PZC ORA) Gratis WK voetbalspel 32 en 33 28 en 29 NACOMPETITIE Excelsior keert na twee seizoenen terug in de eredivisie Eindbalans mm ni1 Hoek trekt verdediger Klaas Hellebaut aan Ajax weet niets van interesse Suarez Nieuwe prijs voor Louis van Gaal met Bayern München Maandag 17 mei 2010 n« m m x m m mmm mm mmmmmm 2S Bob Dalmeijer wil Nederlandse jeugd titel op rugslag prolongeren Tip? sport@pzc.nl Broedermoord in Rotterdam door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Excelsior heeft zich op onwaarschijnlijke wijze toe gang verschaft tot de eredivisie. De Kralingse club kwam diep in bles suretijd van de tweede wedstrijd via Guyon Fernandez naast Sparta. Dóór de Europacupregel van uit gescoorde doelpunten ver lieten de roodzwarten hossend het veld op het Kasteel in Spangen. Sparta leek zich na 92 minuten te hebben veiliggespeeld toen Rydell Poepon van dichtbij de openings treffer binnenkopte, maar Fernan dez, die drie minuten voor tijd nog een penalty miste, dompelde het Kasteel in diepe rouw. „Ik ben nog niet zo oud maar dit is echt het meest bizarre wat ik heb mee gemaakt", sprak de stralende matchwinner. „We hadden vooraf al veel vertrouwen maar na het missen van die penalty, die ik ove rigens wel goed raakte, was ik hele maal stuk. Maar Ryan (Koolwijk) bleef gelijk op mij in praten. Of het verdiend is over twee wedstrij den weet ik niet maar vandaag ver dienden wij het zeker." Daarmee gaf Fernandez blijk van realiteitszin, want in het eerste duel op Hemelvaartsdag was het Sparta dat verzuimde om met een overwinning van Woudestein te vertrekken. In de return die weder om spannend maar weinig hoog staand was, waren dit keer de bes te mogelijkheden voor de Excel- Champions League: FC Twente (groepsfase start 14 september). Champions League, derde voor ronde: Ajax (eerste duel 27/28 juli en tweede duel 3/4 augustus). s Europa League, vierde voorronde: PSV en Feyenoord (19 en 26 augus tus). Europa League, derde voorronde: AZ (29 juli en 5 augustus) Europa League, tweede voorron de: Utrecht (15 en 22 juli) Degradatie uit eredivisie: RKC Waalwijk en Sparta Rotterdam. Promotie naar eredivisie: De Graafschap en Excelsior. sior. In de eerste helft was het doel man Cor Varkevisser die Sparta tot drie keer toe in de wedstrijd hield door handelend op te treden op inzetten van Koolwijk, e^n ver der teleurstellende Kermit Eras mus en Jerson Ribeiro. In een nerveuze tweede helft leek de stadsderby af te stevenen op een verlenging, totdat drie minu ten voor tijd Varkevisser de doorge broken Luis Pedro onderuit schof felde. Fernandez, in de vorige ron de tegen FC Zwolle 'nog twee keer succesvol vanaf elf meter, schoot het buitenkansje vol overtuiging in echter wel aan de verkeerde kant van de paal. Toen Poepon in blessuretijd het Kasteel in vuur en vlam zette leek het lot van Excelsior bezegeld, maar de jonge ploeg van Alex Pas toor richtte zich nog één keer op. „Ik heb het tot onze gelijkmaker al lemaal vrij rustig beleefd", zei Pas toor die zijn debuutjaar als hoofd coach opluisterde met promotie naar de eredivisie. „Pas nadat die 1-0 erin ging had ik zoiets van 'ja, ook dat nog' maar handelde wel gelijk door nog te willen wisselen en Leen van Steensel naar voren te sturen. Ja, en daarna vond ik me zelf terug op de middenstip, maar dat heb ik alleen maar vernomen van arbiter Van Huiten." En terwijl het feest los ging in de Excelsiorkleedkamer stond aan de andere kant van de gang Sparta- coach Aad de Mos de pers te woord met op de achtergrond een gat van veertig centimeter in een deur. Dat was het resultaat van het enige rake schot van Sparta cap tain Kevin Strootman. „Dit is echt een horrorscenario voor een coach", zei de gelouterde Hage naar. „Ik had na die gemiste penal ty het gevoel dat wij mentaal in het voordeel waren, maar dan mag je het natuurlijk nooit meer zo uit handen geven. Maar wat ik begre pen heb zegt dit alles over het Sparta van dit seizoen." En waar Sparta zich kan gaan opmaken voor een grondige renovatie met een begroting die ongeveer vier miljoen euro lager zal zijn, zag Ex- celsiordirecteur Simon Kelder een toekomst met zonneschijn op zich afkomen. Kelder: „Eigenlijk had ik morgen met het kerkzakje op pad gemoeten en nu komen er alleen maar vrienden bij." De degradatie van Sparta komt hard aan bij Erik Falkenburg. foto Marco de Swart/ANP Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk vanaf 20 mei op www.pzc.nl/wkvoetbalspel MEEST GELEZEN 1 Tweede wielercafé in Terneuzen 2 Vechtpartij halve finale beker 3 SSV'65 schakelt Almkerk uit STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl U kunt de sportredactie bereiken onder nummer 0118-434041 HOEK Hoek heeft zich voor volgend voet balseizoen versterkt met verdedi ger Klaas Hellebaut. De 25-jarige Belg komt over van Standaard Wet- teren, dat in zijn land uitkomt op het tweede niveau. Hellebaut, die vorige week indruk maakte tijdens een testwedstrijd tegen Dender, speelde dit seizoen elf wedstrijden voor de club. Tim Mechelink mag uitkijken naar een andere club. Hoessein Bouzambou heeft over eenstemming bereikt over een lan ger verblijf bij de topklassen MANCHESTER Manchester United wil de selectie volgend seizoen versterken met Luis Suarez. Dat melden verschil lende media in Engeland naar aan leiding van een bericht in News of the World. Volgens de populaire krant bereidt Manchester United een bod van zo'n 23 miljoen euro voor. Bij Ajax weet niemand van belangstelling voor Suarez. De aan voerder van Ajax verlengde in het voorjaar zijn contract tot de zomer van 2013. Hij liet na de bekerwinst weten graag bij Ajax te blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29