Strakke regels huisvesting 'Jaja, een dikke uitlaat I4l www.deltaridefortheroses.nl 'Mijn eerste Zeelandiarun' ARBEIDSMIGRANTEN Nieuwe verordening Zaterdag 12 juni 2010 SOLEXRACE In Aagtekerke is zaterdag de eerste Zeeuwse solexrace van het seizoen gereden. Er verschenen 45 deelnemers aan de start, waaronder veel Brabanders. „Het leeft hier veel meer." Geen animo voor feest Zeelandhallen Drankrijders lopen weg na aanrijding Vlissinger moet zijn rijbewijs inleveren maandag 17 mei 2010 W door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen gaat een nieuwe huisvestings verordening schrijven. Daarmee denken B en W vanaf 2011 beter in te kunnen grijpen in ongewenste situaties rondom de huisvesting van arbeidsmigranten. In Vlissingen wonen naar schat ting zo'n 1500 tot 2000 arbeidsmi granten. „Een deel daarvan is le gaal gehuisvest. Maar er is ook sprake van overbewoning, gevaar lijke illegale huisvesting en over last in de straten waar arbeidsmi granten wonen", schrijft het colle ge van B en W. Om daaraan iets te kunnen doen, heeft de gemeente een nieuwe huisvestingsverorde ning nodig. De oude is van 2006 en wordt gecombineerd met de Verordening Recreatiewoningen uit 1994. Maar die twee sluiten niet naadloos aan op de huidige Vlissingse situatie. Zo moet bijvoorbeeld een woning of kamer momenteel permanent bewoond worden. Dat wil zeggen dat de bewoner er meer dan 120 dagen per half jaar moet zijn. Of Inschrijven: door Maurits Sep VLISSINGEN - Sommigen - zowel motorrijder als passagier - misten geen en kele editie en reden zaterdag al voor de 24e keer mee met de Zeelan diarun. Voor Rienk van Zanten (voorop) en Carla Ferkranus was het de eer ste keer. Van Zanten heeft pas net een trike gekocht en nam de gehandicapte Ferkra nus graag mee voor een 100 kilometer lange tocht over Walcheren en Zuid-Beveland. Tientallen motorrijders bezorgden gehandicapten zo een on vergetelijke dag. Voor de motorrijders geldt het motto: kleine moeite, groot plezier. „Ik wilde al eerder meedoen, maar toen had ik nog geen trike en ik moest steeds werken. Nu ik mijn trike heb ben ik er natuurlijk bij", vertelde Van Zanten. Ferkranus is aan het sparen voor een aangepaste motor zodat ze straks ook zelf kan gaan rijden. foto Lex de Meester Zodra de gashendels opengaan, vult de dorpskom van Aagte kerke zich met een doordringende lucht van benzinedampen. De knetteren de motortjes vervoeren uitbundig uitgedoste mannen en vrouwen. Verkleed als oranjesupporter, ka bouter Plop of melkpak. „De Vlissingse koploper met num mer 19 heeft al heel wat rijders ge dubbeld", schalt het door de luid sprekers. Ben de Wit draait in hoog tempo zijn rondjes door het dorp en komt na de eerste man che in de klasse ludiek als winnaar over de streep. „Dat had ik niet ver wacht", zegt de Vlissinger als hij zijn helm afzet. „Gisteren liep-ie nogal bedonderd. Het was nog niet naar m'n zin. Hoe-t-ie wel rijdt als het naar m'n zin is? Zoals nu hé, als ik win." Rugnummer 11, in een knaloranje pak met oranje vlechten, komt meteen even bij de solex van zijn concurrent kijken. Chris van Rijs- sel, uit Best, is als tweede gefi nisht. „De nummers 11, 15 en 17 maken er een spectaculair spekta kel van", had de speaker even daar voor nog vastgesteld. Van Rijssel wil wel eens zien van wie, en voor al van wat, hij heeft verloren. Hij ziet al snel wat het verschil is. „Ja- ja, een dikke uitlaat hé." Dan schroeft hij de tankdop open en snuift de lucht op. „En ook nog ra- cebenzine! De mijne is volledig in originele staat. Zo. kan ik nooit winnen. Ik ga maar eens even met de jury praten!" Met een knipoog stiefelt hij weg, om een paar minuten later terug te keren met een beker bier. „Alco holvrij!" „Solexracen leeft hier veel meer dan bij ons in Brabant. We zijn vanochtend met een paar man hierheen gereden. Vannacht blij ven we in de buurt slapen. In een Zimmer Frei. Later dit jaar rijden we ook in Biggekerke. We gaan ei genlijk alle races af" Van Rijssel restaureert ook so lexen. Hij heeft er een stuk of twintig, dertig. „Ik maak ze hele maal los en daan gaan we ze stra len, moffelen, reviseren. En dan verkopen? Nee joh, daarvoor heb ik er veel te veel uren ingestoken. Als ik de schuur binnenloop en ze daar zie staan, ach, dat is zo mooi man. Ja echt, ik ga me aan die so lexen hechten, dat kun je zo wel stellen ja." Die races kosten natuur lijk wel veel vrije zaterdagen. „Ach, 't is gewoon zo, we zijn van huis af!" Zijn maat met nummer 17 grijnst: „Kwaoie vrouw thuis hé." De Solexrace Aagtekerke beleefde zaterdag zijn achtste editie. Vlissin ger Ben de Wit rijdt voor de twee de keer in Aagtekerke. Een 'leuk baantje', vindt hij. „Niet moeilijk, maar wel veel leuke bochten." Even nog over die solex: heeft Van Rijssel gelijk, is-ie opgevoerd? „Die uitlaat is inderdaad een millimeter dikker, maar het is wel een origine le, zoals je die gewoon kunt ko pen. Ik heb mijn solex wel goed af gesteld en gepimpt. De rest hou ik voor me." Maar dan: „Van buiten zie je d'r niks aan." kijk voor een video op www.pzc.nl/walcheren WINNAARS specials: Jan Willem Overtveld, Aagtekerke ludiek: Edwin Bertus, Den Hout dames: Mariska Stroo, Aagtekerke best verkleed: Martin Dekker, Aag tekerke (als melkpak) pechprijs: Chris van Rijssel, Best bromfietsshow: Puch, Jan Vaarde- gem, Westkapelle dat zo is, wordt beoordeeld via een inschrijving in de Gemeentelij ke Basis Administratie (GBA). Maar arbeidsmigranten die hier korter zijn, hoeven zich weer niet in te schrijven. Daarmee lijken die woningen volgens de administra tie leeg te staan en is er evenmin te controleren wie er wonen. Ook op het vlak van splitsen en sa menvoegen van woningen loopt de gemeente tegen problemen aan. Want er zijn helemaal geen re gels over of vergunningen nodig. Maar het splitsen van woningen, waarbij kleine huizen worden om gezet haar nog kleinere apparte menten, kan tot ongewenste situa ties leiden in buurten waar het wo ninggebruik en de leefbaarheid al onder druk staan. Het is bijvoorbeeld mogelijk om één woning op te splitsen in twee appartementen. Daar kunnen pro bleemloos twee arbeidsmigranten per appartement in worden gehuis vest. Zo omzeilt de verhuurder de regels rondom kamerverhuur. Want die gelden pas vanaf drie be woners per appartement. Met de nieuwe verordening moet dat vol gend jaar onmogelijk zijn. Lenny van Lambalgen rijdt mee als Miss Giro. Zonder helm maar met een roze Zeeuws Kapje. „Het is voor al een heel gezellig evenement, waarbij je iedereen uit het dorp weer ziet", zegt de Aagtekerkse. Ook zij heeft haar solex gehuurd. „Het is niet moeilijk, maar ik moet wel elk jaar weer even nadenken hoe het ook alweer moet." De rijder in het Campina-Melkunie melkpak is Martin Dekker uit Aagte kerke. Hij doet voor de zesde keer mee aan de Solexrace. „Het is recla memateriaal dat ik in de winkel heb staan, de supermarkt MCD hier in het dorp." De solex heeft hij ge huurd. „Ik heb er zelf geen, dat is te duur met die verzekering enzo. Die huur kost maar 15 euro." Ze staat nu op de camping in Aagte kerke, hoorde over de Solexrace en besloot mee te doen. Voor Jolanda Steenbakker uit Heinkenszand is het dus de eerste keer dat ze meerijdt. Maar onbekend met het solexracen is ze niet. „Ik heb vorig jaar wel-mee gedaan in Heinkenszand. Daar zit fa milie in de organisatie." De sfeer in Aagtekerke vindt ze 'heel gezellig'. nuiiuii. I"- mem *2# GOES De 70's, 8o's en 90's Party die op za terdag 22 mei gehouden zou wor den in de Zeelandhallen in Goes gaat niet door wegens gebrek aan belangstelling. Dat meldt organisa tor Blue Eagle Events. Mensen die al kaarten hebben ge kocht, kunnen hun geld terugkrij gen bij het voorverkoopadres waar de tickets zijn aangeschaft. Tijdens het evenement zouden onder meer Tavares, Gruppo Sportivo, Soul- men's Party en Swinging Soulma- chine optreden. MIDDELBURG NIEUWDORP Twee Middelburgers van 31 en 36 zijn vrijdagavond aangehouden na dat zij waren weggelopen na een aanrijding in de Stadhuisstraat. Eén van de bestuurders vertelde agenten dat de twee inzittenden van de auto die de aanrijding had veroorzaakt, waren weggelopen. Agenten gingen lopend achter de twee aan en konden hen aanhou den. Ze hadden beiden te veel alco hol op. Het rijbewijs van de 31-jari- ge man is afgenomen. De 36-jarige man had geen geldig rijbewijs. Een 38-jarige man uit Vlissingen is zaterdagmiddag zijn rijbewijs kwijtgeraakt omdat hij veel te hard reed. De man reed op de Estlandweg in Vlissingen-Oost toen hij door de politie werd betrapt. De Vlissinger haalde een snelheid van 141 kilome ter per uur. Op de Estlandweg geldt een snelheidslimiet van 80 kilome ter per uur. Omdat hij meer dan 50 kilometer te hard reed, was hij meteen zijn rijbewijs kwijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16