►ort I- 3 5 Tennissers De Schelde met overmacht kampioen I? De Meeuwen op tandvlees verder Jakobsen stuurt Zsa-Zsa naar de zege Delta Sport grijpt ook naast beker Volg de fietssites van de PZC SPS strandt in promotiestrijd Lebo verliest ook van Koewacht Kansen verkeken voor Hansweertse Boys www.zeeuwsjaarvandefiets.nl en www.pzc.nl/tourdezet maandag 17 mei 2010 door Merlijn van Dierendonck zoutelande - Het eerste elftal van De Meeuwen heeft met moeite de volgende ronde van de nacompeti- tie bereikt. Pas in de slotminuten konden de aanvallers van de ploeg uit Zoutelande het verschil maken tegen een verzwakt Seolto: 3-1. Na de 1-1 was deze overwinning vol doende voor de ploeg van Hans van de Rafelaar om door te gaan. De Meeuwen begon goed tegen Seolto, dat al jaren in de nacompe- titie speelt. In de vierde minuut kon een vrije trap van Vincenzo Lorello met moeite worden ge keerd door Tom van de Kerkhof, de doelman van Seolto. Het duur de even voordat beide partijen de balans binnen hun team hadden gevonden en ook echt gingen draaien. Na 21 minuten opende Wouter Koch de score door de bal hard achter Tom van de Kerkhof te schieten. In de 45e minuut de den de Brabanders wat terug. Dan ny Potters krulde de bal laag om de muur heen en liet keeper Rin- ko Koppejan kansloos: 1-1. Na rust duurde het tot de laatste vijf minu ten van de officiële speeltijd, eer er weer wat spanning in de wedstrijd zat. Bij een gelijke stand zou direct over zijn gegaan tot strafschoppen en beide partijen probeerden dat te voorkomen. „Dan wordt het een loterij", aldus Van de Rafelaar. In de 88e minuut was er voor De Meeuwen dé mogelijkheid om de wedstrijd te beslissen, maar zelfs in een scrimmage voor het doel van Seolto bleef de bal uit het doel. Toch viel in de negentigste minuut de beslissing. Robin Dek werd in het strafschopgebied neer gehaald en dus legde scheidsrech ter Roeland de bal op de stip. Vin cenzo Lorello faalde vanaf elf me ter niet en bracht de stand op 2-1. In de blessuretijd kreeg De Meeu wen steeds meer ruimte en in 93e minuut gooide Robin Dek de wed strijd definitief in het slot door met een fantastische uithaal de 3-1 te scoren. Ondanks de overwin ning bleef Van de Rafelaar kritisch over het optreden van zijn team: „Het was niet het elftal dat ik had willen zien. Ik denk dat we volgen de week tegen Nieuwdorp toch wel beter moeten spelen om een goede kans te maken." Waar het matige optreden aan lag, wist Van de Rafelaar niet precies. „De druk misschien. We hebben een vrij jonge, homogene ploeg, maar niet echt een leider in het elftal, die de ploeg op sleeptouw neemt. Maar ik vond het wel verdiend. We zit ten nog in de race." De Meeuwen- Seolto 3-1 (1-1). 21. Wouter Koch 1-0, 45. Danny Potters 1-1, 90. Vincenzo Lorello 2-1, 90(+3). Robin Dek 3-1. Gele kaart: Jeroen van Wingerden, Dominique van Heijst (Seolto). Scheidsrechter: J. Roeland (Sl- eeuwijk). Aantal toeschouwers: 200. Een voetballer van De Meeuwen (rechts) komt te laat om een schot te blok ken in het duel tegen Seolto. foto Lex de Meester MIDDELBURG SPS is zaterdag uitgeschakeld in de strijd om promotie naar de derde klasse. Na de nederlaag tegen Vos meer had FSV verslagen moeten worden, maar meer dan een 1-1-ge- lijkspel zat er niet in voor de ploeg uit Poortvliet. FSV begon fel en kwam al vroeg op 1-0 via Ray mond Lingen. Beide ploegen haal den hun niveau niet, wat leidde tot onscherpe passes en veel balver lies. Wie wel bleef opletten was Ra mon Voshol. Zijn schot bracht SPS hoop, maar het was niet genoeg. LEWEDORP Of de 2-1-overwinning in de uit wedstrijd tegen Lewedorpse Boys voldoende is voor Koewacht om degradatie te ontlopen, zal tweede pinksterdag moeten blijken. Dan staat de allesbeslissende wedstrijd tegen Sluiskil op de rol, dat vorige week met 2-0 van Lebo won. Voor al voor de rust domineerde Koe wacht, maar het was Lebo dat scoorde via Jasper Verdonk. Na de rust boog Kristof Coenen met twee doelpunten de stand om in het voordeel van Koewacht. HANSWEERT Voor Hansweertse Boys zijn de pro motiekansen verkeken. Na de 3-1-thuisnederlaag gisteren tegen Noordhoek rest de ploeg van schei dend trainer Kees de Smit volgen de maandag bij RSV niets meer dan het vervullen van de sportieve plicht. Hansweertse Boys blijft vijf- deklasser. Trainer Kees de Smit van Hans weertse Boys was niet eens zo on tevreden. „We hebben goed gevoet bald, kansen gehad, maar te weinig gescoord." door Lucien Roelandt oosterland - De formule van de hippische benefietwedstrijd van de Schouwse paardenclubs is nog niet aan vervanging toe. Dressuur, mennen en springen blijkt de juis te mix. Goede sport en duizenden toeschouwers maakten zaterdag van de zesde editie op de fraaie landerijen van folanda van Dijk in Oosterland een groot succes. Dressuuramazone Arianne Klom- pe stuurde in de klasse Z Orina in de eerste proef naar een nipte over winning. In de herkansing toonde Annemieke Maaskant zich met de expressief bewegende Digishots Wise Guy met 216 punten de bes te. De amazone uit Bruinisse bleef Arianne Klompe 7 punten voor. Bij het springen werden de ruiters flink op de proef gesteld. In de klasse L hielden vijf combinaties in het basisparkoers het strafblad blank. Ook in de barrage maakte het vijftal geen fout. Anne van He se stak met Urano als eerste het lont in het kruitvat. De amazone uit Ritthem stuurde de Lange- lot-zoon in 46.47 seconden fout loos rond. Annemiek Maaskant toonde zich vervolgens met Wer ner een fractie sneller. Maar het laatste woord was aan Yvonne Ja kobsen met Zsa-Zsa. De amazone uit Meliskerke stuurde de Orlan- do-dochter met een tijd van 43.03 naar een overtuigende overwin ning. In de beslissende ronde van de klasse M stuurde Wilma Stouten de merrie Stoutens Suprice in 47.69 foutloos rond en leek zich daarmee te verzekeren van de over winning. Het venijn voor de ama zone uit Serooskerke zat echter in de staart. Als laatste starter stuur de Jane van Eijzeren de schimmel merrie Dame Blance als een raket in 40.10 naar een afgetekende ze ge. In de klasse Z was het voor Wil ma Stouten alsnog bingo. Met Stoutens Tanagra verwees ze in de barrage de Brabander Pieter Rut ten met Wega naar de tweede stek. Met Stouten's Tanagra schreef Wilma stouten ook nog het progressief parkoers op haar Wim Kakebeeke waspik - De prijzenkast blijft dit jaar op slot bij de handballers van De Graaf/Delta Sport. Lang werd er op twee fronten strijd geleverd om een grote prijs in de wacht te slepen. Zowel voor de titel als de beker waren de blauwhemden van Rob de Vos en Jaco Vleeshouwer een serieuze kanshebber. Toch staan de Zierikzeeënaars aan het einde van de rit met twee lege han den. Niet alleen ging de titel aan hun neus voorbij, ook in het beker toernooi liep het in de eindstrijd spaak. Na een zinderende finale graaide Desk op de valreep de be ker voor hun neus weg: 22-23. Desk voorkwam daarmee een her haling van het bekersucces van Del ta Sport. Drie jaar geleden lukte het de blauwhemden immers wel. „De momenten om door te druk ken zijn er geweest", zag ook trai ner Rob de Vos. „Helaas werden aanvallend een paar keer verkeer de keuzes gemaakt. We hebben Desk zelf in het zadel geholpen." Gaandeweg het bekertoernooi ont wikkelde de middenmoter uit Kaatsheuvel zich steeds meer als een ware cupfighter. Met als hoog tepunt de winst op Delta Sport gis teravond. De winst mag na een dik uur strijd best verrassend ge noemd worden. Want in het com- petitietreffen trok de equipe van Rob de Vos tweemaal aan het lang ste eind. Knokken, daar moest Desk het gis teravond van hebben. En dat deed het ook. Voor elke centimeter. „Wij gingen ook tot het gaatje", vond Rob de Vos. „We waren al leen niet slim genoeg." Even nam de Middelburger het woord egoïs tisch in de mond, maar vindt dat even later niet de juiste woordkeu ze. Via een spannende nek-aan-nekra- ce (20-20 en 22-22) trok Desk uit eindelijk aan het langste eind: 22-23. ,.Het is even zuur omdat je hoopt een prijs te pakken, maar met lege handen achterblijft. Maar een rampseizoen, dat was het niet." Wat De Vos betreft, is hij ook vol gend seizoen in Zierikzee actief. door Sven Bakker cadzand - De tennissers van De Schelde zijn met overmacht kam pioen geworden in de hoofdklasse van de districtscompetitie. De Vlis- singers haalden tegen alle teams in de poule de volle buit binnen. Met uitzondering van de uitwedstrijd in Aardenburg tegen Sjef (3-3), maar dat team werd later uit de competitie gehaald. En naast het feit dat De Schelde tot het beste team werd gekroond, mag de ploeg ook in juni meedoen aan het landelijk kampioenschap voor districtsteams. De Schelde kreeg de kampioensbeker uitgereikt tij dens de uitwedstrijd van afgelo pen zaterdag in Cadzand tegen Asoc. Als bevestiging van de titel sloten de spelers van De Schelde hun laatste wedstrijd met een 6-o-zege af. Een smet op het kam pioenschap was wel dat ASOC met slechts drie spelers aantrad en datzelfde deed het team van Drive het weekeinde ervoor. Bovendien stapte het team van Sjef tussen tijds uit de competitie. Voor DOS liep de laatste speeldag uit op een deceptie. Er werd welis waar met 4-2 uit in Sas van Gent gewonnen tegen Drive, maar toch was degradatie niet meer te voor komen. DOS eindigde qua punten gelijk met Yerseke, dat met 4-2 ver loor van de nummer twee Animo, maar op onderling resultaat bleef Yerseke erin en zal DOS volgend jaar eerste klasse spelen. Tegen Dri ve wonnen Ferry Sonnemans en Arthur Siereveld hun enkelspel, verloor Ronald van der Male zijn enkel en werd het dubbel van Van der Male/Wilfred Meulmeester verloren. De overige twee punten voor DOS kwamen tot stand na opgave van Donovan Blackman en opgave van het dubbelspel van die zelfde Blackman met Duncan Blackman. Het gemengde tennisteam van De Schelde heeft zich zo goed als zeker weten te handhaven in de landelijke vierde klasse, de hoogste klasse waarin Zeeuwse gemengde teams uitkomen. De Vlissingers wonnen in en tegen Zierikzee met 5-3, waardoor het verschil met con currenten Zierikzee en Roosen daal vrijwel onoverbrugbaar is ge worden. Roosendaal, dat gisteren met 7-1 verloor van MLTC, zou op de laat ste speeldag uit in IJzendijke tegen Tiola met minimaal 6-2 moeten winnen en De Schelde zou met 8-0 thuis moeten verliezen van Smash uit Bergen op Zoom. Al leen in dat scenario, of een gunsti ger scenario voor Roosendaal, de gradeert De Schelde. Tegen Zierik zee werden de punten binnenge haald door Caro Schuitema, Sven Bakker en Michel Kokelaar in hun enkelspelen, Stephanie van der Eijk en Eva Hartog in het dubbel spel en Schuitema/Bakker in het gemengddubbel. MLTC heeft zich dankzij de 7-1-overwinning op Roosendaal in een gunstige uitgangspositie gema noeuvreerd voor een aanstaand kampioenschap. Alles hangt af van de confrontatie met Vierhoeven uit Roosendaal, waarvan op de laatste speeldag gewonnen zal moeten worden. In de confronta tie met Roosendaal werd het enige punt verloren door Stijn Sprink- huizen. Het team van Souburg won met 6-2 van Smash uit Bergen op Zoom en daarmee nestelde Sou burg zich in de middenmoot. De zevende en laatste speeldag zal niet aanstaande zondag worden af gewerkt, maar een week later op 30 mei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39