.89 ver vooruit sport 29 Rinske de Visser trots op haar team Tweede plaatsen voor Engels en Schrier in Lenteloop Papendrecht Derde plaats Polderman en Raadtgever Andries Minderhoud pakt open Zeeuwse skeelertitel Freeke Zeeuws kampioen rapidschaken maandag 17 mei 2010 De tijd waarmee Bob Dalmeijer goud veroverde op de 100 meter rugslag tijdens het NJK. door René van Stee AXEL - Het eerste weekeinde van de Zeeuwse zomerkampioenschap- pen zwemmen in 't Plaatje in Axel was voor Bob Dalmeijer vooral een opwarmertje. Niettemin schreef de 15-jarige Goesenaar de 100 meter vrije slag bij de jongens junioren 3 en 4 op zijn naam. Volgende week moet het gebeuren op Dalmeijers favoriete nummer: de 100 meter rugslag. Daarop heeft de zwemmer van het Middelburg se Luctor et Emergo een reputatie hoog te houden. Want vorig jaar won hij bij de jongens junioren 3 tijdens het Nederlands jeugdkam pioenschap (NJK) in Amsterdam de gouden plak. „Die titel wil" ik dit jaar weer heel graag winnen. Maar dan bij jongens junioren 4. Dat is dus een belangrijk doel. Ver der hoop ik een Europese limiet te zwemmen. Dan zou ik in Italië kunnen meedoen aan een interna tionale wedstrijd die is te vergelij ken met de Europese Jeugd Olym pische Dagen", vertelt de scholier van havo 4 van het Ostrea Ly ceum. Met zijn 1.91 meter is Dalmeijer geen jongen die je gemakkelijk over het hoofd ziet. Zijn lange pos tuur maakt hem zeer geschikt voor de rugslag. „En ik ben soepel in de schouders. Dat is ook een be langrijke voorwaarde om goed te kunnen presteren. Want je draait eigenlijk met je hele lichaam. Als je daarbij dan je schouders zo ver mogelijk uit het water kunt tillen, ondervind je zo min mogelijk weerstand." Via De Ganze in zijn woonplaats Goes kwam Dalmeijer bij Luctor et Emergo terecht. De trainers van die Middelburgse vereniging zagen al snel dat hij veel talent had. Ook konden ze hem de zwemuren aan bieden die nodig waren om op ni veau mee te kunnen draaien. Vijf keer per week ligt hij 's avonds in het water van het Vrijburgbad. Daarnaast traint hij twee keer per week 's ochtends in Goes en doet hij ook aan krachttraining. Die ar beid ervaart het Bevelandse zwem- talent niet als een zware belasting. „Integendeel zelfs. Ik doe het heel erg graag. Zwemmen is m'n twee de leven naast school." Toch zijn er grenzen. Want de trai ningen bij het regionaal trainings centrum van zwembond KNZB in Dordrecht bevielen Dalmeijer maar matig. Met name vanwege zijn talent op de rugslag kon hij er vorig jaar terecht. „Ik heb er van maart tot en met december ge traind. Maar het was niks voor mij. Véél te serieus allemaal. Ik ben er mee gestopt." Dit 'stapje terug' betekent niet dat Bob Dalmeijer niet meer vooruit kijkt. Alleen reikt zijn horizon niet al te ver, omdat hij dit domweg niet zinvol vindt. „Ik denk niet in termen van langetermijndoelen. Ik leef nu. En het gaat het lekker. Maar ik zeg ook nooit nooit. Als zich weer eens kans voordoet om op hoger niveau te kunnen trai nen, zeg ik zeker niet bij voorbaat nee. Want stel dat ik ga studeren in een grote stad. Dan zou het zo maar kunnen dat ik het wel doe." Langetermijndoelen of niet, Dal meijer is aardig bezig. Zijn goud op het NJK op de 100 meter rug slag in een tijd van 1.01.89 was (voorlopig) een hoogtepunt. Net zoals de eerste plaats op hetzelfde toernooi met zijn clubgenoten Si mon Edenburg, Sonny Corré en Steven Uijl op de 4x100 meter wis selslag. Het was de eerste keer dat een Zeeuwse jeugdzwemploeg daarin slaagde. Dalmeijer: „Dat zou ik best nog wel eens een keer willen meemaken." ZIERIKZEE - Andries Minderhoud (foto) heeft zaterdag in Zierikzee het open Zeeuws kampioenschap skeeleren gewonnen. De 25-jarige inwoner van Waarde ging er al na vijf minuten in zijn eentje vandoor. Dit gebeurde op een moment dat een aantal van zijn concurrenten moest herstellen van een mislukte uitlooppoging. De vlucht van Minderhoud hield stand, waarna hij na veertig minuten en drie rondes van 700 meter solo over de finish kwam. De tweede plaats was voor Gerrit Schriever (Brakel). Anthony Janse (Yerseke) finishte op de derde plaats. Bij de jeugd won Dick Hoogstrate (Yer seke). foto Dirk-Jan Gjeltema door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwenhockey- team van Rapide sloot het seizoen niet af in stijl. De ploeg leed in de tweede klasse een ruime neder laag bij Ommoord. In de derde klasse speelde Vlissingen zich op eigen kracht in veiligheid. Een klas se lager verloor Olympia fors (0-8) van het promoverende DDHC. In de derde klasse bij de mannen ver loor Rapide in een thriller met 5-4 bij Prinsenbeek. Vlissingen zorgde voor een verrassing door gelijk te spelen (3-3) tegen kampioen DES. Vrouwen. Tweede klasse: Om- moord-Rapide 4-1 (2-1): Schei dend trainer Mark-Jan de Jonge had zich een ander afscheid voor gesteld. Hij bracht Rapide in drie jaar tijd van de vierde naar de tweede klasse. In de laatste wed strijd van het seizoen kon Rapide zich niet meer opladen. De thuis ploeg liep uit naar 2-0, maar toen Sonja Matena met de backhand 2-1 scoorde leek er nog iets moge lijk. De overtuiging ontbrak ech ter. De thuisploeg liep in de twee de helft uit naar 4-1. Derde klasse. Vlissingen-Tempo 4-0 (1-0): Coach Rinske de Visser was met recht trots op haar team. Vlissingen stelde het derdeklasser schap geheel op eigen kracht veilig door Tempo te verslaan. In de 22e minuut opende Tere van Rooijen de score. Er kwam pas rust in de thuisploeg na acht minuten in de tweede helft. Toen was Vlissingen uitgelopen naar 3-0 door treffers van Merel de Kam en Frederique van Amersfoort. Merel de Kam maakte er nog 4-0 van. Vierde klasse. Olympia-DDHC 0-8 (0-2): Het op de tweede plaats staandê DDHC speelde nog voor promotie, terwijl er voor Olympia niets meer op het spel stond. In de eerste helft hield de thuisploeg de schade beperkt tot 0-2. Daarna bouwde DDHC de score uit: 0-8. Mannen. Derde klasse. Prinsen- beek-Rapide 5-4 (2-2): De teams waren aardig aan elkaar gewaagd, al kreeg Rapide wel de iets betere kansen, rapide liep na rust naar 2-3, waarna de thuisploeg op 5-3 kwam. Het slotaccoord was voor Rapide. Pieter Voorbrood, Hans Ringoot, Egbert de Bakker en Jo- chem Beaart scoorden. Vierde klasse. Vlissingen-DES 3-3 (2-1): De thuisploeg toonde honderd procent inzet. DES was wel beter en kreeg ook diverse doelkansen. Een uitstekend keep ende Pepijn van der Zanden wa ren er debet aan dat DES 'slechts' drie keer scoorde. Vlissingen daar entegen was veel effectiever en be nutte vrijwel iedere kans. Boude- wijn Jagers nam de gehele Vlissing- se productie voor zijn rekening. door Koen de Vries MIDDELBURG - Michel Schrier is als tweede geëindigd in de Lenteloop in Papendrecht. De Vlissingse at leet, lid van het Walcherse Dyna mica, legde de 15 kilometer af in 48.23. Clubgenote Anjolie Engels werd tweede bij de vrouwen. Zij noteerde 59.39. Martijn de Kok uit Wolphaarts- dijk finishte in 54.00 en werd daarmee vijfde senior. Tijden van andere Zeeuwen: Marius Besuijen (Sint Laurens) 57.39, Jacco Schroe- vers (Middelburg) 1.01.56, Jos Meeuwse (Arnerrïuiden) 1.03.47, Wim Besuijen 1.03.53, Hans Schrier (Vlissingen) Hans Schrier 1.09.24, Boy Saija (Middelburg) 1.10.47, Leo Hage (Middelburg) 1.15.30. Marije Besuijen (Middel burg) noteerde op de 7,5 kilometer 37.23. In Leiden was Schouwenaar Tommy Staal snel op de 5 kilome ter. De junior uit Burgh-Haamste- de werd derde Nederlander in 37.23. John Guequièrre en Pieter van Maaren (beiden uit Middel burg) liepen in Leiden beiden de marathon en finishten in 3.33.40 en 3.44.29. Bram de Blaeij uit Heinkenszand noteerde 4.01.33 op de marathon en Jaap de Blaeij uit Wolphaartsdijk 4.01.34. In de halve marathon finishte Jac queline de Bree (Middelburg) in 1.58.52, Matty Gabriëlse (Westka- pelle) in 1.57.41, Maringe Vogel (Middelburg) in 2.02.15 en Ca- thrien Peeters (Domburg) in 2.02.35. GOES - Matthieu Freeke is Zeeuws kampioen rapidschaken geworden. De Terneuzenaar liet een groep achtervolgers een punt achter zich. Joey Gro- chal (foto) remiseerde nog wel met de Terneuzenaar, maar kon hem daarna niet meer bijhouden. Grochal, Olaf Cliteur, Remco van de Braak en Joey van de Braak eindigde gedeeld tweede. Laatstgenoemde pakte tevens de prijs voor beste de speler met een rating onder de 1800. Opvallend was de winst van Remco Hekhuis voor de prijs onder de 1600. De Souburger ver sloeg zijn clubgenoten Robin Bosters en Albert Vermue. MIDDELBURG - De wielrenners Den nis Raadtgever uit Kapelle en de vi sueel gehandicapte Arnold Polder man uit Axel zijn in de Ronde van België voor tandems op de derde plaats in het eindklassement geëin digd. In de wedstrijd voor visueel gehan- dicapen kwamen 32 teams uit tien verschillende landen aan de start. Raadtgever en Polderman reden vijf etappes, waarin ze respectieve lijk als achtste, dertiende, achtste, zesde en zesde finishten. Vooral de zesde plaats in de vierde etappe was van belang voor een goede klassering. Het Zeeuwse duo reed in een sterke kopgroep en steeg van de zesde naar de derde plaats in het klassement. Die klassering werd in de laatste rit niet meer prijsgegeven. De wedstrijd werd gedomineerd door de Spanjaarden. Zij legde belsag op de eindzege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67