media rrf m n Jan Mulder en Abdelkader Benali rei zen door Afrika, op zoek naar wat het voetbal voor de Afrikanen betekent. Wereldkampioen van Afrika, vanavond (zaterdag), Nederland 2, 20.15 uur. 39 Het WK voetbal 2010 zal kijkcijferrecords opleveren voor de NOS. Andere omroepen hebben het nakijken. Monique Brandt zag dat er van alles wordt bedacht om in te haken op de oranjekoorts, van karaoke in de rust tot gelovige voetballers en 'Koffietijd voor mannen'. £4*4 media@wegener.nl I 024-3650570 Zaterdag 15 mei 2010 ammer voor de liefhebbers, maar het WK Lingerie zullen de voetbalkijkers komend wereldkampioenschap voet bal moeten missen. Tijdens het WK 2006 in Duitsland en het EK in 2008 in Oostenrijk en Zwitserland moch ten 12 'nationale' teams, bestaande uit jonge vrouwen in lingerie, tijdens de rust bij Veronica een rondje penaltyschie- ten. Het concept bleek een voltreffer. De doorgaans tevergeefse pogingen tot scoren van de halfnaakte dames, trokken 400.000 tot 700.000 kijkers per uitzending. Er werd zelfs overgeschakeld naar de kleedkamers, waar de 'tactiekbesprekingen' werden ge volgd. „Het deed het inderdaad leuk, maar past niet meer bij het huidige Veronica", zegt een woordvoerster van de zender. In plaats daarvan kan een kijker die wat ac tie wil tijdens de rust van Oranjewedstrij den, overschakelen naar TMF voor het Oran je Karaoke. Daar worden clips gespeeld met begeleidende songteksten, die bedoeld zijn om Oranje aan te vuren, variërend van We are the Champions tot Viva Hollandia van Wolter Kroes. „Zodat jé met je vrienden lek ker kan meezingen en je je zelfs tijdens de rust kan vermaken", zeggen ze bij TMF. Voetbalvrouwen die zich onder de titel Enge len van Oranje inzetten voor arme Afrikaan se kinderen, oud-voetballer Patrick Kluivert als analyticus van de gespeelde wedstrijden bij Eurosport, het jeugdprogramma De Bal len, dat met kinderen afreist naar Zuid-Afri- ka voor het goede doel, een themaavond over topsport bij de VPRO. Het is zomaar een greep uit de vele 'tv-inhakers' waarmee omroepen tijdens de sportmaanden, als rechtenhouder NOS hoge kijkcijfers haalt, toch nog proberen een graantje mee te pik ken van de heersende Oranjekoorts. Bij SBS 6 maakt Hans Kraay De Oranjebank, waarin hij dagelijks prominenten aan de tand voelt over de kansen van 'onze jon gens'. „Bij oefeninterlands sta ik vooraan, maar tijdens het WK mag ik achteraan aan sluiten als een soort handtekeningenjager", merkte Kraay enigszins zuur op. Het is een pleister op de wonde, nu zijn aanwezigheid bij RTL's Voetbal International door zijn werkgever SBS 6 niet meer op prijs wordt gesteld. Het inmiddels tot paradepaardje van RTL uitgegroeide voetbalpraatprogram ma krijgt vanaf de dag voor de eerste aftrap tot en met finaledag 11 juli, een knaloranje jasje. Wilfred Genee, Johan Derksen en René van der Gijp brengen dagelijks maar liefst tweemaal VI Oranje, met terug- en vooruitblikken op de gespeelde wedstrijden in een mix van entertainment en sport. „Het is eigenlijk Koffietijd voor mannen, la- 'Het gaat nergens over' ten we er vooral niet pretentieus over doen", zegt Genee droogjes. Het besluit om een programma te maken in de geest van Barend en Van Dorp, was snel genomen, ver telt de presentator. Aanvankelijk werd een verblijf in Zuid-Afrika overwogen. „Maar we zouden best ver van de wedstrijden af zitten. Bovendien werd het lastig de gasten daar te krijgen en speelde ook het veilig heidsaspect een rol." Als kersverse vader heeft Genee daar vrede mee. „Ik ben liever geen drie of vier weken zonder die kleine. De tijd dat ik vol blinde ambitie zat, is wel voorbij. Laten we eerlijk zijn, dit programma gaat nergens over, maar het scoort en dat is nog leuker. „Over gasten zullen we niet te klagen heb ben. Mensen laten nu al weten dat ze graag komen. Onlangs was ik bij een musicalpre mière. Komt Joop van den Ende op me af stuiven en zegt dat dit programma zo'n ge weldig idee is. Zelfs mijn held André van Duin schoot op me af." Reageren? redactie.media@wegener.nl Spijtig voor de liefhebbers: dit jaar tijdens de rust van Oranjewedstrijden geen WK penalty- schieten in lingerie. foto Evert Elzinga In De hand van Cod vertellen topvoet- ballers over hun geloof. Morgen (zon dag), Nederland 3, 20.00 uur. Engelen van Oranje, waarin spelersvrou wen van het Nederlands voetbalelftal helpen bij de bouw van een nieuw SOS kinderdorp in Kenia, is vanaf 19 mei elke woensdag om 22.00 uur te zien op Net 5. Het kinderprogramma De Ballen zet zich in voor een voetbalproject in Zuid-Afrika. Vanaf vrijdag 21 mei, 19.15 uur op Nickelodeon. De VPRO brengt een themaprogram ma over het leven van de topsporter, op 6 juni vanaf 21.00 uur op Neder land 2. VI Oranje is vanaf donderdag 10 juni te zien bij RTL7 tussen 17.50 en 18.55 uur en tussen 22.15 en 23.30 uur. Soccer City Live met Patrick Kluivert, tij dens het WK dagelijks om 22.30 uur, Eurosport. Z@ppsport van de Tros staat vanaf zon dag 13 juni (8.40 uur, Z@pp) geheel in het teken van het WK. SKIPPY THE BUSH KANGAROO In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. foto GPO Het ging ongeveer zo: Sonny: „Wat is er Skip?" Skippy maakt een klik- geluid. Sonny: „Welk ongeluk?" Skippy klikt weer. Sonny: „Kom, we gaan snel naar pa en vragen hem hulp te halen." Wij kijkers vonden het allemaal heel gewoon. Natuurlijk maken kangoeroes niet uit zichzelf klik kende geluiden. De makers heb ben Skippy de studiogimmick ge geven om hem meer karakter te ge ven. Want Skippy was niet zo maar een kangoeroe. Een kangoe roe die alleen maar springt, is saai. Daarom is Skippy bijna zo slim als een mens en reuzehandig. Met groot gemak bedient hij de radio, maakt deuren open en knopen los. In één aflevering gokt Skippy zelfs mee bij het paardenrennen en wint nog ook. Maar véél belang rijker: Skippy heeft een neus voor onraad. Bij bosbranden zorgt de kangoeroe ervoor dat de benodig de hulptroepen uitrukken. Is er ie mand vermist? Skippy neemt zelf het speurwerk voor zijn rekening. De grijze kangoeroe leeft in het Waratah National Park bij de fami lie Hammond: Matt, Mark en Son ny. Skippy belandt bij hen nadat zijn moeder is doodgeschoten en Skippy zelf gewond is geraakt. Va der Matt is hoofdopzichter van het natuurpark. Skippy is het beste maatje van zoon Sonny. Skippy is geen huisdier, want het houden van kangoeroes is niet toegestaan. Het beest is daarom vrij om te huppen waar hij maar wil, maar in de praktijk wijkt hij niet van Sonny's zijde, zodat ze samen avonturen kunnen beleven. Het duo is daarbij uitermate goed op el kaar ingespeeld. Zodra er onraad in de lucht hangt, maakt Sonny van een boomblaadje een fluitje om Skippy ter assistentie in te schakelen. Skippy is keer op keer de reddende engel. De serie over het rondhupsende beest, gemaakt tussen 1966 en 1968, wordt door velen gezien als het meest succesvolle exportpro duct van Australië. De 91 afleverin gen wérden verkocht aan meer dan honderd landen. Miljoenen kinderen zaten wekelijks aan de buis gekluisterd. Het was ook de eerste Australische serie waarvan heel veel produkten op de markt kwamen: speelgoed, pyjama's, ijs jes, puzzels en Skippy Cornflakes. Er kwam ook een Skippy Club en op de set in Ku-ring-gai Chase Na tional Park werd een themapark met dierentuin gemaakt. Marlous Flier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91