Zeeland PZC Overleg over sociaal plan Zorgstroom Kerken herdenken 17 mei 1940 In een rolstoel naar Groningen Tirza WALCHEREN 14 en 15 17 REORGANISATIE Directie heeft goede hoop maar vakbond sceptisch over afloop bespreking Man aangehouden voor mishandeling almanak Solexrace Aagtekerke voor achtste keer een 'spectaculair spektakel' Maandag 17 mei 2010 Vogels van diverse pluimage bevolken straten van Ovezande Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Zorgstroom praat morgen weer met de vakbonden over een sociaal plan. Directeur Léon Phernambucq zegt te ver trouwen op een goed resultaat, maar Marlieze Warnaar van Abva- kabo is 'uiterst sceptisch'. Het sociaal plan is nodig omdat Zorgstroom de komende jaren nog enkele ingrepen noodzakelijk acht om de organisatie financieel MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg hebben de Middel burgse kerkgenootschappen gister avond gezamenlijk het bombarde ment op de stad op 17 mei 1940 herdacht. De oecumenische dienst stond in het teken van de verwoes ting maar ook van herstel en hoop. Of zoals een der voorgan gers het zei: „Huizen en kerken zijn herbouwd. De verschrikking is weersproken." Ter gelegenheid van de herden king van het bombardement zijn er ook nieuwe melodieën te horen op de beiaard van de Lange Jan. „Het verhaal gaat dat tijdens de on dergang van de Middelburgse Lan ge Jan op 17 mei 1940 het carillon voor het laatst de speeltrommel liet draaien. Op deze trommel zou op dat moment Alle Menschen wer den Brüder verstoken zijn geweest. Om bij te dragen aan het herden ken van deze donkere dagen is op nieuw deze muziek van Ludwig van Beethoven te horen vanaf de toren", aldus beiaardier Jos Vogel. Vandaag, morgen en overmorgen vinden diverse bijeenkomsten plaats rondom de herdenking van het bombardement. www.vergetenbombardementmiddel- burg.nl www.pzc.nl/middelburg1940 MIDDELBURG Een 31-jarige man uit Bergen op Zoom is zondagochtend vroeg rond zes uur aangehouden voor mishandeling van een Middelbur ger. De twee waren betrokken bij een vechtpartij op het bruggetje bij de Pottenbakkerssingel in Middel burg. De Middelburger raakte ge wond in zijn gezicht en werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De man uit Bergen op Zoom zit vast. De politie doet ver der onderzoek naar de vechtpartij. gezond te maken. „Dan gaat het over een nieuw automatiserings systeem maar bijvoorbeeld ook over zorg op afroep", legt Pher nambucq uit. „Om alles waar we de komende jaren mee aan de slag moeten. Daarom streef ik naar een looptijd van twee jaar." Waar Phernambucq hoopt en zelfs vertrouwt op een goede af loop van de bespreking ('Anders had ik ze niet uitgenodigd'), over heerst bij Warnaar de scepsis. „Ik heb na de uitnodiging gevraagd wat er is sinds vorig jaar veran derd, maar daar heb ik geen ant woord op gekregen." De kiem voor Warnaars wantrou wen is namelijk een jaar geleden gelegd. Toen liep overleg over een sociaal plan op niets uit. Zorg stroom wilde de eisen van de bon den niet honoreren (zoals behoud van salaris) en de bonden wilden geerr apart sociaal plan voor de huishoudelijke hulpen. Zorgstroom voerde voor die groep" werknemers daarom een reorgani satie door zonder sociaal plan. „Maar wel op een sociale manier", benadrukt Phernambucq. War naar vindt daarentegen dat Zorg stroom de financiële problemen bij de huishoudelijke hulp heeft af gewenteld op de medewerkers die volgens haar toch al weinig verdie nen. Bovendien vindt de bond het niet juist dat personeel is gevraagd salaris in te leveren. Phernambucq erkent dat dat is ge vraagd, maar zegt dat dat uiteinde lijk nooit is uitgevoerd. „Het is niet nodig geweest. En bij de men sen die eerst wel vrijwillig een la ger salaris hadden geaccepteerd, hebben we dat hersteld. Zij heb ben weer hun oude salaris." Phernambucq doet haar kritiek af als 'oud nieuws' en denkt dat ze die gebruikt om het gesprek onder druk te zetten. Warnaar eist op haar beurt 'bewijzen' dat een reor ganisatie noodzakelijk is. „Vorig jaar waren die er niet. Zijn ze er nu wel, dan gaan we akkoord met een sociaal plan, anders niet." In de Nieuwe Kerk in het Middelburgse Abdijcomplex is gisteravond een vesper gehouden ter nagedachtenis aan het bombardement op de stad op 17 mei 1940, vandaag precies 70 jaar geleden. Op die 'vreselijke vrijdag' werd de binnenstad, inclusief het Abdijcomplex, verwoest. foto Lex de Meester SLUIS Tip? redactie@pzc.nl Geef een gebaar of zo, want ik rol voor Kosovo. Met die tekst op zijn shirt en achterop zijn rolstoel liet de 33-jarige Christiaan Mensinga uit Voorthuizen zaterdag in Sluis we ten dat hij op weg is voor een goed doel. Vol goede moed ging hij van af de Groote Markt voor de tiende keer op pad met zijn handbewogen rolstoel. Deze keer voor een rit van 550 kilometer, van Sluis via Vlissin- gen naar Groningen; de Noordzee- route. Het doel van deze 'jubileum- rit' is geld bijeen te brengen voor Stichting De Brug die hulpbehoe venden in Kosovo ondersteunt. De aankomst is voorzien op zaterdag 12 juni bij het NS-Station in Nieu- weschans. Mensinga, geboren met een aandoening aan de kleine her senen waardoor ook zijn motoriek is aangetast, wil tienduizend euro bijeen krijgen. Sympathisanten kunnen een gift storten op reke ningnummer 561639507 ten name van C. Mensinga, Voorthuizen. Het was al die jaren een fantastische hond, die dat Vlissingse gezin met haar aanwezigheid eerde. Zelfs nu ze al enkele jaren niet meer in hun mid den is, worden herinneringen nog met graagte opgerakeld. Hoe Tirza met eindeloos geduld kon toestaan dat - toen nog - baby Stijn op haar klom en met zijn scherpe tandjes in haar oren beet. Hoe Tirza alspuppie al pal voor haar bazin ging staan, toen vier gro te honden wat al te woest blaffend kwamen aanstormen. Hoe Tirza altijd in was voor*een spel letje, bij voorkeur met een tennisbal. En: hoe Tirza altijd alle kruimels 'op ruimde', wat het leven in een toch niet al te proper gezin des te gemak kelijker maakte. Wie dochter Tanne destijds naar het ras van Tirza vroeg, kreeg daarom al tijd te horen: „Een kruising tussen een Labrador en een stofzuiger."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15