fout 17 Hilariteit op straatfestival Ovezande TUINMAN Blauwe draden verbinden bezoekers Bewaerschole in vormexperiment VIDEO'S agenda gevraagd voor 2 tuinen in Veere! Zakkenroller maandag 17 mei 2010 wordt gelezen. Een sterke boodschap die ze met vuur en enthousiasme, maar ook met het nodige cynisme brengt. Ze praat met haar denkbeeldig kleinkind, in 2060. En 'dat ettertje' stelt lastige vragen. Of het echt waar is, dat wij niks deden aan de opwarming van de aarde toen het nog kon. Met dat typische stemmetje, beet je snel, beetje hoog, beetje scherp, beetje spottend, verdedigt ze zich. Een knap in elkaar gestoken ver haal, een paar mooie liedjes ('lief desliedjes tegen de wind in'), een knaleffect (als het decor naar bene den dendert), een paar ijzersterke woordspelingen ('fuck de dag'). Claudia is goed én fout. Dat weet foto Jan van Breda ze. Daarom regisseert ze liever al vast haar eigen spetterende begra fenis. En daarom is haar show ook zo goed. Deze week (op donderdag, vrijdag én zater dag) in de Stadsschouwburg van Middelburg: 'Van Hunebed tot Hy- ves'. Hoe zijn de hunebedden ge bouwd? Had Piet Hein humor? Vier cabaretiers overlopen al grap pend en grollend de hoogtepun ten van ons roemrijke verleden. Tekst van Tom de Ket. Met een wisselende gastrolspeler, dus o.a. kans op Sanne Wallis de Vries, Dieuwertje Blok, Maarten van Ros- sem... door Rob Paardekam OVEZANDE - Het straatfestival in Ovezande heeft gisteren weer veel mensen op de been gebracht. Op tien plekken in het dorp traden straatartiesten op. De organisatie wist ook dit jaar weer grote namen te strikken, zo als het duo 'The Great Gondos' uit Australië. De mannelijke helft daar van, Daniel Oldaker, was in 2005 ook al eens in Ovezande. Hij be loofde terug te komen met zijn partner Rani Huszac. Gisteren was het zover. In de Koens Arena aan de Hoofdstraat trakteerde het duo de vele tientallen toeschouwers op een knap staaltje acrobatiek (de da me wrong zichzelf in een kleine doos, alsof ze geen botten had), maar ook een aantal hilarische mis kleunen. Over hilarisch gesproken: ook Leo Thijssen had in Ovezande de la chers op zijn hand. Thijssen is bij het grote publiek bekend gewor den als de manager van volkszan ger Fons in de KPN-reclames. In Ovezande liep hij door het publiek als politieagent Leipe Leo, die op een hilarische manier de orde pro beerde te handhaven. Ook de engel Angelic, met grote zilveren vleugels, van het Kinetic Theatre uit Australië trok veel be kijks. De engel riep kinderen bij Christoph Priesner uit Oostenrijk vermaakt het publiek, foto Willem Mieras zich om hen van wat glitters te voorzien. Het Kinetic Theatre maakt momenteel een tournee door Engeland, maar was speciaal overgevlogen om in Ovezande op te treden. Verder was ook Frans Custers we derom in het Borselse dorp te vin den. De animatie-acteur was er al eerder met zijn typetjes 't Clown tje en Miep, maar deze keer kroop hij in de huid van een Turkse schoenpoetser. Heel wat schoenen door Aii Pankow BURCH-HAAMSTEDE - Gehuld in zil verkleurige overal, op felblauwe schoenen en de ogen verscholen achter een even blauwe zonnebril wist de Braziliaanse kunstenaar Joao Colagem de bezoekers in de Bewaerschole in Burgh-Haamste- de zaterdagmiddag te verbinden in een opmerkelijk vormexperiment. Hij gebruikt er een klos blauwe naaigaren voor. Zijn performance was onderdeel van de presentatie van het 25e nummer van Tortuca, tijdschrift voor literatuur en beeldende kunst. Tenminste, dat was de be doeling. De presentatie werd iets anders dan gepland. De makers hadden de race tegen de klok dit keer namelijk net verloren. „Meest al komt het wel goed, nu niet", van voorbijgangers werden ge poetst, maar Boyaci Hüseyin sprak alleen Turks, wat voor de nodige misverstanden zorgde. Het straatfestival werd gisteren al weer voor de 23ste keer gehouden, 's Avonds, toen de straatartiesten hun koffers weer hadden gepakt, waren er optredens van onder an deren Dany Vera en De Coronas. Bekijk een video van Angelic op - www.pzc.nl/bevelanden moesten redacteuren Kees van de Ven en Paul Bogaers erkennen. Het blad was nog niet van de pers gekomen en dus presenteerden zij de inhoud van de 25e Tortuca (La tijns voor 'Schildpad') digitaal. De 'melodielijn' - omdat zij liever niet het woord 'thema' gebruiken - van deze zilveren Tortuca blijkt 'vormexperiment'. Daarin blijkt de bijdrage Huid en Draden van Joao Colagem goed te passen. Dat geldt ook voor het hoofdstuk over de bundel School van Peggy Verzet. Ook zij was zaterdag per soonlijk aanwezig en las een frag ment voor uit eigen werk. De apar te kunstbijlage waarmee dit tijd schrift altijd wordt verrijkt, komt nu van Lizan Freijsen. De afslui ting van haar expositie Evolution is de reden dat deze presentatie in De Bewaerschole plaatsvond. Op www.pzc.nl/cultuur zijn video's te zien van het theaterstuk Vlammen- stad, Alain Clark speelt op straat in Hulst en het straatfestival Ovezande. Op www.pzc.nl/uit vindt u agenda's van alle podiumactiviteiten, biosco pen, exposities, wandelen, uit eten. U kunt ook zelf informatie over evene menten toevoegen. Kijk ook op: www.pzc.nl/popaanzee Voor meer agendanieuws en de volledige filmagenda kunt u terecht op de website van de krant OP PAD Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur. Vlissingen Start wandelavondvierdaagse 5 of 10 kilo meter. Baskensburgplein 4, 18.00 uur 'Filmvertoning: 'The Boy in the Striped Pyjamas', i.v.m. Maand van de Vrijheid. Bibliotheek, Spuistraat 6, 20.00 uur. Elke vrijdag van 8.30 -16.00 uur Tel. 0118-501 416 SLUIS - Een 84-jarige vrouw uit Sluis is gistermiddag in een winkel op het Walplein in haar woon plaats beroofd van haar portemon nee. De portemonnee, met per soonlijke papieren, werd in een on bewaakt ogenblik uit haar tas weg genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19