Titelfavoriet vloert Tjoba Opluchting in het kwadraat na winst Fortis KORFBAL Bevelandse ploeg kan Nieuwerkerk niet nog eens verrassen BV Souburg pakt titel zonder te spelen Scaldis 23 uur lang in Elfstedenmarathon Motorcrosser Spruijt blijft leider Gunst pakt prijzen in Deense wielerronde Ereplaatsen voor jeugd Middelkamp maandag 17 mei 2010 b sport 137 OOST-SOUBURG De basketbalsters van BV Souburg zijn dit weekeinde zonder te spe len kampioen geworden van de overgangsklasse. Concurrent Wald- ric verloor met 51-60 van Spring field, waardoor Waldric bleef ste ken op 28 punten. BV Souburg en Den Dungk waren op 30 punten geëindigd. Omdat BV Souburg in de onderlinge wedstrijden met Den Dungk een beter doelsaldo heeft, gaat de titel naar het Sou- burgse team. Het team van coach Hans van der Linde prolongeert daarmee de titel. LEEUWARDEN De Goese roeivereniging Scaldis heeft dit weekeinde deelgenomen aan de Elfstedenmarathon. Scaldis bereikte gisteren de finish na 23 uur, 10 minuten en 27 seconden on derweg te zijn geweest. In een veld van 82 gefinishte boten was deze tijd goed voor een 68e plaats. In totaal waren 89 boten gestart voor de marathon. De combinatie ARC/Hunze/Euros/Laak won in 17 uur, 12 minuten en 51 seconden. Het estafetteteam van Scaldis be stonden uit twaalf roeiers en twee personen om te sturen. OOSTROZEBEKE Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke heeft tijdens een wedstrijd in het West-Vlaamse Oostrozebeke de overwinning behaald bij de nat- ionalen MX 2. In beide manches had Spruijt een matige start Deson danks won hij de eerste manche. In de tweede manche moest hij ge noegen nemen met de tweede plaats achter Niki de Bruijne. In de stand om de titel bij de Belgische MCLB (Motorcross Liefhebbers Bond) leidt Spruijt met 139 punten. ODDER Wielrenster Denise Gunst uit Yer- seke is zaterdag in de laatste etappe van de Tour De Himmelfart in De nemarken als vierde geëindigd. In het algemeen klassement werd ze achtste. Gunst won ook de groene trui en de prijs voor de strijdlustig- ste renster. Wielrenner Timo de Jong uit Goes finishte tijdens de laatste dag van de jeugdmeerdaagse in Emmen als achtste in de tijdrit. In het afsluiten de criterium eindigde hij als vijfde in de massasprint. In het algemeen klassement werd hij vierde. STAMPERSGAT In de wielerronde van Stampersgat is Nick Janssen uit Borssele in de massasprint van categorie 5 als tweede geëindigd. In categorie 1 reed Shirin van An- rooij in een sprint naar de zevende plaats, Jurgen Mesu (Middelburg) werd negende. In categorie 2 finish te Tristan Timmermans (Yerseke) als achtste en Daphne Mesu (Mid delburg) als negende. In categorie 6 kwam Erik Boer (Wolphaartsdijk) als zesde over de streep na een massasprint. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van Tjoba konden zaterdag niet op nieuw voor een verrassing zorgen tegen Nieuwerkerk, de koploper in de eerste klasse. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen verloor na rust de aansluiting. Tjoba-Nieuwerkerk 13-16: Na het gelijkspel in de thuiswedstrijd liet door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Met het slot van de korfbalcompetitie in zicht boekte Fortis zaterdag een zeer belangrij ke zege in de eerste klasse. Fortis-Merwede 13-10: De Sou- burgse messen waren geslepen te gen plaaggeest Merwede, verant woordelijk voor de degradatie van Fortis in de zaal. Bij rust (9-5) groeide het geloof in een goede af loop nog verder. „Toch ontbrak de absolute scherpte", aldus coach Ro bin Wisse. Merwede kon zelfs te rugkomen tot 11-10. De opluchting in de slotfase, bij de 12-10 en 13-10, was dan ook groot bij Fortis. Door de twee punten is lijfsbehoud in de eerste klasse dichterbij geko- een tactisch goed beslagen koplo per Nieuwerkerk zich zaterdag geen tweede keer verrassen door Tjoba. De bezoekers speelden daarbij wel op het randje en verloren de fair- play soms uit het oog. Tjoba voel de zich benadeeld door arbiter Van Gastel, die slechts vrijgevig bleek te zijn in het nadeel van de Bevelanders. Binnen een minuut na rust, die men. Wisse: „Winst op Merwede was de eerste cruciale stap." Scores Fortis: Niels Bebelaar en mark Trimpe 4, Remco Crucq en Patrick Kop- pejan 2, Joyce Schoonaard 1. All Ready-TOP 6-11: Een draaglij ke uitslag voor aankomend tweede klasser AU Ready tegen potentiële overgangsklasser TOP. De bezoe kers uit Arnemuiden hadden kwa liteit .te over, maar vergaten te sco ren. „Er zat weinig uitdaging in", betreurde TOP-coach Edwin Cop- poolse. TOP treft in de laatste twee speelrondes nog de bovenste twee teams van de ranglijst. De de gradatie van AU Ready is een kwes tie van tijd, de ploeg uit Zierikzee heeft de handdoek.geworpen. Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Deb- werd ingegaan met een 9-9-tussen- stand, ondervond Tjoba de gel dingsdrang van Nieuwerkerk: 9-11. Zwoegend trok Tjoba de score nog wel gelijk, maar bij een stand van 12-15 brak het gebrek aan aanval lende scherpte de thuisploeg op. Een aantal wissels ten spijt trof de thuisploeg nog maar één keer doel in het laatste kwartier. Titelfavo riet Nieuwerkerk kon echter terug vallen op zijn duelkracht. by Winkels 1. Scores TOP: Anita de Ridder 3, Nelleke van Belzen 2, Jeanine Marijs, Jordi Meulmeester, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Ad Bezemer en Wilma de Ridder 1. Swift-Ondo 9-8: De Middelburgse clash leverde geen hoogstaande wedstrijd op. Het technische over wicht van Swift werd gecompen seerd door de beleving van de be zoekers, maar leverde te weinig doelpunten op. Een kwartier voor tijd viel de winnende 9-8. Scores Swift: Richard Geldof en Paul van de Berg 3, Roel Klootwijk 2, Anita Hoekstra 1Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Ronald Wisse 2, Robbie Mesu en Jo anne Knol 1. Togo-Stormvogels 8-13: Stormvo gels kende een bliksemstart: bin nen twintig minuten stond het Tjoba-coach Chris van Put toonde Zich na afloop een teleurgesteld man. „Met iets sluwere keuzes had er meer in gezeten", aldus de Belg. Met de partijen tegen Fortis en Merwede nog te gaan, rekent Van Put op consolidatie van de vierde plaats in de eerste klasse. Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Dirk-Jan Westmaas, Niels Westmaas, Gerben van Boven en Carina Westmaas 2, Sander Harinck, Esther van Boven 1. 2-8. Even leek het uitvallen van Frank Peene een kentering teweeg te brengen, maar de bezoekers her stelden zich en wezen een aandrin gend Togo in de slotfase terug naar een gat van vijf punten. Scores Togo: Niek Meerman en Jan-Kees Goossens 3, Marscha van Bel zen en Evy Breen 1. Scores Stormvo gels: Arjen Schoe 4, Frank Peene 2, Lin da de Witte, Kristian Gabriëlse, Niek Peene, Sander Verrijzer, Francky Koole, Angela Matthijsse en Arja Groenleer 1 Seolto-Scheldevogels 8-8: Geen schoonheidsprijs, wel veel span ning in Vlissingen. Op de 1-3-tus- senstand na was het verschil ner gens groter dan één punt. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Dennis Goedegebuur 3, Daisy Verkerk en Lieven Middelhoek 1. Nieuwerkerk (rode shirts) verdedigt tegen Tjoba. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71