Lijdensweg nadert zijn einde sport 137 Wise Guy loopt als vanouds bij Annemieke Maaskant I Tennissers van Duiveland redden eer op slotdag Winnend afscheid van Wim Kommer KORFBAL All Ready twee duels verwijderd van tweede klasse STORAGE ii li' w i door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Door de zwaarbe vochten overwinning van Fortis op Merwede is het vonnis over All Ready op een haar na geveld in de eerste klasse. De Zierikzeese korf balequipe verloor zaterdag op ei gen veld zelf met 6-11 van titelkan didaat TOP. Voor de vierde Zeeuw se eersteklasser Tjoba kwam het in formele einde van het seizoen. De ploeg verloor op eigen veld met 13-16 van koploper Nieuwerkerk en staat vast in de middenmoot. All Ready-TOP 6-11: Naar Zierik zeese begrippen van dit seizoen een dragelijke uitslag van aanko mend tweedeklasser All Ready te gen potentiële overgangsklasser TOP. Onder leiding van arbiter Bont, wiens begrip voor emotie groot bleek, hadden de Arnemui- denaars met vervangers Ad Beze- mer en Wilma de Ridder (voor de geschorste Corné Bezemer en ge blesseerde Petra de Ridder) kwali teit over, maar vergaten te scoren. „Er zat weinig uitdaging in", be treurde TOP-coach Edwin Cop- poolse. Heel anders dan de 'finale' waar TOP naar toe kan werken, wanneer het in de laatste twee speelrondes de bovenste twee treft. Formeel is degradatie nog geen feit, maar met de koplopers als tegenstander nog te gaan, heeft All Ready de handdoek geworpen. Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Deb- by Winkels 1. Scores TOP: Anita de Ridder 3, Nelleke van Belzen 2, Jeanine Marijs, Jordi Meulmeester, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Ad Bezemer en Wilma de Ridder 1. Tjoba-Nieuwerkerk 13-16: Na de remise thuis liet koploper Nieuwer kerk zich geen tweede keer verras sen door Tjoba. Tjoba voelde zich benadeeld door arbiter Jaap van Gastel die slechts vrijgevig was in het nadeel van de Bevelanders. Binnen een minuut na rust (9-9) moest Tjoba de kampioensdrang van Nieuwerkerk ontgelden (9-11). Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Dirk-Jan Westmaas, Niels Westmaas, Gerben van Boven en Carina Westmaas 2, Sander Harinck, Esther van Boven 1. Fortis-Merwede 13-10: Onnodig te vermelden dat de Souburgse messen geslepen waren tegen plaaggeest Merwede, verantwoor delijk voor de degradatie van For tis in de zaal. Hoewel de Soubur gers zich heer en meester voelden, deed de score na twintig minuten (3-3) dat niet vermoeden. Bij rust (9-5) groeide het geloof in een goed afloop. „Toch ontbrak de ab solute scherpte", vond coach Ro bin Wisse. „Als je weet dat je beter bent en toch de tegenstander ge vaarlijk dichtbij ziet komen, dan knaagt dat aan je." De opluchting in de slotfase, bij de 12-10 en 13-10, was er dan ook naar. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Mark Trimpe 4, Remco Crucq en Patrick Kop- pejan 2, Joyce Schoonaard 1 m mm maandag 17 mei 2010 NIEUWERKERK - De tennissers van Duiveland hebben de eer gered in de eerste klasse van de districts competitie. Het Nieuwerkerkse team had de vorige zes speeldagen alles verloren, maar afgelopen za terdag werd er op de laatste speel dag thuis met 3-3 gelijkgespeeld te gen Biervliet. Desondanks degradeert het team van Duiveland uit de eerste klasse, na het kampioenschap van vorig jaar in de tweede klasse. Het ni veau in de eerste klasse bleek toch iets te hoog gegrepen en degrada tie was reeds na de vierde speeldag een logisch gevolg. Tegen Biervliet werden de punten binnengehaald door René Schim- melpennink en Patrick Renger, die beiden hun enkelspelpartij won nen. Ook het dubbelspel van Er- win Verbraak en Peter van der Cin- gel werd gewonnen. Verbraak en Van der Cingel verloren daarente gen wel hun enkelspel. Het derde punt werd verloren door Eelco Kouwenberg en Renger. MIDDELBURG - De voetbalsters van Zierikzee hebben hun laatste wed strijd in de derde klasse met 3-0 ge wonnen van Sparta. In de vijfde klasse was het tweede van Bruse Boys minder succesvol. De reser ves verloren met maar liefst 15-0 bij het derde van Smerdiek. Zierikzee-Sparta'30 3-0: De basis voor de overwinning werd in de eerste helft gelegd door de score van Christel Beijer. Na rust heerste de thuisploeg en werd het 2-0 via Mariska Hart en 3-0 via Rianne Ha- meeteman. Wim Kommer neemt afscheid als trainer van het vrou wenteam. In zijn laatste seizoen voor de club bereikte hij met Zie rikzee de achtste plek. Smerdiek 3-Bruse Boys 2 15-0: Het tweede team van Bruse Boys is lelijk onderuit gegaan in Sint-Maartensdijk. De belangrijk ste oorzaak was de zeer gehavende selectie. Het incomplete elftal kon Smerdiek niet bijhouden en keek met rust al tegen een 9-0-achter- stand aan. Speelster Esther Fluijt beschreef het als 'een zwarte blad zijde in de korte geschiedenis van Bruse Boys 2'. door Lucien Roelandt OOSTERLAND - De formule van de hippische benefietwedstrijd van de Schouwse paardenclubs is nog niet aan vervanging toe. Dressuur, mennen en springen blijkt de juis te mix. Goede sport en duizenden toeschouwers maakte zaterdag van de zesde editie op de fraaie lande rijen van Jolanda van Dijk in Oos- terland een groot succes. Dressuuramazone Arianne Klom- pe stuurde in de klasse Z Orina in de eerste proef naar een nipte over winning. In de herkansing toonde Annemieke Maaskant zich met de expressief bewegende Digishots Wise Guy met 216 punten de bes te. De amazone uit Bruinisse bleef Arianne Klompe zeven punten voor. „Wise Guy is een fijn paard om te rijden. Als het klikt, doet hij alles voor je", vertelde Maaskant. „Ik heb hem zadelmak gemaakt en in een amper een jaar van B naar Z gereden. Daarna is hij naar een professionele amazone gegaan, maar dat klikte totaal niet en is hij terug bij mij op stal gekomen. En het loopt weer als vanouds. *Hij toont nog steeds progressie." Bij het springen werden de ruiters door bouwer Stef Nelisse met zijn stevige en technische parcoursen flink op de proef gesteld. Het mocht niet baten, want de kwali teit bleek hoog. In de klasse L hiel den vijf combinaties in het basis- parcours het strafblad blank. Ook in de barrage maakte het vijftal geen fout. Anne van Hese stak met Urano als eerste het lont in het kruitvat. De amazone uit Rit- hem stuurde de Langelot-zoon in 46.47 seconden foutloos rond. An- nemiek Maaskant toonde zich ver volgens met Werner een fractie sneller. Maar het laatste woord was aan Yvonne Jakobsen met Zsa-Zsa. De amazone uit Melisker- ke stuurde de Orlando-dochter met een tijd van 43.03 naar een overtuigende overwinning. In de beslissende ronde van de klasse M stuurde Wilma Stouten de 'merrie Stoutens Suprice in 47.69 foutloos rond en leek zich daarmee te verzekeren van de over winning. Het venijn voor de ama zone uit Serooskerke zat echter in de staart. Als laatste starter stuur de Jane van Eijzeren de schimmel merrie Dame Blance als een raket in 40.10 naar een afgetekende ze ge. In de klasse Z was het voor Wil ma Stouten alsnog bingo. Met Stoutens Tanagra verwees ze in de barrage de Brabander Pieter Rut ten met Wega naar de tweede stek. Met Stouten's Tanagra schreef Wilma stouten ook nog het progressief parcours op haar naam. In de vorige editie was Remko Hoondert bij het enkelspan pony's met Sjors nog de smaakmaker bij het mennen. Ditmaal was de koet sier uit Ovezande slechts toeschou wer. Enkele dagen voor het evene ment is Sjors plotseling overleden. „Ik had mijn titel graag verdedigd. Maar het heeft helaas niet zo mo gen zijn. Met Sjors heb ik alles ge wonnen wat er te winnen was. Dan is dit een hard gelag." Bernadette Prins uit Middelharnis, vorig jaar tweede, schreef nu de ru briek op haar naam. Chantal Ver- merris uit Kats werd tweede. ZEELANi '-V - Henk de Graaf duelleert om de bal in het verloren duel van All Ready met TOP uit Arnemuiden. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61