naar af I? 4. 31 VCK lijdt geen pijn op Tholen Patrijzen koelbloedig vanaf de stip Goes eindigt in mineur Clinge en Hontenisse liggen eruit Alle uitslagen uit binnen- en buitenland op een rij www.pzc.nl/sportuitsl maandag 17 mei 2010 'We hebben onze doelstelling niet gehaald en daar voel ik me verantwoordelijk voor. Ik ga me niet verschuilen achter allerlei excuses' Vlissingen-trainer Ruud Pennings door Koen de Vries VLISSINGEN - VC Vlissingen kreeg gisteren een hoge rekening gepre senteerd voor het gebrek aan schot kracht vorige week in het nacom- petitieduel met FC Vinkenslag. Na de o-o van vorige week in Maas tricht werd het gisteren in Vlissin gen ï-i. En dus waren strafschop pen nodig om de winnaar aan te wijzen. Die nam Vinkenslag over tuigend het best: 4-2. Daarmee kwam voor Vlissingen. onverwacht een eind aan een mis sie die onmiskenbaar naar de hoofdklasse had moeten leiden. En bijna een eind aan het negenja rige trainerschap van Ruud Pen nings, die verkast naar Hoek waar hij assistent-trainer wordt. „Die be kerfinale zie ik als een troostprijs- je", gaf de trainer zwaar teleurge steld aan. „We hebben onze doel stelling niet gehaald en daar voel ik me verantwoordelijk voor. Ik ga me niet verschuilen achter allerlei excuses." Die waren er gisteren natuurlijk wel. Daarvoor hoefde" je alleen maar even naar de zijlijn te kijken. Daar stonden zeven spelers die aan het begin van het seizoen een stevige basisplaats hadden: de zwaar geblesseerden Peter de Jong, Raymond Wolff en Ronnie Cree- mer, de geschorsten Dangelo Mar- tien en Jonathan Constancia en Björn Langeveld en Joffrey Geldof, die beiden met ernstiger spierbles sures kampen dan gedacht. „Die schorsingen en blessures zijn na tuurlijk de rode draad van dit sei zoen", erkende Pennings. „Ze heb ben een grote invloed gehad. Maar ook met de huidige ploeg hadden we moeten promoveren." En daar bij wees de trainer nog eens op het kansenfestival van vorige week. „We hadden het daar na door Rudy Boogert tuurlijk moeten afmaken." In vergelijking met de wedstrijd bij Vinkenslag moest Vlissingen Björn Langeveld, Joffrey Geldof en Jonathan Constancia missen, ter wijl Vinkenslag nu wel kon be schikken over sterspeler Romero Regales. Dat was er allemaal net iets te veel aan. Vinkenslag was bijna de hele wedstrijd de betere ploeg, al kwam Vlissingen wel al vroeg op voorsprong, omdat Sinan Coban de bal uit de draai verrassend in de verre hoek schoot: 1-0. De ge lijkmaker hing al lang in de lucht voordat hij viel. Mazim Karagoli schoot in de 28e minuut de 1-1 bin nen. Na rust toonde Vlissingen meer vechtlust, maar leed nog veel te vaak balverlies. De Walcherse ploeg had verschillende keren ge luk dat Vinkenslag te traag was in de omschakeling en had in doel man Jacco Nelen bovendien een betrouwbare sluitpost. De wedstrijd eindigde in 1-1 waar na strafschoppen genomen moes ten worden. Randy de Dreu en Sander Goedegebure misten, waar door Vinkenslag na vier rake scho ten feest kon vieren. „Dat we woensdag in de beker Kloetinge via strafschoppen uitschakelden was eerder een nadeel dan een voordeel", vond Pennings. „Vin kenslag heeft ze via You Tube alle maal kunnen bekijken." VC Vlissingen-FC Vinkenslag 1-1 (1-1). 4. Sinan Coban 1-0, 28. Mazim Karagoli 1-1. Scheidsrechter T. Klein Zieverink (Heusden). Gele kaart: Luk Wolterkens (Vinkenslag). Aantal toe schouwers: 250. Scoreverloop penal ty's: Mohamed Cabidan 0-1Randy de Dreu mist, Luk Wolterkens 0-2, Sinan Coban 1-2, Romero Regales 1-3, Kjell van der Haegen 2-3, Dominique Bosch 2-4, Sander Goedegebure mist. THOLEN - Hans de Nooijer zal deze week de nodige opmerkingen moe ten incasseren. Hij plaatste zich za- terdag ten koste van Tholense Boys (3-0-zege) met zijn club VCK voor de dubbele finale van de na- competitie. Daarin is Oostkapelle de tegenstander. Volgend seizoen zwaait De Nooijer de-scepter bij de geel-blauwen. De afgelopen weken kwam het sce nario al regelmatig ter sprake in de spelersgroep. „Maar ik heb het zelf meteen afgekapt", zei De Nooijer na de tweede zege op Tholense Boys in acht dagen. Het is heel sim pel volgens de coach. „Ik wil pro moveren met VCK. Ik heb drie jaar heerlijk gewerkt met deze jon gens en dat wil ik goed afmaken." Dat zal deze week de boodschap zijn van De Nooijer aan alle men sen die hem een dubbele agenda willen aanpraten. Mocht VCK zijn trainer in het pinksterweekeinde inderdaad een promotiefeestje ca deau doen, dan kan Oostkapelle overigens ook nog best in de twee de klasse blijven. De verliezer kan zich in twee extra duels immers nog van dat niveau verzekeren. VCK zal aanzienlijk beter voor de dag moeten komen dan zaterdag in Tholen als het Oostkapelle naar die herkansing wil verwijzen. Met name in de eerste helft was het droefheid troef. Vermeldenswaar dig waren de Thoolse gele kaarten voor Carlo Heijboer en Niels Hop mans, een leuke rush van Laurens Bovenberg en een luidruchtig over vliegende tweedekker. Dat was het. De verklaring was eenvoudig: Tho lense Boys kon niet en VCK hoef de niet. Het Koudekerkse ensem ble stond achterin steevast met vijf verdedigers tegenover tweeënhal ve Thoolse aanvaller. Daar was geen doorkomen aan voor de Thoolse boys en aan de andere kant ontbrak daardoor de aanslui ting bij de aanvallen van VCK. Na rust werd Niels Hopmans in de punt gezet bij Tholense Boys om een doorbraak te forceren, maar Hans de Nooijer kreeg geen enkele keer het gevoel dat hij voor het laatst op de VCK-bank zat. Tien minuten voor tijd deed Tholense Boys voor het eerst doelpoging tus sen de palen. Keeper Joeri Nonne- kes pakte de kopbal van Hans-Wil lem Hopmans eenvoudig. VCK leidde op dat moment al met 0-1. Erik Goudt was vier minuten eerder gelanceerd door Danny Joosse en rondde koelbloedig af Hij maakte daarmee zijn eerdere fout van het missen van een straf schop goed. Zes minuten voor tijd verdrong hij die gedachte hele maal toen hij uit de rebound van een inzet van Bouwen Legemate 0-2 maakte. Vlak na die goal ging Niels Hopmans verhaal halen bij scheidsrechter Van Herk en kreeg daarvoor geel. Z'n tweede. Tien mi nuten eerder was ploeggenoot Ar jan van Dijke ook al weggestuurd nadat hij Dylan Verhage had ge veld. Tegen negen man zette Bou wen Legemate de voorlopige kroon op het werk: 0-3. Tholense Boys-VCK 0-3 (0-0). 76. Erik Goudt 0-1, 84. Erik Goudt 0-2, 89. Bou wen Legemate 0-3. Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot Ammers). Rode kaart: 75. Arjan van Dijke (Tholense Boys), 84. Niels Hopmans (Tholense Boys, 2x geel). Gele kaart: Carlo Heij boer, Matthijs van Stee, Erwin Doggen (Tholense Boys). Aantal toeschouwers: 200. door Jos van Belzen 'S-HEERENHOEK - Tweemaal negen tig minuten voetbal tussen Patrij zen en Meto in de nacompetitie van de vierde klasse leverde geen winnaar op. Beide wedstrijden kenden een 1-1-eindstand waar door strafschoppen de beslissing moesten brengen. De thuisploeg toonde zich hierin koelbloedig met een honderd procent score, terwijl de bezoekers twee straf schoppen misten. Tijdens de reguliere speeltijd kreeg doelman Dries Dijkmans van Pa trijzen niet écht de gelegenheid om zich te onderscheiden. Het eer ste halfuur was voor Meto, maar na een tactische omzetting bij de thuisploeg werd de gevaarlijke rechterspits Rowdy van de Bos sche aan banden gelegd en wisten de bezoekers nog maar weinig ge vaar te stichten. „Een vroege wis sel in het belang van het team" al dus trainer Arjo den Dekker. In de noodzakelijke strafschoppen- serie wist Dijkmans zich wel te on derscheiden. Bij de derde inzet vanaf elfmeter van de Brabanders had hij nog pech toen de bal via zijn handen en de paal alsnog lang zaam over de doellijn rolde, maar de vierde werd door hem gestopt. Toen ook de vijfde strafschop door Thom Brouwer namens Me to tegen de paal werd geschoten volgde de ontlading. „Het bier volgt nog", aldus een dolgelukkige doelman nadat iemand in de feest vreugde een waterzak over hem had leeggegoten. „Over twee wed strijden gezien is het verdiend dat wij doorgaan", zo keek hij nog even terug alvorens zich opnieuw in het feestgedruis te storten. De wedstrijd zelf was meer span nend dan goed. Beide ploegen le ken toch wel last te hebben van de spanning, wat het spel zeker niet ten goede kwam. Het was dan ook niet vreemd dat beide ploegen slechts tot scoren kwamen uit een directe vrije trap. Eerst was in de 56e minuut Raymond Rovers doel treffend namens Patrijzen (1-0), waarna Joey van Hooijdonk twin tig minuten later uit een zelfde si tuatie Meto langszij bracht: 1-1. Het enige wapenfeit na deze gelijk maker was nog de tweede gele kaart die Wesley Rokven (Patrij zen) dik in blessuretijd ontving, waardoor hij het nemen van de strafschoppen vanaf de zijlijn mocht aanschouwen. Door het be haalde resultaat gaat Patrijzen ver der in de strijd om promotie. Goes-spits Robin de Pagter schermt de bal af. foto Willem Mieras door Michiel Bouwman GOES - Goes blijft tweedeklasser. De zondagclub verloor gisteren ook de tweede ontmoeting met Nemelaer en maakt daardoor pas op de plaats. Een domper voor de vereniging, die had ingezet op pro motie naar de eerste klasse. Om kans te blijven houden op pro motie, moest Goes een 2-0-achter- stand wegpoetsen. De thuisploeg begon goed aan de beslissende wedstrijd en dat leidde al in de tweede minuut tot een honderd- procentkans voor Robin de Pagter. Hij raakte een voorzet van Gert-Jan Tierie echter maar half Ook Steven Fitsch en nogmaals De Pagter hadden het vizier niet op scherp staan bij hun schoten. „Als we de wedstrijd zo vroeg had den open kunnen breken, was het een ander verhaal geworden", zei middenvelder Rody Uranie na af loop. Daarmee sloeg hij de spijker op zijn kop, want als Goes ergens moeite mee heeft, is het scoren. Met name de laatste weken. In maart was de ploeg nog titelkandi daat in de tweede klasse E, maar daarna raakte de club in een vrije val. Tegen RKJVY, Dubbeldam, Haarsteeg en RKDVC werden maar twee punten gepakt, waar door nacompetitie restte. Uranie: „In de eerste seizoenshelft waren we nog de meest scorende ploeg, maar de laatste zes, zeven wedstrij den is dat niet meer zo." Met die matige serie in de benen moest Goes als toetje aantreden te gen het Noord-Brabantse Neme laer. Na de 2-0-nederlaag in Haaren van vorige week, wist de stadsploeg waar het aan toe was. „In de heenwedstrijd hebben we ons laten overrompelen", zegt Ura nie. „Zij speelden veel lange ballen en daar hadden we niet op gere kend. We gingen mee in hun spel letje. Daarom verloren we daar. Nu moesten we ons eigen spelletje spelen." Dat spelletje liep het eer ste halfuur redelijk, totdat de gas ten op 0-1 kwamen via Carlo de Koning. Hij rondde een mooie so lo koeltjes af Uiteindelijk werd de score zelfs nog opgevoerd naar 0-2, toen Niels van Loon na 86 minu ten een vrije trap binnenschoot. Goes - Nemelaer 0-2 (0-1). 35. 0-1 Carlo de Koning, 88. 0-2 Niels van Looij. Gele kaart: Kyle Doesburg, Lun- ven Vermeer (Goes), Johan Vissers (Nemelaer). Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Aantal toeschouwers: 200. HOEVEN - De Zeeuws-Vlaamse zon dagvierdeklassers Clinge en Honte nisse zijn uitgeschakeld in de na competitie. In Hoeven leed Clinge een zware 5-0-nederlaag en Honte nisse moest in de slotfase buigen (4-1) voor SC Kruisland. Vorige week boekte Hontenisse thuis een nipte 2-1-overwinning. Clinge won in de heenwedstrijd met de zelfde cijfers. Kruisland stuit in de volgende ron de van de nacompetitie wederom op een Zeeuwse opponent. De Bra banders gaan samen met Patrijzen uitmaken wie er promoveert naar de derde klasse. Hontenisse-trainer Henk Michels had het verlies vrij snel verwerkt. Zijn ploeg heeft een mooi seizoen gehad, maar maakte in Kruisland een uitgebluste indruk. „De moti vatie was er niet meer. In goeden doen hadden we van deze tegen stander gewonnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35