op zichzelf sport27 USRANI-EUIVIP Veranderde trainingsaanpak werpt zijn vruchten af bij Som en Okken Tafeltennisster Li Jiao mannenkampioen Nadal verslaat Federer Innocent verliest titelgevecht A-jrierken sanitair tegen bodemprijzen Kom langs en neem uw offerte mee. Wi] zijn altijd goedkoper! 299,00 WWW.SANIDUMP.COM maandag 17 mei 2010 Alessandro Petacchi (foto) verliet gisteren de Ronde van Italië. De 36-jarige sprinter kampt met bronchitis. Volgens zijn ploeg Lampre deed Petacchi in de nacht van zaterdag op zondag geen oog dicht. Ook de Rabo-ploeg raakte de eerste renner kwijt. Dmitri Kozontsjoek stapte halverwege de achtste rit, de eerste bergetappe, af met klachten aan de rechterknie. door Ad Pertijs terminillo - Boven op de mistige Monte Terminillo, waar de vroege Deense vluchter Chris Anker Sörensen (Saxo) de achtste etappe van de Giro won, had Bauke Molle- ma alle reden om even zijn vuist te ballen. „Je kunt zeggen dat ik vandaag revanche neem op me zelf', zei de Groninger kopman van Rabobank nadat hij na vijftien kilometer klimmen (als nummer dertien) was gefinisht in het selec te gezelschap van de grote jongens die de komende twee weken gaan strijden om de eindzege van de Gi ro d'Italia. Hij klom op naar de vijf tiende plaats in het algemeen klas sement. De 23-jarige Mollema nam wraak op een mislukte modderige zater dag. „Het was gewoon een stom me actie", zei hij over het onnodi ge tijdverlies in wat nu al een van de meest spectaculaire ritten van dit jaar genoemd kan worden. In aanloop naar de kletsnatte strook onverharde 'witte wegen', raakte Mollema na een breuk ver zeild in het tweede gedeelte van het peloton. Het gevolg was dat de jonge renner in zijn eentje een 'se rieuze inspanning' moest doen om de schade beperkt te houden. Ploegleider Erik Dekker sprak van een hard leermoment. „Wie voor het klassement rijdt, moet vanaf de start in Amsterdam tot de fi nish in Verona drie weken lang elk moment alert zijn. Dat momentje van onoplettendheid kost hem twee minuten." Mollema zei geen excuus te heb ben. „Je kunt pech hebben met een valpartij of een lekke band, maar dit was te voorkomen ge weest." Het bizarre parkoers had er volgens hem al helemaal niets mee maken. „Ik vind wel dat dit soort onverharde wegen niet in Bouke Mollema een grote ronde thuishoren", oor deelde de Groninger. „Dit was nog slechter dan de kasseistroken van Parijs-Roubaix. Daar rijd je ten minste nog over keien. Hier zakte ik in het begin zelfs weg in de modder." Vincenzo Nibali verloor zaterdag zijn roze leiderstrui. Niet door de modderige paden, maar door een val kort ervoor. Dekker: „Die val maakte de rit pas echt spectacu lair. Daardoor gingen ze vooral hard rijden." Gewezen mountain- biker Cadel Evans won de etappe. Aleksandr Vinokourov nam de lei ding over, maar ook de Kazak was niet te spreken over de 'strada bian- ca'. „Dit hoort niet thuis in een grote ronde." Voor Mollema is het de komende weken de vraag of hij wel thuis hoort in een grote ronde. De ren ner was blij met het herstel van gis teren. „Het was een super om met die grote namen omhoog te kun nen rijden. Dit geeft de burger moed." Herstelvermogen is heel belangrijk voor een ronderenner. Dekker: „Maar ook wat dat betreft moeten we nog niet te vroeg jui chen." door Marco Knippen lisse - Bram Som zette de trend en Arnoud Okken volgde zijn voorbeeld. Het Spartaanse trai ningsregime is afgezworen en zie: de twee atleten zijn niet langer in de greep van blessures en pieken als vanouds. Hun gevecht op de incourante 1000 meter vormde zaterdag het hoogtepunt tijdens de Ter Specke Bokaal in Lisse en resulteerde in glunderende gezichten. „Ik wilde een snelle tijd lopen, hij wilde win nen. Allebei hebben we dus onze doelstelling gehaald", verzoende Okken zich met de nederlaag. „Dit is een mooie opsteker", jubelde Som. Som zette een tijd neer van 2.17,01 minuten. Okken gaf een fractie toe: 2.17,30. Niet eerder was het tweetal bij de seizoensopening in de buitenlucht zo op dreef Slechts Marko Koers en Rob Druppers wa ren in het verleden rapper. De scores illustreren de kentering in het topsportbestaan van Som en Okken. De respectievelijke Eu ropese titelhouder van 2006 en Eu ropees indoorkampioen van 2007 op de 800 meter gooiden het roer rigoureus om en hebben gekozen voor een nieuwe aanpak. Niet lan ger zijn het aantal trainingsuren en -kilometers maatgevend, maar draait het om de juiste afstem ming tussen arbeid en rust. De koerswijziging betaalt zich uit. Som, die in 2008 brJk met de Ade- tiekunie en zijn eigen begeleidings staf samenstelde, manifesteerde zich vorig jaar al. Bij het WK in Berlijn eindigde hij in de finale als zevende. Daarnaast benaderde hij zijn Nederlands record uit 2006 (t-43,45 om 1.43,59). Okken deed zich drie weken geleden gelden. Tijdens een competitiewedstrijd in Emmen soleerde hij naar 1.46,27, waardoor hij zijn persoon lijke toptijd uit 2001 (1.45,64) weer in het vizier kreeg. De sleutel tot het succes is dat hun lichaam niet langer vermoeid maar uitgerust is en zodoende be ter op wedstrijdprikkels reageert. Afgerekend is met de pijntjes en blessures. „Ik kan me niet heugen dat ik zo lang achtereen blessure- vrij ben geweest", benadrukte de 30-jarige Som, die overigens niet gebruik maakt van de A-status maar leeft van zijn recent tot fe bruari 2013 verlengde topsportcon tract bij Defensie. „Ik voel me fit ter dan ooit", voegde de 28-jarige geneeskundestudent Okken er veelbetekenend aan toe. Hoewel ze niet langer trainings maatjes zijn, blijken de schema's waarop Som en Okken terugval len parallellen te vertonen. Bij bei den ligt de nadruk ligt tegenwoor dig op snelheidswerk en niet op duuromvang. „Ik bewandel de weg van de kwaliteit", aldus Som, die afgelopen winter zelfs niet uit ba lans werd gebracht door een ver huizing en drie sterfgevallen in zijn directe omgeving. „Dat zou den meer atleten moeten doen. Ik hoop dan ook dat mijn aanpak ógen doet openen." Nu ze niet langer tot een pas op de plaats zijn veroordeeld, denken Som en Okken wederom te gaan oogsten. Bij het EK in Barcelona komende zomer heeft Okken zijn zinnen op een medaille gezet. Som wil zijn Europese titel prolon geren, maar kijkt zelfs al verder. Over twee jaar wil hij bij de Spe len in Londen jacht maken op olympisch goud. ama&mmmm door Koen de Vries Mark Webber viert zijn overwinning in het zwembad van Monaco. foto Cero Breloer/AP veenendaal - Bettine Vriesekoop is voor velen het boegbeeld van het Nederlandse tafeltennis. Bijna ongemerkt wordt er echter aan haar stoelpoten gezaagd. De voor malige Chinese Li Jiao (37) is daar verantwoordelijk voor. Sinds ze in 2004 een Nederlands paspoort kreeg, evenaart ze het ene na het andere record of stelt ze zelfs scherper. Zaterdag werd Li met haar ploeg Heerlen ten koste van Westa (de ploeg van de Sou- burgse coach Wim Wegman) Ne derlands kampioen bij de mannen- teams. Die bijzondere prestatie le verde de inmiddels bijna vijftigjari ge Vriesekoop, ondanks de tegen- madrid - Rafael Nadal heeft giste ren het tennistoernooi van Madrid gewonnen. De Spanjaard was voor eigen publiek op zijn favoriete on dergrond gravel te sterk voor Ro ger Federer: 6-4 7-6 (5). Nadal klimt door de zege naar de tweede plaats op de wereldranglijst. Fede rer blijft de mondiale tennisladder aanvoeren. Nadal won dit seizoen ook al de toernooien op gravel in Monte Car lo en Rome. Hij begint volgende week in Parijs als torenhoge favo riet aan Roland Garros. Nadal schreef in Madrid ook geschiede nis. Nog nooit won een tennisser achttien toernooien in de zoge noemde Master Series. Roger Fede rer was vorig jaar nog de beste in Madrid. werking van de tafeltennisbond, ook één keer. In 1987 werd ze kam pioen met Avanti. Li speelt sinds dit seizoen bij de mannen omdat ze voor de vrou wencompetitie veel te sterk is. Ze had zaterdag in Veenendaal een be langrijk aandeel in de tweede land stitel van Heerlen. Na twee zeges van haar teamgenoten Redjep en één van Indeherberg scoorde ze bij 3-3 tegen haar oorspronkelijke landgenoot Liu Qiang het beslis sende punt. Na een zenuwslopen de partij waarin ze één match point overleefde en er vier liet lig gen werd het 3-2: 12-10 12-10 9-11 12-1413-11. Het jaar 2010 is toch al een goed re cordjaar voor Li Jiao. In februari won ze voor de derde keer de top- twaalf, wat Vriesekoop slechts twee keer lukte. En vorige maand greep ze met de vrouwen van Heerlen voor de tweede keer de Europa Cup; een evenaring van Vriesekoops record. Als het gaat om EK's en WK's heeft Li soms een voorsprong op tafeltennisdiva Vriesekoop. Zo haalde ze op het WK van 2005 de laatste acht. Dat was Vriesekoop nooit gelukt. En ook aan de twee Europese teamti- tels met Nederland (2008 en 2009) kan Vriesekoop niet tippen. Wel ligt Vriesekoop een straatlengte voor als het gaat om hoogste note ring op de wereldranglijst (vijf te gen twaalf) en aantal titels op NK's: dertig tegen dertien. Villeroy a Bocti Wandcloset (will Grohe Rapid-Sl mbouwreservoir Grohe aldekplaat BIJ ONS BESTAAT DE AKTIESET/ WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN U Vindt ons in: Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 CUTilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 6212 SS» Wijchen Graafseweg 777 Tel.: 024 - 645 06 66 HILVERSUM - Profbokser Innocent Anyanwu is niet langer ongesla gen. De 27-jarige inwoner van Wormer- veer moest gistermiddag in de Du- dok Arena in Hilversum zijn meer dere erkennen in de zes jaar oude re Portugees Antonio Joao Bento. De geboren Nigeriaan, die vorig jaar zijn Nederlandse paspoort be machtigde, kon zich in de tiende ronde niet meer verdedigen. Daarop staakte de arbiter het ge vecht, met als inzet de vacante Eu ropese titel in het zwaarvederge- wicht. Voor Innocent was het zijn eerste nederlaag in zijn 23e profpartij. Bento behaalde zijn 22e zege in zijn 32e beroepsduel. Innocent trof in Bento een echte broodbokser. De Portugees deed in zijn elf jaar lange loopbaan vijf keer eerder een gooi naar de Euro pese titel. Steeds stapte hij als ver liezer uit de ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31