Bauke Mollema neemt wraak Red Buil slaat dubbelslag in Monaco 20 RONDE VAN ITALIË Bauke Mollema mist zaterdag de slag in de Ronde van Italië. Een dag later neemt hij echter revanche Carlos Sastre kan de eindzese in de op zichzelf nuten van leider Vinokourov. Brons voor Wammes en Kroonen op vloer Jimmy Casper wint slotrit Picardië Tweede plaats voor Yvonne van Langen Winst voor Kiplagat in de Marikenloop Astarloza geschorst tot medio 2011 maandag 17 mei 2010 8 Giro vergeten. Hij staat op acht mi- MOSKOU Jeffrey Wammes en Myra Kroonen hebben zaterdag bij de wereldbe kerwedstrijden turnen in Moskou een bronzen medaille veroverd op het onderdeel vloer. Wammes be haalde eèn puntentotaal van 15,225. De zege ging met 15,500 naar de Braziliaan Diego Hypolitho. De Rus Anton Golotsoetskov behaalde het zilver met 15,400. Kroonen eindigde als derde met 13,600 punten. De Russinnen Ekate- rina Koerbatova en Ramilja Moesi- na bleven haar voor met respectie velijk 14,075 en 13,800 punten. SISSONNE Jimmy Casper heeft gisteren de der de en laatste etappe van de Ronde van Picardië op zijn naam geschre ven. De Franse wielrenner bleef in de sprint de Spanjaard Koldo Fer nandez en de Italiaan Danilo Napo- litano voor. Kenny van Hummel, die de eerste etappe had gewon nen, finishte als zesde. De eindzege ging naar de Brit Ben Swift, die zeven seconden voor sprong overhield op Koldo Fernan dez. Van Hummel was de beste Ne derlander in het eindklassement op de elfde plaats. LISSE Yvonne van Langen-Wisse is bij de Ter Specke Bokaal in Lisse als twee de geëindigd bij het hoogspringen. De uit Vlissingen afkomstige atlete kwam in Lisse tot een sprong van 1.65 meter. De zege ging naar Nikki May Woudstra met 1.75 meter. Steven Nuytinck van AV'56 werd zesde op de 400 meter horden in 55.49 seconden. De uit Vlissingen afkomstige Wouter Jansen legde op de 1000 meter beslag op een der tiende plek. Hij liet een tijd van 2.27,89 minuten noteren. NIJMEGEN Lornah Kiplagat heeft gisteren de Marikenloop bij Nijmegen gewon nen. De Nederlandse atlete legde de 5 kilometer af in 15 minuten én 56 seconden. Dat was een verbete ring van het parkoersrecord met 27 tellen. Kiplagat had een ruime voor sprong op Miranda Boonstra (16.18) en Gladys Kipsoi (16.20). Kiplagat maakte eind maart in Zandvoort voorzichtig haar rentree na een blessureperiode van ruim een jaar. De wegspecialiste kampte met knieproblemen. MADRID De Spaanse wielrenner Mikel Astar loza heeft zaterdag zelf bekend ge maakt dat hij tot 26 juni 2011 is ge schorst wegens een positieve do- pingtest. De nationale bond legde hem die straf op omdat hij vorig jaar tijdens de Tour de France is be trapt op het gebruik van epo. Astar loza heeft het vergrijp altijd ont kend en kreeg daarbij de steun van zijn team Euskaltel. Ook nu houdt de Spanjaard zijn onschuld vol en kondigde op zijn website aan in be roep te gaan bij de instanties. door Arnoud Bodde DEN HAAG/MONACO - Jenson But ton zei het afgelopen week en hij kan het weten. „De Grand Prix van Monaco is de op één na mooi ste prijs die je in een seizoen kunt pakken, de mooiste is de wereldti tel." Mark Webber (Red Buil) reed gis termiddag soeverein naar de zege in de straten van het prinsdom. Met de tweede overwinning in acht dagen - vorige week won hij in Barcelona - nam hij de leiding in het wereldkampioenschap For mule 1 over van Button. Stalge- noot Sebastian Vettel werd twee de, Renaults Robert Kubica derde. De Britse regerend wereldkampi oen, vorig jaar winnaar in Mona co, viel al in de eerste ronde uit, kort nadat de safety car voor de eerste keer de baan op kwam. Op weg naar de start was een van de koelgaten van Buttons McLa ren-bolide nog afgedekt. „Daar door is de motor heel heet gewor den", zei Button, terug in de pitst- raat. „Tijdens de race komt er vol doende lucht in de auto om de motor koel te houden, maar achter de safety car komt er bijna geen lucht in. Daardoor ging het mis en raakte de motor oververhit." De safety car moest tijdens de 78 rondes door de mondaine bad plaats nog drie keer de baan op. Telkens moest Mark Webber, ver trokken van pole position, zijn op gebouwde voorsprong weer inleve ren, maaf het deerde de Australiër niet. Hij was het hele weekeinde in Monaco vol zelfvertrouwen en ontzettend scherp. „Het was wel een zware race", zei Webber. „De omstandigheden op de baan veranderden voortdurend en ik kreeg te maken met achterlig gers en safety cars." Toch reed hij met ogenschijnlijk gemak ronde na ronde verder weg bij zijn achtervolgers, aangevoerd door stalgenoot Vettel. De Duitser verschalkte Kubica bij de start, maar moest vervolgens bijna twee uur lang zijn achteruitkijkspiegels in de gaten houden. „Ik heb meer op Robert zitten letten, dan dat ik Mark aan kon vallen", zei Vettel. „Hij zat flink te pushen en Mark reed elke keer te hard weg. Het was zinloos om" mijn banden te verspillen aan een inhaalrace." De man die het beste met zijn ban den om ging was Fernando Alon- so. Door een crash in de laatste vrije training, had de Spanjaard za terdag geen kwalificatietijd neerge zet en startte de Ferrari-rijder van uit de pitstraat. Zijn noodzakelijke bandenwissel maakte hij meteen tijdens de eerste neutralisatie, waardoor hij de hele race niet meer hoefde te stoppen, maar wel zuinig moest zijn op zijn rubber. Die tactiek, gecombineerd met een reeks strakke inhaalmanoeu vres leken hem de zesde plek op te leveren. De safety car neutraliseer de het veld echter voor de vierde keer, vlak voor het einde van de ra ce, en reed net voor de laatste bocht weer naar binnen. Michael Schumacher was zo han dig Alonso in die laatste bocht voorbij te steken. Volgens Ross Bra wn, teambaas van Mercedes GP was Schumi's actie reglementair, Ferrari-baas Stefano Domenicali sprak dat tegen. Mark Webber had uiteindelijk aan een minimale voorsprong op Vet tel voldoende om als eerste zijn wagen voor de Koninklijke loge te parkeren en uit handen van Prins Albert II zijn trofee in ontvangst te nemen. „Dit is de mooiste dag van mijn le ven", zei Webber even later. Als hij goed naar Button heeft geluis terd, weet hij dat hij daar met een wereldtitel nog een schepje boven op kan doen. Het was zaterdag afzien voor de renners in de Giro. Alexander Vinokourov (rechts) veegt de modder van zijn gezicht. Achter hem Cadel Evans foto Alessandro Trovati/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30