In Sfeer Renessetour gaat niet verloren Aanhoudingen Vlaardingers misdragen zich op a'ïnana*c na beroving watersporteiland Ossenhoek Tirza SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 17 FESTIVAL Horeca: regulering levert publiek voordelen op Renessedag nieuwe stijl succesvol Menevenement krijgt onder de streep een mooi staartje Maandag 17 mei 2010 Vogels van diverse pluimage bevolken straten van Ovezande Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman RENESSE - De nieuwe opzet van de Renessetour staat een sprankelend feest niet in de weg. Integendeel, meent Erwin van der Linde (feest- café De Zoom, Club Four en Pin ky's). De feestgangers moeten - volgens de nieuwe formule - in de avonduren weliswaar entree beta len, maar daar krijgen ze een beter verzorgd, veiliger én veelzijdiger festival voor terug. Het Renesser Pinksterfeest is door de jaren heen spontaan groot ge groeid. Hoewel de sfeer volgens Van der Linde altijd 'super' was („Er zijn nooit noemenswaardige dingen gebeurd") werd het tijd om de boel beter te gaan regelen. „Want ga je wachten tot er een keer wel wat gebeurt? Of neem je op een gegeven moment maatrege len?", verwijst de horecaman naar ellende die zich bij grootschalige evenementen zoals bijvoorbeeld de strandrellen in Hoek van Hol land kan voordoen. De gemeente zag de Renessetour het liefst uit het dorp verhuizen. De meeste horecaondernemers willen juist in de kern blijven, schetst Van der Linde de verhou dingen. ,Je kunt een programma wel verplaatsen, maar je kunt de sfeer never nooit verplaatsen. Con cessies doen dus. Nu gaan we regu leren en dat kan alleen door kaart verkoop." Voor het geld (6 euro per dag of een passe-partout voor drie dagen voor 17 euro 50) hoe ven bezoekers het niet te laten. Van der Linde: „Ze worden enorm vermaakt. Voor een soortgelijk fes tival ben je normaal al snel 30, 40 euro kwijt." Naast het gebruikelij ke aanbod van de afzonderlijke ho recabedrijven is er tot in de laatste uurtjes van alles gaande op één van de drie podia. De optredens op het podium op de Kerkring zijn wel vrij toegankelijk. Daar worden ook de kinderactiviteiten geconcentreerd. Het geld dat de kaartverkoop ople vert, vloeit niet in de zakken van de ondernemers. Die inkomsten zijn namelijk hard nodig om de nieuwe aanpak te financieren. Zo wordt het aantal beveiligers opge schroefd van circa 20 tot meer dan 80. Er wordt meer gecontroleerd op toegangswegen, de parkeerter reinen worden bewaakt (op onder meer wildplassen/-kamperen en drugshandel), er zijn cameraver bindingen geïnstalleerd en er is ze ker de helft meer dan voorgaande jaren aan toiletvoorzieningen ge realiseerd. RENESSE - De zaterdag gehouden Renessedag nieuwe stijl is goed uitgepakt. Met een op brengst van circa 7500 euro kan het evene ment - dat georganiseerd wordt door de voet balclub SV Renesse, tennisvereniging TV Scel- veringhe en Dorpskerk Renesse /Noordwelle - succesvol worden genoemd. „Het was een fan tastische dag. Echt dankzij de ondernemers van Renesse. Die hebben allemaal meege daan", zegt voorzitter Adri Verzijl. Daardoor waren er prachtige prijzen weg te geven op een dag die verder in het teken stond van on- der meer kinderactiviteiten en zumba. Niet al les trok evenveel volk. Maar dat is een kwes tie van uitproberen en verder verfijnen, aldus Verzijl. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - De politie heeft zater dagavond een 28-jarige Belg en een 19-jarige Vlissinger aangehou den op verdenking van (mede plichtigheid aan) beroving van een 67-jarige Vlissingse vrouw. Een uurtje daarvoor was bij haar aange- Lbeld door een man die zich met gn smoes naar binnen kletste, fenmaal binnen werd zij be- Éigd. De man ging er met mobie- jiefoons en geld vandoor. BROUWERSHAVEN - Twee Vlaardin gers van 19 en 20 jaar zijn zondag om 1.30 uur op de Loswal in Brou wershaven aangehouden voor openlijk geweld tegen goederen. Het tweetal heeft zich zaterdag ern stig misdragen op het in de Greve- lingen gelegen eiland Ossenhoek. Zij pleegden vernielingen aan bos schages en een picknicktafel en maakten zich schuldig aan overma tig drankgebruik en geluidsover last. Daarnaast zochten ze ruzie met een vrouw die afmeerde, waar door hun vistuig werd meege sleept door haar boot. Het tweetal is aangesproken door een groepje mensen, waarna nog een handge meen volgde. De Vlaardingers zijn overgebracht naar het politiebureau in Goes. Na het afleggen van een verklaring zijn ze zondag rond 13.00 uur weer in vrijheid gesteld. Het was al die jaren een fantastische hond, die dat Vlissingse gezin met haar aanwezigheid eerde. Zelfs nu ze al enkele jaren niet meer in hun mid den is, worden herinneringen nog met graagte opgerakeld. Hoe Tirza met eindeloos geduld kon toestaan dat - toen nog - baby Stijn op haar klom en met zijn scherpe tandjes in haar oren beet. Hoe Tirza alspuppie al pal voor haar bazin ging staan, toen vier gro te honden wat al te woest blaffend kwamen aanstormen. Hoe Tirza altijd in was voor een spel letje, bij voorkeur met een tennisbal. En: hoe Tirza altijd alle kruimels 'op ruimde', wat het leven in een toch niet al te proper gezin des te gemak kelijker maakte. Dat maakte het antwoord op de vraag 'wat voor ras is het' ook altijd erg simpel. „Een kruising tussen een Labrador en een stofzuiger."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47