Aan het Menevenement zit 141 Overleg sociaal plan Zorgstroom Rollend langs de kust Controle van uitstallingen op stoep en straat www.deltaridefortheroses. MENEVENEMENT Het Paarden Benefiet Menevenement in Oosterland vestigt naam. Het steevast de zaterdag na Hemelvaart gehouden fes tijn loopt organisatorisch steeds meer op rolletjes. 'Zeker bij de deelnemers heerst een ongelooflijk Zaterdag 12 juni 2010 maandag 17 mei 2010 MIDDELBURG - Zorgstroom" praat morgen weer met de vakbonden over een sociaal plan. Directeur Léon Phernambucq zegt te ver trouwen op een goed resultaat, maar Marlieze Warnaar van Abva- kabo is 'uiterst sceptisch'. Het sociaal plan is nodig omdat Zorgstroom de komende jaren nog enkele ingrepen noodzakelijk acht om de organisatie financieel gezond te maken. Daarom streeft Phernambucq naar een plan met een looptijd van twee jaar. De kiem voor Warnaars wantrou wen is een jaar geleden gelegd. Toen liep overleg over een sociaal plan op niets uit. Zorgstroom voer de voor de groep werknemers in de huishoudelijke hulp daarom een reorganisatie door zonder so ciaal plan. „Maar wel op een socia le manier", benadrukt Phernam bucq. Warnaar vindt echter dat de financiële problemen zijn afgewen teld op de medewerkers die toch al weinig verdienen. Phernambucq denkt dat zij met haar kritiek het komende gesprek onder druk wil zetten. Warnaar eist 'bewijzen' dat een reorganisatie noodzakelijk is. „Vorig jaar waren die er niet." door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De gemeente Schouwen-Duiveland brengt dit jaar in kaart wat er aan winkeluit stallingen, terrassen en reclamebor den te vinden is in Scharendijke 'en Brouwershaven. Gekeken wordt of voor de op de stoep danwel straat geplaatste za ken een vergunning afgegeven is. Ook wordt gecheckt of precariobe: lasting moet worden betaald. Dat laatste is het geval als het gaat om gebruik van gemeentegrond. Eer der is een dergelijke 'nulmeting' uitgevoerd in onder meer Zierik- zee, Renesse en Burgh-Haamste- de. Volgend jaar (2011/2012) is Dui- veland aan de beurt. Dan is heel Schouwen-Duiveland een keer in kaart gebracht. Aansluitend volgen controles. In Renesse, waar in 2008 de inventarisatie heeft plaats gevonden, wordt de komende tijd op vergunningen gecontroleerd en - waar nodig - gehandhaafd. In an dere kleinere kernen worden steek proefsgewijs controles uitgevoerd. JAMSESSIE Op www.pzc.nl/schouwen-duiveland is een impressie te zien van de zon dagse jamsessie in de Renesser Stulp. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Lees de weblog Buute Kieke over n tuurschoon in de buurt. De vijfde editie van het Benefiet Paarden Menevenement in Oosterland heeft tus sen de 15 en 20.000 euro opgeleverd. Dat geeft een mooi staartje aan een toch al aan gename dag, zaterdag op de uitge strekte velden van Yolanda van Dijk. Het geld gaat naar weeshuis Kebene ih Mombasa-Kenia, het Rotary Internationalproject Shel terbox en de Voedselbank Schou wen-Duiveland. Die laatste organisatie is maar wat blij met de steun. „Het is bittere noodzaak", reageert Mirjam Jume- let van de Voedselbank kort maar krachtig. Het aantal gezinnen dat aanspraak maakt op de pakketten van de Schouwen-Duivelandse or ganisatie is het laatste jaar explo sief gestegen. Maakten kerst 2008 zo'n 35 gezinnen gebruik van de voedselbank, afgelopen kerst wa ren dat er 75. Op dit moment steunt de organisatie nog steeds ruim 70 gezinnen per week. „Met dit steuntje in de rug kun je men sen er bovenop helpen." Irina Knepper: „Daarom is ons motto: (Uit)delen maakt blij. Het is dank baar werk. De mensen tonen veel veerkracht. Ze komen er wel weer uit." De Voedselbank Schou wen-Duiveland besteedt de op brengst aan de aanschaf (verwacht wordt nog deze zomer) van een men een kijkje bij het door rijver- eniging de Schouwse Ruiters opge tuigde springconcours en de dres- suurwedstrijden en natuurlijk bij het met waterhindernissen uitge ruste parcours voor enkel- en meerspannen paarden en pony's van de Fok- en Menvereniging. Mooie beelden ook op het demon stratieterrein, waar onder meer werd uitgepakt met een show au thentieke rijtuigen inclusief in pas- Ongedwongen sfeer' dierenarts en mede-organisator Ken Buth grotere bus. Met de huidige bus moet drie keer worden gereden voor de uitdeelpunten zijn bevoor raad en er zijn eindeloos veel ritjes naar Middelburg nodig om vol doende voorraad in te slaan. Hoewel ruimschoots aan dacht werd besteed aan goede doelen was het Menevenement veel meer. Naar schatting ruim 4000 bezoekers na sende kledij gestoken koetsiers en passagiers. „Het is hier heel leuk", vinden de zussen Giulia (8) en Esmee (11) Stoel uit Oosterland. De meiden zijn, met Sandra Ra- decke van fokkerij Rzadkiewa uit Ellemeet als tante, gepokt en gema zeld op het gebied van paardeneve- nementen. Maar ze blijven genie ten. Vooral van de miniatuurpaard- jes die tante Sandra tijdens het menevenement laat rondlopen. „Sommige paarden kunnen zelfs kusjes geven en deze geeft een pootje", licht Giulia haar liefde toe. Achter het vertier rondom stro dorp, kramen en wedstrijdbanen worden de deelnemende dieren non-stop gecontroleerd door die renarts Ken Buth en veterinaire studenten Klaartje Nijssen en Ma- rijn van Kralingen. „Een fit-to-go- check", verwoordt Nijssen de con trole van onder meer hart, slijm vliezen en ademhalingsfrequentie - voorafgaand, tussentijds en na af loop van de fysieke prestatie van de dieren. Want tussen alle extra's door moet er natuurlijk ook nog worden gepresteerd. „Veel mensen zien dit als een oe fenmarathon", typeert Buth het ju bilerende evenement. Er doen ook altijd veel beginners en jonge paar den mee. De druk hier is niet zo groot. Het is laagdrempelig. Dat is wel de kracht van dit evenement: bij het publiek maar zeker ook bij de deelnemers heerst een ongeloof lijk ongedwongen sfeer." Santoucha van der Meij, amazone van Manege Balans in Dreischor en Schouwse Ruiter, reed een kür op muziek op het demonstratieveld. Daar kwamen onder meer ook oude rijtuigen en roofvogels voorbij. De eerste rang was gereserveerd voor Schouwen-Duivelandse senioren. Zij krijgen elk jaar een volledig verzorgd uitje aangeboden door organisatie en sponsors. Inclusief vervoer, bolus en advocaatje. De paarden dronken aanmerkelijk minder dan vorig jaar, vanwege de lagere temperaturen. Er ging de helft minder aan water door terwijl er wel meer deelnemers waren. Dat ging trouwens ook op voor de consumptie van bier. En dat was dan weer wel een beetje jammer voor de omzet. De miniatuurpaardjes vertederden jong en oud. Het Oosterlandse evene ment wordt veelal als een ongedwongen evenement ervaren, stelt dieren arts en mede-organisator Ken Buth na vijf edities vast. Een zesde editie komt er dan ook zeker aan, al gaat er organisatorisch wel iets veranderen. Het door de Rotarydubs Zierikzee en Schouwen-Duiveland op poten gezette (en met de Schouwse Ruiters en Fok- en Menvereniging Schouwen-Duiveland georganiseerde) benefietfestijn gaat zonder Rota- ryclub Schouwen-Duiveland verder, zodat deze club weer wat ruimte krijgt om nieuwe activiteiten te organiseren. Buth: „Al zullen er in de praktijk best nog wel wat hand- en spandiensten worden verricht." ^!^TOWM8888ISWtÉMl SLUIS - Geef een gebüar of zo, want ik rol voor Kosovo. Met die tekst op zijn shirt en achterop zijn rolstoel liet de 33-jarige Christiaan Mensin- ga uit Voorthuizen zaterdag in Sluis weten dat hij op weg is voor een goed doel. Vol goede moed ging hij vanaf de Groote Markt voor de tiende keer op pad met 'zijn handbewogen rolstoel. Deze keer voor een rit van 550 kilome ter, van Sluis helemaal naar Gro ningen; de Noordzeeroute. Het doel van deze 'jubileumrit' is geld bijeen te brengen voor Stichting De Brug die hulpbehoevenden in Kosovo ondersteunt. De route voert van Sluis via Vlissingen, Zuid- en Noord-Holland naar Gro ningen. Dinsdag 18 mei steekt hij Schouwen-Duiveland over. Die dag trekt hij vanaf de Stormvloed kering naar Ouddorp. De aan komst is voorzien op zaterdag 12 juni in Nieuweschans. Mensinga is geboren met een aandoening aan de kleine hersenen waardoor ook zijn motoriek is aangetast. Inschrijven:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48