341 sport Nieuwland in hogere sferen Savat verslaat Vereecken in Ronde Noord-Beveland Nieuwdorp door na penalty's Sprookje is uit voor Duiveland Marinissen snelste kopgroep maandag 17 mei 2010 door Ron de Waal na twee jaar afscheid van Nieuw- land. „Hier doe je het allemaal NIEUWLAND - De tik die vorige voor. Ik ben normaal vrij rustig week in Wolphaartsdijk geïncas- aan de kant, maar vanmiddag seerd werd, heeft Nieuwland niet moest ik het vuurtje aanwakkeren, murw gekregen. Met enorm veel Grote klasse dat die jongens het passie versloeg de ploeg zaterdag op deze manier oppakken", aldus op eigen veld Domburg met t-o, Schroevers, die naar De Noorman waardoor promotie naar de derde nen vertrekt, klasse werd behaald. Collega John Tahapary zal deze Er was het nodige herstelwerk no- week in Domburg nog het nodige dig geweest bij Nieuwland afgelo- werk hebben om zijn ploeg klaar pen week, maar de beloning te stomen voor de wedstrijd tegen mocht er zijn. „De ploeg heeft te- Wolfaartsdijk. Bij winst is ook gen Wolfaartsdijk een opdonder Domburg gepromoveerd, maar de gekregen. Daarom krijgt de zege ploeg van Tahapary komt geha- van vandaag extra glans", zei een vend aan de start. Maar liefst drie glunderende trainer Marco Schroe- basisspelers geven de voorkeur aan vers na afloop. De trainer, die vori- het ringrijden, terwijl maar afge- ge week van zijn vakantieadres in wacht moet worden of de aan zijn Portugal speciaal terugkeerde voor lies geblesseerd geraakte Chiel Ma de wedstrijd tegen Wolfaartsdijk, ranus op tijd fit is. „We hadden nam met het meest ideale scenario het nooit zover moeten laten ko- Hl Ml 'iiwuiiiiiHBiiK. ,am door Tom Vennink MIDDELBURG - Nieuwdorp heeft za terdag de tweede ronde van de na- competitie bereikt door Klundert uit te schakelen. Na twee duels was de stand gelijk waardoor de beslissing viel in een strafschop- penserie. Nieuwdorp-doelman Ru ben Otte hielp zijn club aan de overwinning. De 3-i-zege uit de eerste ontmoe ting leek aanvankelijk niet in ge vaar te komen. Nieuwdorp was de betere ploeg, maar kwam nauwe lijks op de helft van Klundert. En kel Janick van As kwam tot een doelpoging. Naarmate het rustsig- naal dichterbij kwam, werd Klun dert sterker. Vijf minuten voor rust was het raak. Ruben Otte kreeg een vrije bal in de verre hoek niet onder controle, waar door invaller Poger Mukoko bin nen kon tikken. Na een weinig enerverend halfuur in de tweede helft kwam Klundert op de cruciale 2-0 via Nico van Wingerden. Vervolgens liet Klun dert een enorme kans op 3-0 onbe nut, dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Doelman Otte keepte Nieuwdorp naar de volgende ronde door één van de vijf strafschoppen te keren. Janick van As schoot de vijfde en beslis sende penalty raak. Komende week treft Nieuwdorp rivaal De Meeuwen in de strijd om promo tie naar de tweede klasse. OOSTERLAND - Duiveland is gewo gen en te licht bevonden, zo luidt de simpele conclusie na twee na- competitieduels met Sliedrecht. Na de eerdere 4-2-uitnederlaag ver loor de ploeg zaterdag op eigen veld met 5-1. Het seizoen 2009-2010 zit er nu ook voor de Oosterlanders op. Sliedrecht mag de strijd om pro motie naar de eerste klasse vervol gen, waar de ploeg van trainer Henk Schouten voor het tweede achtereenvolgende seizoen in de eerste ronde van de nacompetitie strandt. Was vorig jaar Wieldrecht te sterk, nu liet Sliedrecht er geen twijfel over bestaan wie het ticket in de tweede ronde verdiende. WISSENKERKE - Als afwachtings- wedstrijd voor de Ronde van Noord-Beveland werd zaterdag middag in Wissenkerke de Pee- landkoers gehouden. Deze wieler koers voor renners uit de S/P-klas- se werd gewonnen door Richard Marinissen. De Middelburger was de snelste van een kopgroep van vier die voorts bestond uit Rudie Klaasse uit Goes (2e), Adrie Jonge- nelen uit Oudenbosch (3e) en Ran dy van Gils uit Vlissingen (4e). Bij de vrouwen ging de zege naar Ines Klok uit Rockanje. door Wim de Vós WISSENKERKE - De kilometerslange achtervolging in de Ronde van Noord-Beveland was zaterdag in drukwekkend, maar had ook veel energie gekost. Desondanks kon Eric Vereecken de aansluiting met de koplopers maken en had hij nog kracht over om mee te spurt en om de zege. De Zeeuws-Vla ming kwam echter millimeters te kort tegen de Belg Nico Savat. Vereecken sloeg zijn zadel bijna doormidden toen de jury na bestu dering van de finishfilm bekend maakte dat Savat zijn wiel iets eer der over de streep had gedrukt. „Ik was net iets eerder dan Savat. Daar ben ik zeker van", hield Vereecken vol. Een grote teleurstelling voor de man uit Hulst, die vorig jaar ook al op de tweede plaats was blijven steken, achter Martin Vrij. De Zuid-Hollandse titelverdediger ein digde zaterdag als derde. Zowel Vereecken als Vrij moest het afleggen tegen Nico Savat, een 37-jarige renner uit Gent die voor al zijn wedstrijden rijdt bij de vrije- liefhebbersbonden Waod en VWF. Ook daar heeft hij regelma tig succes. „Om het zo maar te zeg gen: ik ben een echt winnaars- type. Dat ben ik al mijn hele wie- Ierloopbaan", vertelde Savat, die tot een paar jaar geleden actief was bij de elites zonder contract. De Belg neemt komende zaterdag ook deel aan de Zeeland Classic in Heinkenszand en kan na zijn op men", treurde Tahapary. „We heb ben voetballend te weinig ge bracht. Vooral in de omschakeling zijn we zeker niet gevaarlijk ge noeg geweest." Toch had Domburg zich al in de eerste minuut in een uitstekende uitgangspositie kunnen manoeu vreren. Chiel Maranus had echter de pech dat zijn vrije trap via keeper Ronald Fritz en de kruising tot corner verwerkt werd. Daarna zakte Domburg steeds verder weg en kon Nieuwland zich met veel strijd en passie in de wedstrijd werken. Kansen werden er nauwe lijks gecreëerd, maar ook de kleinst mogelijke overwinning vol stond voor de thuisploeg om te promoveren. In de rust had Marco Schroevers met Carsten Feleus een balvaste en fysieke sterke aanvaller ingebracht en dat wierp al snel treden van zaterdag meteen tot de topfavorieten worden gerekend. Het was indrukwekkend wat hij in de Ronde van Noord-Beveland liet zien. Meteen vanaf de start in Wis senkerke reed Savat vooraan mee. Bij bijna elke demarrage, hoe groot of klein die ook was, was hij betrokken. Savat: „Ik ken een aantal renners dat hier meedoet van mijn wed strijden in België, en wist daar door dat ik attent moest rijden. Daarom ook heb ik zo veel moge lijk zelf het initiatief proberen te houden." Dat laatste werd bestreden door Tjitte van den Buijs uit Nieuw dorp, die ook deel uitmaakte van de kopgroep van vijf „Met name in de finale kwam hij helemaal zijn vruchten af Vol overgave ging Nieuwland op zoek naar de openingstreffer, die er prompt ook snel kwam. Steef de Rijke wist een afgeslagen cor ner langs keeper Jacco Leijdekkers te schieten: 1-0. Domburg trachtte met de moed der wanhoop nog een punt uit het vuur te slepen, maar bij de schaarse mogelijkhe den stond keeper Fritz op de goe de plek. Het uitvallen van Chiel Maranus maakte de missie er niet gemakkelijker op voor Domburg, dat Nieuwland via invaller Ri chard Jacobs nog een levensgrote kans op 2-0 zag missen. Nieuwland - Domburg 1-0 (0-0). 51. Steef de Rijke 1-0. Scheidsrechter: Y. El Hajouti (Zwijndrecht). Gele kaart: Steef de Rijke, Janot Joosse, Michel Carol (allen Nieuwland). Aantal toeschou wers: 250. niet op kop. Alleen als we probeer den weg te rijden, dan haalde hij ons telkens terug. Ja, en als we door de finishstraat reden, dan kwam hij ook steeds op kop." Savat reageerde laconiek op de Zeeuwse kritiek. „Ik heb ze inder daad voortdurend teruggehaald, maar bij de passage van de finish waren er telkens premies te win nen en ik ben hier voor het geld naartoe gekomen." Ook in de eindsprint toonde Savat zich de snelste. De Belg versloeg zijn vluchtgenoten Vereecken, Vrij, Van den Buijs en Dylan de Kok. Savat kwam als eerste uit de laatste bocht, Vereecken zette nog fors aan maar kwam op de streep millimeters tekort. Van den Buijs werd vijfde. Chiel Maranus (rechts) is eerder bij de bal dan een speler van Nieuwland. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38