Bob Dalmeijer kijkt niet al te 281 sport Corré verrast Hondsmerk Boot en Kras sterkste crossers in Rilland Bob Dalmeijer ZK ZWEMMEN Bob Dalmeijer uit Goes streeft naar prolongatie van zijn Nederlandse jeugdtitel op de too meter rugslag. Op het ZK wint hij dit weekeinde de 100 vrij bij de junioren. pggjj Ben Provoost houdt z'n wereldrecord Lavrijssen sprint naar vijfde plaats PZC Familieloop helemaal volgeboekt X-reme renners op het podium Twee zeges surfer Rick Jendrusch Van der Graaff valt terug in Duits Open maandag 17 mei 2010 'Ik denk niet in termen van langetermijndoelen. Ik leef nu. En het gaat het lekker. Maar ik zeg ook nooit nooit. Als zich weer eens kans voor doet om op hoger niveau te kunnen trainen, zeg ik zeker niet bij voorbaat nee.' i?Zs- ~i£f -fc* - - - - - - Bob Dalmeijer in actie tijdens de 4x100 meter vrijeslag. foto Peter Nicolai AXEL - Tijdens het eerste deel van de Zeeuwse zwemkampioenschap- pen heeft Sonny Corré voor een opmerkelijke prestatie gezorgd door Kevin Hondsmerk te ver slaan op de 400 meter vrijeslag. De zwemmer van Luctor kreeg tot het 300 meter punt goed tegen stand van de Terneuzenaar maar moest in het laatste deel flink toe geven. De eindtijd van de Luctoriaan van 4.26.18 betekende tevens een start limiet voor de nationale eindstrijd later dit jaar. De vrouwen van de Stormvogel waren een klasse apart. Judith Stap (Stormvogel) pakte de winst op de 200 meter rugslag (2.28.16), 200 meter school slag (2.48.33), 400 meter vrijeslag (4.34.51) en de 100 meter vlinder slag (1.06.02). Verder won ze met Manon Minneboo, Merel van der Ent, Savannah Leenheer en Jaimy Kort met speels gemak de estafet te. Bij de jongens junioren greep Björn Scherbeijn (Scheldestroom) de maximale winst. Lotte Dalme ijer (Luctor) pakte de winst op de 100 meter rugslag bij de junioren terwijl de 100 meter vrijeslag een prooi was voor Savannah Leen heer. Bas van Houwelingen van de Schelde uit Terneuzen was bij de jeugd onderdelen de beste zwem mer van de provincie. Hij klopte Simon Edenburg (Luctor) op de 100 meter schoolslag en de 100 me ter vlinderslag. De 200 meter schoolslag bij de mannen werd een spannende tweestrijd tussen Edenburg en Scherbeijn waar de zwemmer van Luctor de sterkste bleek. In de aspirant senioren cate gorie ging de winst op de 100 me ter vlinderslag naar Joeri van Wal lenburg (Luctor) en greep Alex Eversdijk (De Bruinvis) de macht op de 100 meter schoolslag. Op de 100 meter schoolslag ging Diego De Meyer (De Bruinvis) met de overwinning aan de haal. Manon Aerssens pakte de winst op de too meter schoolslag bij de minioren. WESTERHAAR Dammer Ben Provoost blijft hou der van het wereldrecord kloksi- multaan. Zaterdag mislukte een aanval van Marino Barkel op het re cord van de Zeeuw. Barkel bleef in Westerhaar met 68,5% onder de eis van 70%. Op 3 april bracht de uit Aagtekerke afkomstige Provoost het record op 34 tegenstanders, met een score van 72%. HOUTHALEN-HELCHTEREN Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle heeft in Houthalen-Helch- teren (België) een vijfde plaats be haald. In de wedstrijd voor elite-da- mes over 74 km ontstond na 30 ki lometer een kopgroep van 26 ren- sters, onder wie Lavrijssen en het voltallige Australische nationale team. In de sprint won de Bel gische Druyts voor de Australische Broun en de Finse Lepisto. MIDDELBURG Met de inschrijving van Piet Beijer uit Middelburg voor de halve mara thon is het maximumaantal deelne mers voor de PZC Familieloop be reikt. De loop wordt op 19 juni ge houden en er komen duizend atle ten aan de start. Over een paar weken worden de startnummers verstuurd en de in casso uitgevoerd. MIDDELBURG Vier renster van mountainbikevere niging X-treme hebben het po dium bereikt bij de zesde wed strijd van de landelijke jeugdcom- petitie. Emma Verloop won catego rie t, Aimee Schoe werd in catego rie 4 tweede, net als Didi de Vries in categorie 5. Lindy van Anrooy werd derde in categorie 6. Tim van Dijke werd tweede in categorie 3, Milan Vader deed hetzelfde in cat 7. MIDDELBURG Freestylesurfer Rick Jendrusch heeft in het Duitse Fehmarn de tweede wedstrijd van de European Freestyle Pro Kids Tour gewonnen. De vijftienjarige inwoner van Scha- rendijke stond na de eerste dag van de wedstrijd voor surfers tot zeven tien jaar al aan kop. Hij schreef ook het Open Duits kampioenschap tot 20 jaar op z'n naam. MIDDELBURG Golfster Marjet van der Graaff uit Tholen is op de Open Duitse kam pioenschappen op de gedeelde 25e plaats geëindigd. De Zeeuwse had na drie ronden nog uitzicht op een topklassering. Dankzij een derde ronde van 66 stond ze op de achtste plaats met vijf onder par. In de vierde, afslui tende ronde moest Van der Graaff veel terrein prijsgeven. door Herman Heuvink RILLAND - Mark Boot uit Burgh- Haamstedé in de MX 2 en Mike Kras uit Fijnaart in de MX 1 waren winnaars van de motorcross op het Scheldecircuit in Rilland-Bath. Vooral de MX2 was goed bezet. Boot won beide manches, telkens op eerbiedige afstand gevolgd door een sterk rijdende Rinnie van Linden uit Putte. In beide manches eindigde Marco Pennings uit Tholen als derde. In de eerste manche werd Steven Ovaa uit Oost-Souburg, die langzamerhand zijn oude niveau weer bereikt, nipt vierde voor Rik Pijnen. In de tweede manche waren de rollen omgekeerd. KTM-coureur Mike Kras uit Fij naart was duidelijk de sterkste in de klasse MX 1. Dat was niet ver wonderlijk want hij hoort bij de top van Nederland. Om de tweede plaats was er een gevecht tussen de jeugdige Rinnie van Linden en veteraan Erik van der Wekken. In beide manches was Van Linden de bovenliggende partij. Ad Geldof uit Oostkapelle reed ij- zersterk bij de veteranen. In de eer ste manche ging hij echter onder uit en moest opgeven. In de twee de manche greep hij de tweede plaats, voor Ferdy Dingemans uit Putte. Duidelijk de sterkste was Andre van Sundert uit Etten-Leur. In de clubklasse ging de winst naar Robert Janssens uit Rilland. Marvin Boone uit Yerseke won in de 85CC beide manches, voor Lu- kas de Ruiter uit Wolphaartsdijk en Jochem van den Dorpel uit Ka pelle. Bij de 65CC won Corné Blok uit Ritthem, voor Timo Dhanis uit Terneuzen en Jayden Hoek uit Oost-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32