eeAmui Reimerswaal laat rotondes sponsoren Tirza BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 17 INITIATIEFVOORSTEL Bedrijven zorgen in ruil voor onderhoud en beplanting Kinderen genieten tijdens Hollandsche Hoevedag GroenLinks verbaasd over boete van Delta Politie zoekt getuigen van mishandeling Hardrijder moet rijbewijs inleveren almanak Hard werken om geld bijeen te brengen voor onderzoek borstkanker Vogels van diverse pluimage bevolken straten van Ovezande Maandag 17 mei 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus YERSEKE - In de gemeente Reimers waal mogen bedrijven binnenkort rotondes sponsoren. Daarvoor in ruil moeten zij de aanleg van de beplanting en het onderhoud voor hun rekening nemen. Een en an der is het resultaat van een actie van de SGP. Het college van burgemeester en wethouders zag sponsoring in eer ste instantie niet zitten. Daarop diende de SGP een initiatiefvoor stel in, dat deze week door de hele raad is omarmd. Een succesje voor de SGP, beaamt fractievoorzitter Tin Janszen. "Het is in deze tijd niet altijd even gemakkelijk om voorstellen erdoor te krijgen." Aanleiding voor het voorstel was een bedrijf in tuinaanleg en -on derhoud, dat zich had gemeld voor sponsoring van de pas aange legde grote rotonde aan de ingang van het dorp Yerseke. Dat het be drijf in ruil voor plaatsing van een advertentiebord of een naamkaart je ook zorgt voor de beplanting, betekent een kostenbesparing voor de gemeente. "In deze econo misch moeilijke tijden is dat best aantrekkelijk", zegt PvdA-fractie- voorzitter Dieuwke Louwrink. Het is nu aan het college van bur gemeester en wethouders om een en ander uit te werken in een uit gewerkt voorstel voor de raad. Wethouder Kees Knuit (PvdA, openbaar groen en onderhoud we gen) verwacht dat dat in juli of au gustus klaar moet zijn. "We heb ben gezegd: 'laten we het dan maar proberen'. In den lande zijn er meer van die dingen, dus waar om niet? We hebben de raad wel gewaarschuwd dat dit precedent werking kan hebben." Voor de SGP is die precedentwer king overigens helemaal geen pro bleem. Janszen: "De mogelijkheid tot sponsoring moet niet beperkt blijven.tot die ene rotonde." De wethouder zal de komende we ken nodig hebben om te bepalen aan welke eisen een sponsor van een rotonde moet voldoen. "We willen wel binnenkort het betref fende bedrijf uitnodigen om door te spreken wat kan en wat zij wil len. Hoge bomen op een rotonde mag vanzelfsprekend niet." Waarschijnlijk dus kan de eerste gesponsorde rotonde van de ge meente Reimerswaal in het najaar worden ingericht. Om de tussenlig gende periode geen kale rotonde te hebben, wil de wethouder een bloemenmengsel laten zaaien. GOES - Met pijl en boog schieten, dat mag je ook niet elke dag. De kinderen genoten er za terdag dan ook met volle teugen van tijdens de Hollandsche Hoevedag in het gelijknamige recreatiegebied in Goes. Met een beetje hulp van de ervaren mannen van schutterij Raven- stein lukte het best. Maar er was nog veel meer te doen. In het Mi lieu Educatief Centrum konden de jongens en meisjes een insectenkroon knutselen, terwijl ze op de kinderboerderij konden kijken hoe een hoefsmid de pony's nieuwe hoefijzers gaf. Ook scoutinggroep Hertog van Beijere was present. Omdat deze honderd jaar bestaat, mochten de kinderen een 100 meter langer stoeptekening maken. foto Willem Mieras GOES De fractie van GroenLinks in Goes is verbaasd over de boete van 470.000 euro die Delta Milieu de Zeeuwse gemeenten heeft opge legd voor het leveren van te weinig afval. Volgens de partij is het juist goed dat er minder afval wordt ge produceerd. GL vindt dat de ge meente met Delta moet gaan pra ten om van de boete af te komen. Ook zou het contract moeten wor- den gewijzigd, zodat dit soort boe tes niet meer worden opgelegd. GOES De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling die vrijdag middag plaatsvond aan de Willem Barentszstraat in Goes. Tussen kwart over vier en kwart voor vijf werd een 42-jarige vrouw uit Goes meerder malen door een onbekende man geschopt. Dat ge beurde bij de fietsenstalling bij su permarkt Jumbo en kledingzaak Vögele. Mensen die iets hebben ge zien kunnen de politie bellen via telefoonnummer 0900-8844. NIEUWDORP Een 38-jarige man uit Vlissingen is zaterdagmiddag zijn rijbewijs kwijtgeraakt omdat hij een veel te hoge snelheid aanhield. De man reed op de Estlandweg in Vlissingen-Oost toen hij door de politie werd betrapt. De Vlissinger haalde een snelheid van 141 kilome ter per uur. Op de Estlandweg geldt een snelheidslimiet van 80 kilome ter per uur. Omdat hij meer dan 50 kilometer te hard reed, was hij met een zijn rijbewijs kwijt. Tip? redactie@pzc.nl Het was al die jaren eenfantastische hond, die dat Vlissingse gezin met haar aanwezigheid eerde. Zelfs nu ze al enkele jaren niet meer in hun mid den is, worden herinneringen nog met graagte opgerakeld. Hoe Tirza met eindeloos geduld kon toestaan dat - toen nog - baby Stijn op haar klom en met zijn scherpe tandjes in haar oren beet. Hoe Tirza als puppie al pal voor haar bazin ging staan, toen vier gro te honden wat al te woest blaffend kwamen aanstormen. Hoe Tirza altijd in was voor een spel letje, bij voorkeur met een tennisbal. En: hoe Tirza altijd alle kruimels 'op ruimde', wat het leven in een toch niet al te proper gezin des te gemak kelijker maakte. Wie dochter Tanne destijds naar het ras van Tirza vroeg, kreeg daarom al tijd te horen: „Een kruising tussen een Labrador en een stofzuiger."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63