sport 33 Van Gaal art titel Terry hekelt veld op Wembley Der Kaiser weet het allemaal beter WK-drukte in Oostenrijk Honda steunt bondscoach Japan maandag 17 mei 2010 Op li juli worden we wereldkampioen, op 12 juli terug in Ne derland, op 13 juli rondvaart door de Amsterdamse grachten, op 14 juli ontvangst bij de koningin en op 15 juli met de platte kar door Goirle. En hopelijk ereburger van de stad. Dat zou een heel grote eer zijn." International Joris Mathijsen in Sportweek. „Het presidentschap heeft ook z'n tol geëist. Ik woon inmiddels ge scheiden van mijn vrouw. Daarnaast hebben de bedreigingen een zware wissel op ons privéleven getrokken. Ikzelf mijn ex-vrouw en kinderen kunnen nooit zomaar over straat." FC Barcelona-preses Joan Laporta in De Telegraaf. „Maar eerlijk, de politiek heb ik geen dag gemist. De politiek is zo verruwd dat ik me er niet eens meer in had thuis gevoeld. Het be grip respect is verdwenen: in mijn tijd speelden we op de bal en niet op de persoon." Erica Terpstra in de Volkskrant. „Als het kan, als de burgemeester gekozen kan worden, dan ga ik er een gooi naar doen. Over tien jaar of zo. Dan heb ik een respec tabeler voorkomen. Nu denken ze allemaal dat ik nog dertig ben." Oud-bokser Raymond Joval wil burgemeester van Amster dam worden. In Sportweek. „Ik heb nog steeds ochtenden dat ik liever in mijn bed blijf liggen. Dat heeft iedereen toch wel eensDat je om acht uur moet vertrek ken, maar liever nog een uurtje blijft liggen. Volgens mij is dat nor maal." Tennisser Thiemo de Bakker in De Pers. Het grasveld van de Engel se voetbaltempel Wem bley is niet langer heilig. Dat is de stellige overtuiging van aanvoerder John Terry van Chelsea. De Engelse verdedi ger deed zaterdag na de beker finale tegen Portsmouth (1-0) zijn beklag over de belabber de kwaliteit van het speelveld in het stadion. „Dit speelter rein heeft de finale geruï neerd. Het is waarschijnlijk het slechtste veld waarop we dit seizoen hebben gespeeld", fulmineerde Terry. „Voor Wembley is dit een aanflui ting." Kaiser' Franz Beckenbauer heeft over alles en ieder een een mening in het voet bal. De erevoorzitter van Bayern München mengt zich dus ook in de discussie in Duitsland wie bij het komen de wereldkampioenschap in Zuid-Afrika het doel moet verdedigen in 'Die Mann- schaft'. „Tot voor kort was het Adler of Neuer. Nu Adler door een blesssure is wegge vallen, is dus Neuer aan de beurt", merkte Beckenbauer op. Bondscoach Joachim Löw heeft echter ook Hans-Jörg Butt (Bayern) en Tim Wiese (Werder) nog op het oog. Oostenrijk wordt komen de weken overspoeld met nationale voetbalselecties die zich met een hoogtestage willen voorbereiden op het komende WK in Zuid-Afrika. Naast Nederland, dat op woensdag 19 mei in Seefeld neerstrijkt, komen ook Enge land, Spanje, Zuid-Korea, Ka meroen, Servië, Slowakije, Nieuw-Zeeland en Honduras naar de Alpen toe voor een trainingskamp. Negen andere landen spelen in Oostenrijk oefenwedstrijden, waaronder Japan, Griekenland en Noord-Korea. Keisuke Honda heeft het gisteren opgenomen voor Takeshi Okada. De bonds coach van de nationale ploeg van Japan kreeg afgelopen week veel kritiek omdat hij verklaarde dat zijn formatie voor een plaats in de halve fi nale naar het WK van Zuid-Afrika vertrekt. „Ik vind dat helemaal geen rare opmer king", zei Honda toen hij van uit Rusland op het vliegveld van Tokio arriveerde. „Ik ga naar het WK om te winnen", aldus de middenvelder. „Ik denk dat we geen punt halen als we met een andere instel ling beginnen." RUG i204 Robin Haase is rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoer nooi van Roland Garros. De Haagse tennisser (nummer 204 op de wereldranglijst) profiteerde van de afmelding van de Tsjech Radek Stepanek, die nog niet fit genoeg is om aan het tweede grandslamtoernooi van dit jaar in Parijs mee te doen. Haase deed in 2008 ook mee op het Franse gravel. Haase is na Thiemo de Bakker (49e op de wereldranglijst) de tweede Nederlander in het hoofdschema bij de mannen. De Bakker is op grond van zijn positie op de ranglijst rechtstreeks geplaatst. Hij debuteert in het hoofdtoernooi, dat zondag 23 mei begint. Igor Sijsling, Arantxa Rus en Michaëlla Krajicek doen komende week mee aan de kwalificaties. daag ook zo. Werder Bremen is een goede ploeg. Maar mijn spe lers kunnen beter de discipline in het hoofd houden." Daarop kreeg de trainer een bos gladiolen van presentator Michael Steinbrecher. „Omdat u het zo vaak hebt over de dood of de gladiolen." Na een moeizaam begonnen sei zoen is Bayern dicht bij een unie ke trilogie. Komende zaterdag gaat de Zuid-Duitse ploeg in Madrid proberen de eerste Duitse club te worden die in één seizoen de drie hoofdprijzen wint. „Ik denk dat we tegen Inter ook voor een verras sing kunnen zorgen", stelde Van Gaal over de finale van de Cham pions League. „We zitten in een proces. Het kan nog steeds beter. Ik hoop dat we dat tonen tegen In- ter." Later in het programma mochten vier spelers opdraven, on der wie Arjen Robben en Mark van Bommel. Robben was eerder op de avond opnieuw van grote waarde geweest voor Bayern. Hij benutte voor rust een strafschop, na een handsbal van Per Mertes- acker (1-0). In de tweede helft nam Robben de hoekschop, waaruit Ivica Olie scoorde (2-0). Franck Ribéry, ge schorst voor het duel met Inter, maakte op aangeven van Van Bom mel de 3-0. Daarna zorgde Bastian Schweinsteiger voor de zeldzaam hoge eindscore: 4-0. Ongevraagd, en tot verbazing van de presentator, was Van Gaal met de spelers meegekomen naar de studio. Hij kwam spontaan nog even terug, met de DFB-Pokal in zijn hand. Eens te meer een teken, hoe zeer de trainer geniet van het succes van Bayern en de waarde ring die hij daarvoor krijgt in Duitsland. onder wie Cristiano Ronaldo en Brazi liaan Kaka. De club staat dit seizoen toch met lege handen. Internazionale werd gisteren voor de achttiende keer landskampioen van Italië.De ploeg van coach José Mourinho won op de laatste speeldag met 0-1 bij degradant Siena, dankzij 1 een doelpunt van Diego Milito. We sley Sneijder begon in de basisforma tie maar werd twintig minuten voor het einde gewisseld. Achtervolger AS Roma won ook (0-2 bij Chievo Vero na). Na 38 wedstrijden hebben de Mi- lanezen 82 punten, twee meer dan AS Roma. Het is voor Inter de vijfde 'Scu- detto' op rij. Inter pakte met de over winning de tweede grote prijs van het seizoen. Eerder al won de ploeg de Italiaanse beker. foto Rainer Jensen/EPA Barcelona greep de twintigste landstitel. foto David Ramos/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57