301 sport Vlissingen moet helemaal terug Bruins zet SSV'65 op het goede spoor RCS wint vanaf de penaltystip HW'24 redt het net niet NACOMPETITIE EERSTE KLASSE Vlissingen speelt volgend seizoen weer in de eerste klasse. De ploeg verliest in de eerste ronde van de Het aantal (na)<ompetitkwedstrijden nacompetitie na strafschoppen van FC Vinkenslag. bank heeft gezeten bij vussingen. - maandag 17 mei 2010 HEERLERHEIDE - RCS maakt nog al tijd kans op promotie naar de hoofdklasse van het zondagvoet bal. De Souburgse formatie scha kelde gisteren in de eerste ronde ronde van de nacompetitie Groe ne Ster uit. Dat gebeurde na het nemen van strafschoppen. Na de reguliere speeltijd stond het gisteren 2-1 voor Groene Ster. Een week eerder won RCS met 1-0. Hierdoor moes ten er om een winnaar aan te kun nen wijzen strafschoppen worden genomen. RCS benutte alle straf schoppen. „Het afscheid van Den nis en Gérard wordt dus nog even uitgesteld", stelde RCS-trainer Mi chel Leonhart. De gebroeders De Nooijer zetten na de nacompetitie een punt achter hun loopbaan. Groene Ster en RCS maakten er gisteren een spannende wedstrijd van. De thuisclub opende de score via Roy Bejas, waarna vlak na rust Bésar Xhoxhaj de gelijkmaker bin nenkopte. Hij stond koud tien se conden in het veld. De thuisclub sleepte echter een strafschoppense- rie uit het vuur doordat Irio Lagar- de de 2-1 voor zijn rekening nam. Wat volgde was een zenuwslopen de penaltyreeks. RCS hield het hoofd echter koek Dennis de Nooijer, Bésar Xhoxhaj, Alfaro Pen- tury, Yordi Nijland en Alwin Van Ham schoten achtereenvolgens raak. Groene Ster miste de vierde penalty. RCS treft komend weekeinde Vin kenslag. De Souburgers beginnen zaterdag met een thuiswedstrijd. André Siereveld ontbreekt, omdat hij zwaar geblesseerd (gescheurde enkelbanden) is. Verder kan ook Gérard de Nooijer in het eerste duel met Vinkenslag niet mee doen. De verdediger is voor één wedstrijd gschorst. MADE - Voor HW'24 zit het sei zoen erop. De Hulster formatie slaagde er in Made niet in om de eerder opgelopen schade (0-1) te gen Madese Boys te herstellen. Bei de ploegen hielden elkaar in even wicht: 0-0. In het streven een plaats in de tweede klasse te vero veren strandde HW'24 net als een jaar eerder in de nacompetitie. De Zeeuws-Vlamingen bleven op Brabantse bodem ontgoocheld ach ter. „Ik heb mijn jongens toch gefe liciteerd", zei trainer Eric Brems. „Iedereen was het erover eens dat wij het hadden verdiend om te winnen, maar het was een beetje een samenvatting van het seizoen. We hebben de kans op promotie zeker niet vandaag laten liggen en eigenlijk ook vorige week niet. Er is hier heel gedisciplineerd ge speeld, maar de juiste scherpte ont brak. We kwamen net weer een tikkeltje tekort. We kunnen met opgeheven hoofd het toneel verla ten, alleen spijtig genoeg door de verkeerde uitgang." W 09 a o waarbij Ruud Pennmgs als trainer op door Koen de Vries ALMKERK - Je hebt van die voetbal lers waar je soms helemaal gek van wordt, maar die je toch niet zou willen wissen. SSV-aanvaller Pim Bruins is er zo een. Bruins grossierde in het nacompetitieduel met Almkerk in verkeerde keuzes en mislukte acties, maar zette zijn ploeg dankzij een schitterende vrije trap wel op het goede spoor richting eerste klasse. SSV bereikte na de 1-1 in Goes de tweede ronde van de nacompetitie dankzij een 1-2-zege in Almkerk. „Ik word inderdaad wel eens gek van hem", erkende SSV-trainer Alexander van Keulen. „Maar als je dan ziet hoe hij de 0-1 maakt. Geniaal gewoon. Zo'n jongen wil je er graag bij hebben. Het zou wel mooi zijn als hij wat simpeler en effectiever zou gaan spelen." Bruins had vorige week zaterdag ook al voor de gelijkmaker gezorgd in de heenwedstrijd, al was er aan die treffer weinig geniaals. De Goe- senaar scoorde 'gewoon' vanaf de strafschopstip. Nu deed hij het in de 36e minuut vanaf zo'n achttien meter uit een vrije trap. Iedereen stond erbij een keer ernaar toen de bal over de muur, in de linker hoek zeilde. De 0-1 was de bekroning van een sterke eerste helft. SSV verraste Almkerk door David den Hollan der vanuit de verdediging door te laten schuiven. Afgezien van de eerste tien minuten hadden de Brabanders er geen antwoord op. „Wat mij betreft speelden we een ijzersterke eerste helft", vond Van Keulen. „Er gebeurde precies wat we wil den. Het was alleen jammer dat we niet meer scoorden. We gooi den alles hoog voor het doel, ter wijl we beter over de grond had den kunnen spelen." Na rust was het gedaan met de Goese hegemonie. Almkerk zette een extra aanvaller in en toen bleek de kwetsbaarheid van SSV. De ploeg heeft: weinig aanvallers (onder wie Bruins) en middenvel ders die willen meeverdedigen, waardoor er veel extra druk komt op de defensie. SSV, zonder de vaste waarden Jo- han de Goederen, Christiaan Boon en Mansoer Gader, kwam meteen onder druk, maar scoorde bij de eerste beste gelegenheid. Souliman Albali zette René Zwam- born alleen voor keeper Jacco Pel- lekaan en die scoorde beheerst: 0-2. Alles wees erop dat de buit binnen was, maar nadat Abali een hon- derdprocentkans had laten liggen werd het toch nog spannend. Een slippertje van doelman Wiebrand Boonstra betekende de 1-2 en Alm kerk geloofde er weer in. De thuis ploeg kreeg enkele grote kansen maar nu schitterde Boonstra met twee fraaie reflexen. „Ik had alle haren uit mijn hoofd getrokken als het toch nog 2-2 was geworden", keek Alexander van Keulen terug. „We waren lang de betere ploeg en hadden recht op de overwinning." GPC Vlissingen wordt de volgende tegenstander van SSV'65. Tegen die ploeg zal zaterdag op eigen veld uit een ander vaatje getapt moeten worden. „GPC is een fysiek sterke ploeg", weet Van Keulen. „Daar zullen wij goed voetbal tegenover moeten zet ten. Wie zijn specialiteit het beste uitvoert, zal waarschijnlijk verder gaan." Almkerk-SSV'65 1-2 (0-1): 36. Pim Bruins 0-1, 65. René Zwamborn 0-2, 85. Jurgen Bakkers 1-2. Scheidsrechter H. Bovekerk (Tilburg). Gele kaart: Ger- co Suy, Walter Pellekaan, Wilco van Oord (allen Almkerk). Aantal toeschou wers: 500. ïf Ai ix - v Vlissingen-keeper Jacco Neien loopt teleurgesteld door zijn doelgebied, nadat een speler van Vinkenslag een strafschop heeft binnengeschoten, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34