binnenland 15 wil snel duidelijkheid ramp website Meelwormen moeten horeca veroveren Conflict over historische schepen blijft aanslepen Boek nu voordelig uw vakantie via: Tvakarrtii vakantiekrant.nl [Italië, 1 wk. camperen v.a. 554.- p.p. Praag, Parijs of Berlijn, 5 dagen v.a. 179.- Parijs busreis, 2 dagen v.a. 99.- 14 dagen v.a. 1099.- l-'J Luxemburg, Moezel, Zwarte Woud, 5 dagen v.a. 259.- 14 dagen v.a. 999.- jZuid-ltalië, Sicilië Puglia, I 14 dagen v.a. 999.- uv ■pZ'll M»il [Frankrijk, I2 weken camperen v.a. 450.- r*TET*l f Cruise Hoek van Holland Harwich, [5 dagen v.a.€ 469.- p.p. Ii74il'] li maandag 17 mei 2010 zender CNN had de piloot van het ramptoestel van Afriqiyah Air ways slecht zicht wegens mist en zand. Daardoor zou het toestel vlak voor de landing zijn neerge stort. CNN baseert zich op bron nen rond het onderzoek naar de crash. Volgens die bronnen nader de de piloot het vliegveld en scha kelde hij de automatische piloot uit om handmatig te landen. Toen hij zich realiseerde dat hij in de problemen zat, probeerde hij het toestel weer te laten stijgen en de. automatische piloot weer in te schakelen om nog een keer te pro beren te landen. Hij was echter te laat en het vliegtuig kwam hard op de grond terecht. Volgens het hoofd van de Libische commissie die onderzoek doet naar de crash stond het toestel niet in brand voordat het de grond raakte. Volgens hem ontstond er pas brand op 400 meter van de plaats waar het vliegtuig de grond raakte. Meer duidelijkheid over de moge lijke oorzaak is pas te verwachten zodra de zwarte dozen zijn geana lyseerd. Die worden momenteel in speciale laboratoria uitgelezen. De 9-jarige Ruben uit Tilburg arri veerde afgelopen zaterdag op de vliegbasis Eindhoven. Hij vloog met een door de Libiërs beschik baar gesteld speciaal ambulance vliegtuig. Hij werd begeleid door zijn Libische dokter, die zijn Ne derlandse collega's nader heeft geïnformeerd. Bij de vliegramp kwamen de ouders en oudere broer van Ruben om het leven. Bij het vertrek uit het ziekenhuis in Tripoli kwam het tot een handge meen met een verslaggeefster van het mediabedrijf van een van de zonen van de Libische president Kadaffi. Afgeschermd van de media werd Ruben zaterdag in een geblindeer de ambulance naar een ziekenhuis gebracht. Zijn oom en tante waren bij hem. Volgens topambtenaar Kronen berg van het ministerie van Buiten landse Zaken is er mogelijk nog een Nederlander omgekomen. Het zou gaan om iemand met een dub bele nationaliteit. fcf,. teambtenaren. Door de staking werd in Amsterdam en Utrecht lan ge tijd het vuilnis niet opgehaald. Dat leidde tot grote stinkende ho pen vuilnis op straat. De nieuwe cao voorziet naast een eenmalige loonsverhoging van 1,5 procent in verhoging van de einde jaarsuitkering met 0,5 procent, zo wel dit als volgend jaar. Tanja Nijmeijer (rechts) zoals de Fare haar op de website toont. DEN HAAG - Nederlandse exploitan ten van zeezeilschepen gaan op nieuw een onzeker seizoen tege moet. De Europese Commissie (EC) is er niet in geslaagd tot een akkoord te komen over erkenning van Nederlandse veiligheidscertifi caten. Duitsland en Denemarken gaven geen krimp. Nu lopen Nederlandse zeezeilsche pen (meestal met toeristen of scho lieren) opnieuw het risico door Duitsland en Denemarken aan de ketting gelegd te worden. Terwijl er volgens Nederland met de veilig heid van de schepen niets mis is. Vorig jaar september hield Duits land vier Nederlandse zeilschepen WAGENINGEN - De vijftien insecten kwekers in Nederland timmeren hard aan de weg om hun beestjes salonfdhig te maken. Sprinkhaan, meelworm, morioworm, krekel, hommels en bijen moeten niet al leen de harten van het publiek ver overen, maar vooral de magen. Want insecten bevatten veel eiwit ten. Het kweken van de diertjes is veel minder belastend voor het mi lieu dan het fokken van dieren voor consumptie. Vandaar dat de Verenigde Nederlandse Insecten kwekers (Venik) samen met de Ho gere Agrarische School in Den Bosch insectensnacks ontwierp, die horeca en winkelschap moeten veroveren. „We willen een kwali teitssnack, die niet in de hoek van de frikadellen terechtkomt", ver telt Marian Peters van de Venik. Albert Heijn is ook al benaderd, 'maar daar is men nog een beetje huiverig', zegt Peters. Wat haar be treft i? dat helemaal niet nodig. „Je proeft de ambachtelijkheid. Zo vies zijn ze niet, hoor." De snacks bestaan niet puur uit in- sekten: de beestjes zijn erin ver werkt. Zo vormt kipgehakt de ba sis van de bugnugget en het bugs balletje. In de eerste snack is meel- wormenpesto verwerkt en in de tweede gemalen meelworm. Amerikanen eten gefrituurde sprinkhanen. Mexicanen schuwen een knapperig handje krekels niet. Nederlanders griezelen nog bij de gedachte, maar dat zal volgens Ma rian Peters veranderen. Ze wil de insecten in de kookboeken zien te krijgen, naast de entrecotes, de var kenshaasjes en de kalfsrollades. Peters: „Het ontbreekt nog aan creativiteit. Leg de thuiskok wat van die beestjes voor zijn neus en hij weet niet wat hij ermee moet doen. Maar als de buurman ermee begint, ga jij het ook proberen." Bovendien gaat het salaris volgend jaar met 0,5 procent omhoog. Het akkoord volgde op drie maanden van estafetteacties bij de gemeen ten. foto Evert Elzinga/ANP vast in Flensburg. Ze mochten niet naar Denemarken oversteken. Het conflict speelt al maanden en treft vooral de Nederlandse schip pers die met toeristen op de Oost zee actief zijn. Doel van het over leg was om in elk geval een tijdelij ke oplossing te vinden voor de er kenning van Nederlandse certifica ten, in afwachting van het defini tieve oordeel van de commissie. De EC moet namelijk uitspraak doen over de officiële klacht die brancheorganisatie BBZ heeft inge diend richting Duitsland en Dene marken. Het lijkt er op dat deze uitspraak nog maanden op zich laat wachten. Voor het complete reisaanbod! i ra«[«X« I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5