst. Zij dienen wat Hulst be treft ieder een (evenredige) bijdra ge te leveren in de kosten van het project. De buurtbemiddelaars ne men de woningbouwverenigingen immers veel sores uit handen. Het is de bedoeling dat niet zij, maar de bemiddelaars de burenruzies af handelen nog voor het zo uit de hand loopt dat de politie wordt in geschakeld. Ook van de provincie verwacht Hulst subsidie en wel uit het potje 'integrale veiligheid'. Mulder:„We moeten nu eerst weten wat we moeten begroten en dan kunnen we ons voorstel voorleggen aan de gemeenteraad. Lopot alles zoals ge pland dan worden nog dit jaar de eerste Hulster buurtbemiddelaars opgeleid. Golfprofessional Joost Luiten oefent eerst even van dichtbij zijn swing om daarna vanaf de driving range bij wijze van officiële handeling het balletje dwars ■door de reuzenversie van de ZeeuwsVlaanderenPas te meppen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Een 47-jarige Terneuzense vrouw moest in de nacht van vrijdag op zaterdag haar rijbewijs inleveren. Zij werd om iets over twaalven op de Bachlaan in Terneuzen betrapt op rijden onder invloed. De vrouw ging vrijwillig mee naar het politie bureau voor het ondergaan van de ademanalyse. Daaruit bleek dat ze ruim drie maal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Haar rijbewijs werd vervolgens in genomen. IJZENDIJKE Vijfenvijftig kilometer te hard rij den op de N61 in de buurt van IJ- zendijke kostte een 19-jarige Duitse automobilist in de nacht van zater dag op zondag rond half één zijn rijbewijs. Op de N61 geldt een maximumsnel heid van tachtig kilometer per uur. De Duitse jongeling uit Viersen vloog over de weg met een gecorri geerde snelheid van honderdvijfen dertig kilometer per uur en moest zijn rijbewijs inleveren. SLUIS De politie heeft zondagochtend een 24-jarige dronken Oostburger uit een voortuin in de Nieuwstraat in Sluis geplukt. De man was on der invloed van alcohol de tuin in gelopen en was, nadat hij enkele bloemen had vernield, voor de deur gaan liggen. Meerdere buurt bewoners hadden de man ge maand om weg te gaan, maar dit had geen effect. De politie heeft hem meegenomen. Hij krijgt een boete. door Sheila van Doorsselaer HULST - Bij het bedrijf Clean Lease Fortex aan de Afrikaweg op bedrij venterrein Hogeweg in Hulst brak zondagnamiddag rond 16.10 uur brand uit. De brand woedde in korven met wasgoed die buiten langs de gevel van het bedrijf spand stonden. Ook een vorkhef truck ging in vlammen op. De vlammen, die een dikke zwarte rookwolk veroorzaakten die tot in de verre omtrek te zien was, sloe gen over naar een gasleiding wat het blussen tijdelijk onmogelijk maakte. De Hulster brandweer, met hoogwerker en diverse blus- wagens uitgerukt, kon weer aan het werk nadat Delta de gaskraan had dichtgedraaid. De brandweer probeerde te voorkomen dat het vuur via de laadpoorten naar bin nen uitbreidde. Hoe de brand is ontstaan is nog onduidelijk. Er is niemand gewond geraakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73