Opluchting bij Fortis na zege 37 Swift verslaat Ondo in Middelburgse derby A-junioren Kloetinge winnen Drillers Cup Swift B1 kampioen in hoofdklasse Ereplaatsen dartster Kaylee de Priester BV Souburg pakt titel zonder te spelen Motorcrosser Spruijt blijft leider maandag 1 7 mei 2010 Chalana Janisse (links) schermt de bal af in het duel tegen Merwede. foto Lex de Meester NIEUWDORP De A-junioren van Kloetinge heb ben zaterdag beslag gelegd op dg Drillers Cup. De beslissing in het prestigieuze juniorenvoetbaltoer nooi in Nieuwdorp viel in de wed strijd tegen JVOZ, die met r-o werd gewonnen door Kloetinge. Zeelan- dia Middelburg versloeg zowel JVOZ als Kloetinge, maar kwam door het verlies tegen AA Gent niet verder dan de tweede plek. JVOZ maakte het podium vol. MIDDELBURG Swift Br heeft zaterdag voor een unieke prestatie gezorgd door het kampioenschap in de hoofdklasse C, het hoogste niveau van Neder land, te pakken. De Middelburgse korfballers won nen de kampioenswedstrijd tegen Sporting Delta Br met to-7. Swift Br mag nu op t2 juni de kruis finale spelen om een plekje in de fi nale om het kampioenschap van Nederland. Nooit eerder behaalde een jeugd- team van Swift de titel in de hoofd klasse. MIDDELBURG Dartster Kaylee de Priester uit Mid delburg is zaterdag als derde geëin digd op het West-Brabant open in Dinteloord. Na vijf zeges in de pou lefase stond ze in de kwartfinale, die de zestienjarige met 3-2 won. In de halve finale stuitte ze op Daisy van Driel. Deze partij ver loor ze met 3-1. Een dag later werd in Dortmund het Open Dortmund gehouden, een toernooi met veel gelouterde internationale spelers. Ook hier werd De Priester derde bij de afde ling meisjes. OOST-SOUBURG De basketbalsters van BV Souburg zijn dit weekend zonder te spelen kampioen geworden van de vrou wen overgangsklasse. Concurrent Waldric verloor met 51-60 van Springfield, waardoor Waldric bleef steken op 28 punten. BV Sou burg en Den Dungk waren op der tig punten geëindigd. Omdat BV Souburg in de onderlinge wedstrij den met Den Dungk een beter doel saldo heeft, gaat de titel naar het Souburgse team. Het team van coach Hans van der Linde prolon geert daarmee de titel. OOSTROZEBEKE Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke heeft tijdens een wedstrijd in het West-Vlaamse Oostrozebeke de overwinning behaald bij de nat- ionalen MX 2. In beide manches had Spruijt een matige start. In de eerste manche was dat geen belet sel om de winst binnen te slepen. In de tweede manche lukte dat net niet en moest hij genoegen nemen met de tweede plaats achter Niki de Bruijne. In de stand om de titel bij de Belgische MCLB (Motorcross Liefhebbers Bond) leidt Spruijt met 139 punten. door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Fortis hebben zaterdag in de eerste klas se een belangrijke overwinning ge boekt. De Souburgers waren thuis te sterk voor Merwede: 13-10. De opluchting was na afloop groot. De Souburgse messen waren gesle pen tegen plaaggeest Merwede, door JaapJan Ritsema GOES - Met het einde van de competitie in zicht loopt de span ning in de eerste klasse van het veldkorfbal op. Van gelatenheid bij TOP tot teleurstelling bij Tjoba. De derby in de tweede klasse tussen Swift en Ondo verdiende geen winnaar, maar kreeg die wel, waar door Ondo alles uit de kast moet halen om lijfsbehoud te bewerk stelligen. In de 'Zeeuwse' derde klasse is de beslissing gevallen. Ventura Sport is kampioen, Zaam- slag gedegradeerd. Tjoba-Nieuwerkerk 13-16: Na de remise thuis liet koploper Nieuwer- kerk zich geen tweede keer verras sen door Tjoba. De thuisploeg voelde zich benadeeld door arbiter Van Gastel die vrijgevig was in het nadeel van de Bevelanders. Bin nen een minuut na rust (9-9) moest Tjoba de kampioensdrang van Nieuwerkerk ontgelden (9-11). Zwoegend trok het de score nog wel gelijk, maar bij 12-15 brak het dat verantwoordelijk was voor de degradatie van Fortis in de zaal. Hoewel de thuisploeg zich heer en meester voelde, deed de score na twintig minuten (3-3) dat niet ver moeden. Bij rust (9-5) groeide het geloof in een goede afloop. „Toch ontbrak de absolute scherpte", keek coach Robin Wisse terug. Zijn ploeg mis- gebrek aan aanvallende scherpte Tjoba op. Scores Tjoba: Dennis Broerse 3, Dirk-Jan Westmaas, Niels Westmaas, Gerben van Boven en Carina West maas 2, Sander Harinck, Esther van Bo ven 1. All Ready-TOP 6-11: Voor de ploeg uit Zierikzee was het een dragelijke uitslag tegen de poten tiële overgangsklasser TOP. De ploeg uit Arnemuiden speelde met vervangers Ad Bezemer en Wilma de Ridder (voor de geschor ste Corné Bezemer en geblesseer de Petra de Ridder). „Er zat weinig uitdaging in", betreurde TOP- coach Edwin Coppoolse. Heel an ders dan de 'finale' waar TOP naar toe kan werken, wanneer het in de laatste twee speelrondes de bo venste twee treft. Formeel is degra datie nog geen feit, maar met ook de koplopers nog te gaan, heeft AU Ready de handdoek geworpen. Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Deb- by Winkels 1. te veel opgelegde kansen. „Als je weet dat je beter bent en toch de tegenstander gevaarlijk dichtbij ziet komen, dan knaagt dat aan je", vertelde Wisse. Hij begreep de toenemende span ning maar al te goed,"foen Merwe de tot 11-10 terug kwam. De opluchting in de slotfase, bij de 12-10 en 13-10, was er dan ook Scores TOP: Anita de Ridder 3, Nelle- ke van Belzen 2, Jeanine Marijs, Jordi Meulmeester, Leon van Belzen, Peter van Belzen, Ad Bezemer en Wilma de Ridder 1. Swift-Ondo 9-8: De Middelburgse clash tussen Swift en Ondo lever de geen hoogstaande wedstrijd op. Het technische overwicht van Swiff werd gecompenseerd door een hoge mate aan beleving van de ploeg uit Sint Laurens. Een kwartier voor tijd viel de winnen de 9-8. Kansen kwamen er nog wel, maar de spanning had in vloed op de zuiverheid. „Boven dien staat ons vizier al wekenlang niet op scherp", erkende Swiff-coach Dennis Plantinga. „We hebben hier de kans op een punt laten liggen", realiseerde On- do-coach Christian Hoefkens zich. Scores Swift: Richard Geldof en Paul van de Berg 3, Roel Klootwijk 2, Anita Hoekstra 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu 4, Ronald Wisse 2, Robbie Mesu en Joanne Knol 1. naar. Over de mentale rek van de ploeg, maar vooral ook over de twee punten die lijfsbehoud in de eerste klasse een stuk dichterbij ha len. „Winst op Merwede was de eerste cruciale stap", wist Wisse. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Mark Trimpe 4, Remco Crucq en Patrick Koppejan 2, Joyce Schoonaard 1. Togo-Stormvogels 8-13: Stormvo gels had een bliksemstart. Binnen twintig minuten stond er 2-8 op het bord. Even leek het uitvallen van Frank Peene een kentering te weeg te brengen, maar de bezoe kers herstelden zich goed en wis ten een aandringend Togo in de slotfase weer terug te wijzen naar een gat van vijf punten. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Frank Peene 2, Linda de Witte, Kristi- an Gabriëlse, Niek Peene, Sander Ver- rijzer, Francky Koole, Angela Matthijs- se en Arja Groenleer 1 Seolto-Scheldevogels 8-8: Geen schoonheidsprijs, wel veel span ning in Vlissingen. Op de 1-3-tus- senstand na was het verschil ner gens groter geweest dan één punt. Na rust nam Seolto steeds het ini tiatief, maar frappant vaak schoten de bezoekers uit Bergen op Zoom binnen de minuut de gelijkmaker weer binnen. Scores Seolto: Anniek Reijniersè en Dennis Goedegebuur 3, Daisy Verkerk en Lieven Middelhoek 1. mmmmtammsto iHiniui mi»'—minimin «li mi mui» i» ii nwiiii i li 'lm ii i ui ui li n H n nu i i i nu i« in» ii irnnrii i ii i uiiinin ■ininiirwv irnrri»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41