341 sport. Delta Sport struikelt weer op Afscheid De Nooijers wordt uitgesteld Duiveland-tennissters koesteren tweede plek Patrijzen ronde verder na strafschoppen Hansweertse Boys is al kansloos Lewedorpse Boys verliest opnieuw Ook Joyce Huijers naar NK turnen BEKERFINALE De handballers van Delta Sport verliezen de bekerfinale van Desk. De Zierikzeese equipe gaat in Waspik met 23-22 onderuit. maandag 17 mei 2010 m rast*s %mpww. mmmrmmmmsmhhp 'S-HEERENHOEK Patrijzen speelt komend pinkster- weekeinde in de nacompetitie voor een plaats in de derde klasse tweemaal tegen SC Kruisland. Gis teren overleefde de ploeg uit 's-Hee- renhoek de eerste ronde door Meto na strafschoppen terug te wijzen. Net als drie dagen eerder stond het na negentig minuten 1-1. Raymond Roovers schoot Patrijzen na rust naar een t-o-voorsprong. Joey van Hooijdonk maakte gelijk. In de strafschoppenserie miste Patrijzen niet, Meto tweemaal. HANSWEERT Voor Hansweertse Boys zijn de pro motiekansen verkeken. Na de 3-1-thuisnederlaag gisteren tegen Noordhoek rest de ploeg van schei dend trainer Kees de Smit volgen de maandag bij RSV niets meer dan het vervullen van de sportieve plicht. Hansweertse Boys blijft vijf- deklasser. Een kwartier voor tijd, bij een 2-1-achterstand, miste Tim Jacobusse een strafschop. Uit een counter besliste Noordhoek het duel in de slotfase. Nigel Beenhak ker scoorde voor rust voor de Boys. LEWEDORP Het seizoen van Lewedorpse Boys is voorbij. Gisteren verloor Lebo ook het tweede nacompetitieduel. Op de 1-0-nederlaag van donder dag tegen Sluiskil volgde een 2-1-ne- derlaag tegen Koewacht. Op twee de pinksterdag spelen Sluiskil en Koewacht tegen elkaar voor promo tie. Lewedorpse Boys kwam giste ren nog wel op voorsprong via Jas per Verdonk. Na de rust zakte het niveau, maar boog Kristof Coenen met twee doelpunten de eindstand in het voordeel van Koewacht. AMSTERDAM Joyce Huijers van turnvereniging Delta Sport heeft zich tijdens de halve finale tweede divisie junio ren gekwalificeerd voor deelname aan de Nederlandse kampioen schappen op 29 mei in Almelo. De turnster werd in Amsterdam vijfde met 46.349 punten. Op balk blonk zij uit met een vierde plaats in 11.266 pnt. Met een sterke vloeroefe ning (11.800), brugoefening (11.233) en twee sprongen op de pegasus (12.050) liet ze een uitstekende in druk achter. Huijers gaat nu samen met haar clubgenote Marika Pad mos, die zich al eerder plaatste, naar het NK. Sanne Reintjens werd gisteren 22e bij het NK meerkamp in de eerste divisie instap. Driemaal is scheepsrecht voor Desk. In competitieverband verloor de ploeg tweemaal van Delta Sport. Wim Kakebeeke WASPIK - De prijzenkast blijft dit jaar op slot bij de handballers van De Graaf/Delta Sport. Lang werd er op twee fronten strijd geleverd om een grote prijs in de wacht te slepen. Zowel voor de titel als de beker waren de blauwhemden van Rob de Vos en Jaco Vleeshouwer een serieuze kanshebber. Toch staan de Zierikzeeënaars aan het einde van de rit met twee lege handen. Niet alleen ging de titel aan hun neus voorbij, Habo'95 werd kampioen. Ook in het beker toernooi liep het in de eindstrijd De NK-gangers Joyce Huijers (links) en Marika Padmos. HEERLERHEIDE - RCS maakt nog al tijd kans op promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoet bal. De Souburgse formatie scha kelde gisteren in de eerste ronde ronde van de nacompetitie Groe ne Ster uit. Dat gebeurde na het ne men van strafschoppen. Na de re guliere speeltijd stond het gisteren 2-1 voor Groene Ster. Een week eerder won RCS met 1-0. Hierdoor moesten er om een winnaar aan te kunnen wijzen strafschoppen worden genomen. RCS benutte alle strafschoppen. „Het afscheid van Dennis en Gérard wordt dus nog even uitge steld", stelde RCS-trainer Michel Leonhart. De gebroeders De Nooijer zetten na de nacompetitie een punt achter hun loopbaan: Groene Ster en RCS maakten er gisteren een spannende wedstrijd van. De thuisclub opende de score spaak. Na een zinderende finale graaide Desk op de valreep de be ker voor hun neus weg: 22-23. Desk voorkwam daarmee een her haling van het bekersucces van Del ta Sport. Drie jaar geleden lukte het de blauwhemden immers wel. Toen werden in een thriller de re serves van Groene Ster geklopt: 18-16. Dat de clubnaam niet voor de tweede maal kon worden bijge schreven kan de Schouwse forma tie zichzelf verwijten. Een paar keer was het gaatje drie punten. „De momenten om door te druk ken zijn er geweest", zag ook Rob de Vos. „Helaas werden aanval lend een paar keer verkeerde keu- via Roy Bejas, waarna vlak na rust Bésar Xhoxhaj de gelijkmaker bin nenkopte. Hij stond koud tien se conden in het veld. De thuisclub sleepte echter een strafschoppense rie uit het vuur doordat Irio Lagar- de de 2-1 voor zijn rekening nam. Wat volgde was een zenuwslopen de penaltyreeks. RCS hield het hoofd echter koel. Dennis de Nooijer, Bésar Xhoxhaj, Alfaro Pen- tury, Yordi Nijland en Alwin Van Ham schoten achtereenvolgens raak. Groene Ster miste de vierde penalty. RCS treft komend weekeinde Vin kenslag. De Souburgers beginnen zaterdag met een thuiswedstrijd. André Siereveld ontbreekt, omdat hij zwaar geblesseerd (gescheurde enkelbanden) is. Verder kan ook Gérard de Nooijer in het eerste duel met Vinkenslag niet mee doen vanwege een schorsing. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Het vrouwenteam van tennisclub Duiveland is hard op weg naar een succesvol seizoen in de landelijke tweede klasse. Hoewel de Nieuwerkerkse vrou wen geen aanspraak meer maken op het kampioenschap, staan zij toch op een keurige tweede plaats. Die positie danken zij mede'aan de 5-1-overwinning van gisteren bij Lepelstraat. De punten werden binnengehaald in de enkelspelpartijen van Renate Renger, Linda Verbraak en Angela Kouwenberg, terwijl alleen Moni que Deurloo in haar enkelspel een punt inleverde. Deurloo nam ech ter revanche in het dubbelspel sa men met Verbraak, want die partij werd gewonnen. Het vijfde punt kwam op naam van Kouwenberg en Renger. Het gemengde team van Zierikzee blijft ook na de zesde speeldag on deraan staan in de landelijke vier de klasse. Desondanks scoorde het team tegen De Schelde wel een re cordaantal punten: drie. Het was de enige positieve zijde aan het 5-3-verlies, want degradatie is reeds een feit voor Zierikzee. Na de enkelspelen stond Zierikzee al met 3-1 achter. Thomas le Clercq en Pieter Boot verloren van respec tievelijk Sven Bakker (7-5 6-4) en Michel Kokelaar (6-1 6-7 6-4) en Tinta Hendriks was niet opgewas sen tegen Caro Schuitema (7-5 6-2). Alleen Ellis Payet was goed voor een punt in de enkels dankzij een driesetter tegen Eva Hartog: 6-3 1-6 6-2. Het mannendubbel- spel van Le Clercq/Yke Joziasse en het gemengddubbel van Hendriks /Le Clercq waren goed voor de ove rige twee punten. Delta Sport treurt. Van links naar rechts: trainer Jaco Vleeshouwer, Guido de Graaf, Giist Sluijs, Thijs de Vos, Jimmy Niemans en keeper Jacco de Looff.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58