31 Hoop van Tholense Boys ongegrond na vrije val Nieuwdorp toch door Patrijzen beslist duel vanaf de stip SPS strandt in promotiestrijd 'Nu kun je misschien we het niet verdiener niet in de eerste klasse horen' maandag 17 mei 2010 Goes-middenvelder Rody Uranie door Michiel Bouwman GOES - Goes blijft tweedeklasser. De zondagclub verloor gisteren ook de tweede ontmoeting in de nacompetitie met Nemelaer (0-2) en maakt daardoor pas op de plaats. Een domper voor de vereni ging, die had ingezet op promotie naar de eerste klasse. Om kans te blijven houden op het veroveren van de status van eerste klasser, moest Goes een 2-0-achter- stand uit de eerste wedstrijd weg poetsen. De thuisploeg begon goed aan de beslissende wedstrijd en dat leidde al in de tweede mi nuut tot een honderdprocentkans voor Robin de Pagter. Hij raakte een voorzet van Gert-Jan Tierie echter maar half Ook Steven Fitsch en nogmaals De Pagter hadden het vizier niet op scherp staan bij hun schoten., „Als we de wedstrijd zo vroeg had den kunnen openbreken, dan was het een ander verhaal geworden", zei middenvelder Rody Uranie na afloop. Daarmee sloeg hij de spijker op zijn kop, want als Goes ergens moeite mee heeft, dan is het sco ren. Met name de laatste weken heeft dat de ploeg genekt. In maart was Goes nog titelkandidaat in de tweede klasse E, maar daar na raakte de club in een vrije val. Tegen RKJW, Dubbeldam, Haar steeg en RKDVC werden maar twee punten gepakt, waardoor al leen de nacompetitie nog restte. Uranie: „In de eerste seizoenshelft waren we nog de meest scorende ploeg, maar de laatste zes, zeven wedstrijden is dat niet meer zo. En ik weet echt niet waar het aan ligt." Met die matige serie in de benen moest Goes als toetje aantreden te gen het Noord-Brabantse Neme laer. Na de 2-0-nederlaag in Haaren van vorige week, wist de Bevelandse ploeg waar het aan toe was. „In de heenwedstrijd hebben we ons laten overrompelen", aldus Uranie. „Zij speelden veel lange ballen en daar hadden we niet op gerekend. We gingen mee in hun spelletje. Daarom verloren we daar. Nu moesten we ons eigen spelletje spelen." Dat spelletje liep het eerste half uur redelijk, totdat de bezoekers op 0-1 kwamen via Carlo de Ko ning. Hij rondde een mooie solo koeltjes af „Tja, dan krijg je een klap voor je kop", zei Uranie naderhand. „Toch had ik het gevoel dat we er mini maal nog strafschoppen uit zou den kunnen halen, hoewel je tij dens de tweede helft al wel een paar koppies zag hangen." Goes, dat al binnen veertig minu ten twee keer had moeten wisse len na blessures van Lionel Fitch en Niels Paardekooper, werd ech ter steeds minder dreigend en had moeite de de hechte defensie van de Brabanders te doorbreken. Ro bin de Pagter had zijn dag niet en ook Kyle Doesburg kon maar mondjesmaat gebruik maken van zijn snelheid. Uiteindelijk werd de score zelfs nog opgevoerd naar 0-2, toen Niels van Loon in de slotfase een vrije trap binnenschoot. Uranie is helder in zijn conclusie: „Aan het begin van het seizoen hebben we gezegd dat we wilden promove ren. Maar nu kun je misschien wel zeggen dat we het niet verdienen en dat we nog niet in de eerste klasse horen." Goes-Nemelaer 0-2 (0-1). 35. Carlo de Koning 0-1, 88. Niels van Looij 0-2. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Kyle Doesburg, Lunven Ver meer (Goes), Johan Vissers (Nemelaer). Aantal toeschouwers: 200. door Rudy Boogert THOLEN - Tholense Boys kon zater dag geen moment aanspraak ma ken op een vervolg in de nacompe titie voor promotie naar de twee de klasse in het zaterdagvoetbal. Il lustratief voor de Thoolse on macht was het gegeven dat.de eer ste en meteen de laatste doelpo ging van Tholense Boys tussen de palen pas tien minuten voor tijd te aanschouwen was. De doelman van VCK, Joeri Non- nekes. kon de kopbal van Hans-Willem Hopmans eenvou dig uit de lucht plukken. De Kou- dekerkse opponent leidde op dat moment al met 0-1 en bouwde die marge in de slotfase nog uit naar 0-3. Tel daarbij nog een gemiste strafschop van VCK en twee rode kaarten'voor Tholense Boys en de kwalificatie 'kansloos' is verklaard. Daarmee kwam een einde aan een bewogen seizoen voor Tholense Boys. Na vijf duels zonder zege stapte Jacco Theunisse in novem ber op als trainer. Zijn vervanger Paul van Buuren had de zaak vlot op de rails. In de resterende twaalf duels verloor Tholense Boys nog door Tom Vennink MIDDELBURG - Nieuwdorp heeft za terdag de tweede ronde van de na competitie bereikt door Klundert uit te schakelen. Een gelijke stand na twee wedstrijden (Nieuwdorp verloor zaterdag de terugwedstrijd met 2-0) zorgde voor een straf- schoppenserie, waarin doelman Ruben Otte zijn club aan de over winning hielp. De 3-1-zege uit de eerste ontmoe ting leek zaterdag aanvankelijk niet in gevaar te komen. Nieuw dorp was de betere ploeg, maar kwam nauwelijks op de helft van Klundert. Enkel Janick van As kwam tot een doelpoging. Naarma te het rustsignaal dichterbij kwam, werd Klundert sterker. Vijf minuten voor rust was het raak. Ruben Otte kreeg een vrije maar twee keer en deed tot de slot dag mee voor het kampioenschap en directe promotie. Toen dat happy end niet werd ge schreven, zette Tholense Boys zijn kaarten op de nacompetitie. In de dubbel tegen VCK mochten de Boys hopen op een finale tegen Oostkapelle, maar realistisch was die hoop niet. Geen moment maakte de ploeg van Van Buuren zaterdag de indruk de 3-1-achter- stand uit de eerste wedstrijd te kunnen wegpoetsen. Tholense Boys startte zonder die pe spits en gokte op de snelheid aan de .zijkanten van Niels Hop mans en Laurens Bovenberg. Met name in de eerste helft was echter droefheid troef Vermeldenswaar dig waren de Thoolse gele kaarten voor Carlo Heijboer en Niels Hop mans, een leuke rush van Boven berg en een luidruchtig overvlie gende tweedekker. Dat was het. Na rust werd Niels Hopmans in de punt gezet bij Tholense Boys om een doorbraak te forceren, maar de druk leverde geen kansen op. Wél ruimte voor VCK. Eerst stop te doelman Marcel Nuyten nog een makkelijk gegeven strafschop bal in de verre hoek niet onder controle, waarna invaller Poger Mukoko kon binnentikken. Na een weinig enerverend halfuur kwam Klundert in de tweede helft op de cruciale 2-0 via Nico van Wingerden. Vervolgens lieten de Brabanders een enorme kans op 3-0 onbenut, zodat strafschoppen een winnaar moesten aanwijzen. Doelman Otte hielp Nieuwdorp naar de volgende ronde door een van de vijf strafschoppen te keren. Janick van As schoot namens Nieuwdorp de vijfde en beslissen de penalty raak. Komende week treft Nieuwdorp rivaal De Meeu wen in de strijd om promotie naar de tweede klasse. Klundert-Nieuwdorp 2-0 (1-0). Nieuwdorp wint na strafschoppen (4-5). Poger Mukoko 1-0, Nico van Wingerden 2-0. van Erik Goudt, maar in het slot- kwartier was hij kansloos bij twee inzetten van diezelfde Goudt (0-2). Even voor zijn tweede goal had Tholense Boys een strafschop ge claimd .maar niet gekregen. Na de 0-2 ging Niels Hopmans verhaal halen bij scheidsrechter Van Herk en kreeg daarvoor geel. Z'n twee de. Tien minuten eerder was ploeg genoot Arjan van Dijke ook al weg gestuurd nadat hij Dylan Verhage had geveld. Tegen negen man zet te Bouwen Legemate de voorlopi ge kroon op het werk: 0-3. Komend pinksterweekeinde speelt VCK tweemaal tegen Oostkapelle. De winnaar speelt volgende sei zoen in de tweede klasse. De ver liezer mag het in twee extra duels nog 's proberen. Tholense Boys-VCK 0-3 (0-0). 76. Erik Goudt 0-1, 84. Erik Goudt 0-2, 89. Bou wen Legemate 0-3. Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot Ammers). Rode kaart: 75. Arjan van Dijke (Tholense Boys), 84. Niels Hopmans (Tholense Boys, 2x geel). Gele kaart: Carlo Heij boer, Matthijs van Stee, Erwin Doggen (Tholense Boys). Aantal toeschouwers: 200. LU" V: MIDDELBURG - SPS is zaterdag uitge schakeld in de strijd om promotie naar de derde klasse. Na de neder laag tegen Vosmeer had FSV versla gen moeten worden, maar meer dan een 1-i-gelijkspel zat er niet in voor de ploeg uit Poortvliet. FSV begon zaterdag fel en kwam al vroeg op 1-0 via Raymond Lin- .gen. Beide ploegen haalden hun ni veau niet, wat leidde tot onscher pe passes en veel balverlies. Wie wel bleef opletten was Ramon Vos hol. Zijn schot in de benedenhoek (1-1) bracht SPS nieuwe hoop op de noodzakelijke overwinning. Uitgespeelde mogelijkheden ble ven echter uit, waardoor SPS het volgend seizoen opnieuw mag pro beren in de vierde klasse. FSV-SPS 1-1 (1-1). Raymond Lingen 1-0, Ramon Voshol 1-1. mmmmsmmmmmmmm Vincent Hardebol (midden) en Arjan Verburg van Patrijzen proberen een Meto-aanval te verijdelen. foto Willem Mieras door Jos van Belzen 'S-HEERENHOEK - Tweemaal negen tig minuten voetbal tussen Patrij zen en Meto in de nacompetitie van de vierde klasse leverde geen winnaar op. Beide wedstrijden kenden een 1-1-eindstand, waar door strafschoppen gisteren de be slissing moesten brengen. Patrij zen toonde zich koelbloedig en haalde een honderdprocentscore, terwijl de bezoekers twee straf schoppen onbenut lieten. Tijdens de reguliere speeltijd kreeg doelman Dries Dijkmans van Pa trijzen gisteren niet echt de gele genheid om zich te onderschei den. Het eerste halfuur was voor Meto, maar na een tactische om zetting bij de thuisploeg werd de gevaarlijke rechterspits Rowdy van de Bossche aan banden gelegd en stichtten de bezoekers nog maar weinig gevaar voor het doel van Pa trijzen. „Een vroege wissel in het belang van het team", verklaarde trainer Arjo den Dekker na afloop. In de noodzakelijke strafschoppen- serie kon Dijkmans zich wel onder scheiden. Bij de derde inzet vanaf elf meter van de Brabanders had hij nog pech toen de bal via zijn handen en de paal alsnog lang zaam over de doellijn rolde, maar de vierde werd door hem gestopt. Toen de vijfde strafschop door Thom Brouwer namens Meto te gen de paal werd geschoten, volg de de ontlading. „Het bier volgt nog", aldus een dolgelukkige doel man nadat iemand in de feest vreugde een waterzak over hem had leeggegoten. „Over twee wed strijden gezien is het verdiend dat wij doorgaan." De wedstrijd zelf was meer span nend dan goed. Beide ploegen le ken last te hebben van de span ning, wat het spel zeker niet ten goede kwam. „Na een halfuur kwaJ men wij beter in de wedstrijd, maar we bleven steeds de moeilij ke oplossingen zoeken", luidde de analyse van de winnende coach. Het was dan ook niet vreemd dat beide ploegen slechts tot scoren kwamen uit een directe vrije trap. Eerst was in de 56e minuut Ray mond Rovers doeltreffend namens Patrijzen (1-0), waarna Joey van Hooijdonk twintig minuten later uit eenzelfde situatie Meto langszij bracht: 1-1. Het enige wapenfeit na deze gelijkmaker was nog de twee de gele kaart die Wesley Rokven in blessuretijd ontving, waardoor hij het nemen van de strafschop pen vanaf de zijlijn moest aan schouwen. Door het behaalde resultaat gaat Patrijzen verder in de strijd om promotie naar de derde klasse. In het pinksterweekeinde spelen de Zeeuwen twee wedstrijden tegen SC Kruisland, dat overtuigend Hontenisse uitschakelde. De ploeg uit 's-Heerenhoek zal het in deze tweekamp dan wel moeten doen zonder vijf basisspelers die als ge volg van gele kaarten in de twee duels met Meto naar verwachting geschorst zullen zijn. „Ja, inder daad, het enige negatieve feit van vanmiddag", aldus trainer Arjo den Dekker. „Dat wordt deze week puzzelen." Patrijzen-Meto 1-1 (0-0). 56. Ray mond Rovers 1-0, 77. Joey van Hooij donk 1-1. Scheidsrechter: L.J. Uitterhoe- ve (Hoedekenskerke). Rode kaart: We sley Rokven (Patrijzen, 2x geel). Gele kaart: Raymond Rovers, William Sallet (Patrijzen), Geert Verstraten, Martijn de Nijs (Meto). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69