301 ort Verloren seizoen voor Goes Schitterende vrije trap van Pim Bruins zet SSV'65 in Almkerk op het goede spoor RCS blijft in race voor hoofdklasse Vlissingen 'out' door You Tube DOMPER Tweedeklasser Goes leek een voorbeeldig sei zoen te beleven, maar gaf in de slotduels alles nog weg. In de nacompetitie ging het ook mis. maandag 17 mei 2010 heerlerheide - RCS maakt nog al tijd kans op promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoet bal. De Souburgse formatie scha kelde gisteren in de eerste ronde van de nacompetitie Groene Ster uit. Dat gebeurde na het nemen van strafschoppen. Na de reguliere speeltijd stond het gisteren 2-1 voor Groene Ster. Een week eerder won RCS met 1-0. De Sou-burgers treffen nu komend weekeinde Vinkenslag. RCS benutte gisteren alle straf schoppen. „Het afscheid van Den nis en Gérard wordt dus nog even uitgesteld", aldus RCS-trainer Mi chel Leonhart. De broers De Nooijer zetten na de nacompetitie een punt achter hun loopbaan. Groene Ster en RCS maakten er gisteren een spannende wedstrijd van. De thuisclub opende de score via Roy Bejas, waarna vlak na rust Bésar Xhoxhaj de gelijkmaker bin nenkopte. Hij stond koud tien se conden in het veld. De thuisclub sleepte echter een strafschoppense- rie uit het vuur via Irio Lagarde. Wat volgde was een zenuwslopen de strafschoppenreeks. RCS hield het hoofd echter koel. Dennis de Nooijer, Bésar Xhoxhaj, Alfaro Pen- tury, Yordi Nijland en Alwin Van Ham schoten raak. Groene Ster miste de vierde strafschop. vlissingen - VC Vlissingen kreeg gisteren een hoge rekening gepre senteerd voor het gebrek aan schot kracht vorige week in het nacom- petitieduel met FC Vinkenslag. Na de 0-0 in Maastricht werd het gis teren in Vlissingen 1-1. En dus wa ren strafschoppen nodig om de winnaar aan te wijzen. Die nam Vinkenslag het best: 4-2. Daarmee kwam voor Vlissingen onverwacht een eind aan een mis sie die onmiskenbaar naar de hoofdklasse had moeten leiden. En bijna een eind aan het negenja rige trainerschap van Ruud Pen- nings, die verkast naar Hoek waar hij assistent-trainer wordt. „De be kerfinale zie ik als een troostprijs- je. We hebben onze doelstelling niet gehaald en daar voel ik me ver antwoordelijk voor." Vinkenslag was bijna de hele wed strijd de betere ploeg, al kwam Vlissingen wel vroeg op voor sprong, omdat Sinan Coban de bal uit de draai verrassend in de verre hoek schopt: 1-0. Mazim Karagoli schoot in de 28e minuut de 1-1 bin nen. Dat was ook de eindstand, waarna strafschoppen genomen moesten worden. Randy de Dreu en Sander Goedegebure misten, waardoor Vinkenslag na vier rake schoten feest kon vieren. „Dat we woensdag in de beker Kloetinge via strafschoppen uitschakelden was eerder een nadeel dan een voordeel", vond Pennings. „Vin kenslag heeft ze via You Tube alle maal kunnen bekijken." mm mmmmmmm Goes heeft al 6 wedstrijden op een rij niet meer gewonnen. Van Neme laer werd 2 keer op een rij verloren. door Koen de Vries aLmkerk - Je hebt van die voetbal lers waar je soms helemaal gek van wordt, maar die je toch niet zou willen missen. SSV-aanvaller Pim Bruins is er zo een. Bruins grossierde in het nacompetitieduel met Almkerk in verkeerde keuzes en mislukte acties, maar zette zijn ploeg dankzij een schitterende vrije trap wel op het goede spoor richting eerste klasse. SSV bereikte na de 1-1 in Goes de tweede ronde van de nacompetitie dankzij een 1-2-zege in Almkerk. „Ik word inderdaad wel eens gek van hem", erkende SSV-trainer Alexander van Keulen. „Maar als je dan ziet hoe hij de 0-1 maakt. Geniaal gewoon. Zon jongen wil je er graag bij hebben. Het zou wel mooi zijn als hij wat simpeler en effectiever zou gaan spelen." Bruins had vorige week zaterdag ook al voor de gelijkmaker gezorgd in de heenwedstrijd, al was er aan die treffer weinig geniaals. De Goe- senaar scoorde vanaf de strafschop stip. Nu deed hij het in de 36e mi nuut vanaf zon achttien meter uit een vrije trap. Iedereen stond erbij en keer ernaar toen de bal over de muur in de linkerhoek zeilde. De 0-1 was de bekroning van een sterke eerste helft. SSV verraste Almkerk door David den Hollan der vanuit de verdediging door te laten schuiven. Afgezien van de eerste tien minuten hadden de Brabanders er geen antwoord op. „We speelden een ijzersterke eer ste helft", vond Van Keulen. „Er ge beurde precies wat we wilden. Het was alleen jammer dat we niet meer scoorden. We gooiden alles hoog voor het doel, terwijl we be ter over de grond hadden kunnen spelen." Na rust was het gedaan met de Goese hegemonie. Alm kerk zette een extra aanvaller in en toen bleek de kwetsbaarheid van SSV. De ploeg heeft weinig aanval lers en middenvelders die willen meeverdedigen, waardoor er veel extra druk komt op de defensie. SSV, zonder vaste waarden Johan de Goederen, Christiaan Boon en Mansoer Gader, kwam meteen on der druk, maar scoorde bij de eer ste beste gelegenheid. Souliman Al- bali zette René Zwamborn alleen voor keeper Jacco Pellekaan en die scoorde beheerst: 0-2. Alles wees erop dat de buit binnen was, maar nadat Abali een hon- derdprocentkans had laten liggen, werd het toch nog spannend. Een slippertje van doelman Wiebrand Boonstra betekende de 1-2 en Alm kerk geloofde er weer in. De thuis ploeg kreeg enkele grote kansen, maar nu schitterde Boonstra met twee fraaie reflexen. „Ik had alle haren uit mijn hoofd getrokken als het toch nog 2-2 was geworden", keek Alexander van Keulen terug. „We waren lang de betere ploeg en hadden recht op de zege." GPC Vlissingen wordt de volgende tegenstander van SSV'65. Tegen die ploeg zal zaterdag op eigen veld uit een ander vaatje getapt moeten worden. „GPC is een fy siek sterke ploeg", weet Van Keu len. „Daar zullen wij goed voetbal tegenover moeten zetten. Wie zijn specialiteit het beste uitvoert, zal waarschijnlijk verder gaan." Almkerk-SSV'65 1-2 (0-1). 36. Pim Bruins 0-1, 65. René Zwamborn 0-2, 85. Jurgen Bakkers 1-2. Scheidsrechter: H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: Ger- co- Suy, Walter Pellekaan, Wilco van Oord (Almkerk). Aantal toeschouwers: 500. Goes-aanvaller Robin de Pagter (rechts) neemt de bal aan in de verloren wedstrijd tegen Nemelaer. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68