Yes-we-can serveert 141 zeeland Denkplek rondt af en inspireert Overleg over sociaal plan Zorgstroom www.deltaridefortheroses.nl A SISTER'S HOPE Zeeuwse vrouwen aan het werk in Het Wapen van Zaterdag 12 juni 2010 maandag 17 mei 2010 B Nieuw in onze collectie: Rocco Barocco Moeder Marij, daarachter dochter Hannah, kleinzoon Danzo en zoon Frerik van Ronald van Dokkum. Rechts Reynier de Muynck. foto Willem Mieras Sanne Beuger (I) en Natasja de Jongh vormen de helft van het team Yes we door Ali Pankow GOES - Het kunstwerk 'Denkplek' dat zaterdagochtend bij Westwal 45 in Goes.werd onthuld, dient veel doelen. Het is een kruisvormi ge bank van antracietkleurige steen met als inscriptie varianten op denken: 'in-ver-uit-ontdenken'. 'Denkplek' geldt ter nagedachtenis aan beeldend kunstenaar Ronald van Dokkum, die in 2008 over leed. 'Denkplek' is ook het eindsta- dion van 'Gronden', de destijds door Van Dokkum ontworpen ar tistieke plattegrond die door mid del van lijnen van afwijkende klin kers als het ware over de platte grond van de Goese binnenstad heen werd getrokken. Een groot deel van die lijnen is ver loren gegaan, opgeofferd aan de uitvoering van het Masterplan Goes. Derhalve geldt 'Denkplek', volgens cultuurwethouder Jan de Pooter ook als compensatie voor de gedeeltelijke teloorgang van 'Gronden'. De wethouder sprak de wens uit dat 'Denkplek' ook mag inspireren tot nieuwe kunstinitia tieven, waar Ronald van Dokkum zich ook ooit mee onderscheidde. Zo leeft de roemruchtig kunststich ting Trechter 5 voort in de herinne ring. Eén van Van Dokkums com- panen daarin was beeldend kunste naar Reynier de Muynck. Hij is de ontwerper van 'Denkplek'. „Ik ben het altijd gloeiend eens ge weest met Ronald dat kunst zich op en in de straat moet manifeste ren", gaf De Muynck in een korte, krachtige performance te kennen. Aan Marij Kat, moeder van Ro nald van Dokkum, tenslotte de eer het kunstwerk te onthullen. Zij heeft lang moeten wachten op dit eerbetoon aan haar zoon, maar toonde zich zaterdag zeer gelukkig met de veelzeggende 'Denkplek'. door Rob Paardekam Niet alleen de Amerikaan se president Barack Obama bedient zich van de term 'Yes we can'. Ook een stel Zeeuwse dames doet dat. Sterker nog: hun team draagt die naam. In oktober willen ze meedoen aan de '60 kilometer walk' van A sisters hope, een twee daags wandelevenement waarmee geld wordt ingezameld voor onder zoek naar borstkanker. Natasja de Jongh (25) uit Zierikzee deed vorig jaar voor de eerste keer mee aan het evenement. „Ttoee tantes van mij hebben borstkanker gehad, dus het sprak me erg aan." De vriendin met wie ze samen liep, is ondertussen afgehaakt, maar het team is versterkt met drie frisse krachten. Sanne Beuger (23) uit Goes, Annette Nagelkerke (29) uit Tholen en Ineke Vercruys- se (23) uit Zierikzee lopen op 9 en 10 oktober ook mee van Amers foort naar Amsterdam, in twee etappes van dertig kilometer. Eigenlijk is dat een peulenschil ver geleken bij het werk dat vóór de loop moet worden verricht. Elke deelnemer moet namelijk vijftien honderd euro inleggen om mee te mogen doen. En dus staan de vier dames, allemaal werkzaam in de zorg, voor de klus om zesduizend euro in het laatje te brengen. Daar zijn ze al sinds november mee be zig. Ze doen van alles: voetballers masseren, bij de hekken staan tij dens de havendag, serveren in res taurants en collecteren zijn slechts een paar activiteiten. Opvallend genoeg brengt juist dat deur-aan-deur collecteren veel geld op. „Mensen geven gul", er vaart Sanne. „Eigenlijk hoefik nooit uit te leggen waar we voor collecteren. De meeste mensen ge ven gewoon. Ja, natuurlijk heb je er ook die niet opendoen, ook al zie je ze soms gewoon zitten. Ach, dat hoort er bij." De komende weken gaan de vier leden van team Yes-we-can serve ren in restaurant het Wapen van Goes. Op 19, 20 en 21 mei en 2, 3 en 4 juni zijn ze present. Er is een speciaal 3-gangen menu samenge steld. De helft van de opbrengst daarvan gaat naar het team. Het menu bestaat uit een voorgerecht van salade Caprese met huisge- maakte kaas-basilicum kroketjes en een hoofdgerecht van gegrilde striploin van runderlende met broccolipuree. Nagenieten kan door Maurits Sep MIDDELBURG - Zorgstroom praat morgen weer met de vakbonden over een sociaal plan. Directeur Léon Phernambucq zegt te ver trouwen op een goed resultaat, maar Marlieze Warnaar van Abva- kabo is 'uiterst sceptisch'. Het sociaal plan is nodig omdat Zorgstroom de komende jaren nog enkele ingrepen noodzakelijk acht om de organisatie financieel gezond te maken. Daarom streeft Phernambucq naar een plan met een looptijd van twee jaar. met een blackberry pancake met vanille-roomijs. Nu maar hopen dat veel mensen dit menu bestellen. „Over het alge meen kunnen we de klanten snel overtuigen om dit menu te ne men, hoor", zegt Natasja, die met haar vriendinnen ook al serveerde in restaurant Westenwind in Scha- rendijke. „Bovendien komen veel mensen er ook speciaal voor." Overigens is steeds maar één van de meiden in het restaurant aanwe zig. „We gaan niet met z'n vieren in de weg lopen", grapt Sanne. La ter gaat team Yes-we-can ook nog Waar Phernambucq hoopt en zelfs vertrouwt op een goede af loop, overheerst bij Abvakabo de scepsis. De kiem voor Warnaars wantrouwen is een jaar geleden ge legd. Toen liep overleg over een so ciaal plan op niets uit. Zorgstroom wilde de eisen van de bonden niet honoreren en de bonden wilden geen apart sociaal plan voor de huishoudelijke hulpen. Zorg stroom voerde voor die groep werknemers daarom een reorgani satie door zonder sociaal plan. „Maar wel op een sociale manier", benadrukt Phernambucq. War- een keer serveren in Hotel KOM! in Sint-Maartensdijk. Een datum moet nog worden geprikt. Al met al kost het de teamleden heel wat vrije uurtjes om het be drag bij elkaar te krijgen. Geluk kig gaat het goed. De teller staat inmiddels op zo'n drieduizend euro en de dames hebben nog tot eind september de tijd. „Het gaat zeker lukken", stelt Natasja. „Vo rig jaar, toen we het met z'n twee ën deden, hebben we vijfduizend euro opgehaald. Dat was tweedui zend meer dan nodig was. Maar ja, alles is meegenomen." naar vindt echter dat Zorgstroom de financiële problemen bij de huishoudelijke hulp heeft afgewen teld op de medewerkers die toch al weinig verdienen. Bovendien vindt de bond het niet juist dat personeel is gevraagd salaris in te leveren. Phernambucq erkent dat dat is ge vraagd, maar zegt dat dat uiteinde lijk nooit is uitgevoerd. Hij denkt dat zij met haar kritiek het komen de gesprek onder druk wil zetten. Warnaar eist 'bewijzen' dat een re organisatie noodzakelijk is. „Vorig jaar waren die er niet." Inschrijven: ten behoeve van giY fefgïn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64