61 binnenland ZATERDAG 5 JUNI 2010 Gedode vrouw vaker bedreigd www.zppc.nl SCHELDEP00RT VLISSINGEN-00ST Winkelpersoneel overmeestert overvaller Vlissingen Sfeer vuilophalers wordt grimmiger Jongens voetballen met krans 4 mei Kees Mijnten (58) overleden Bombardement herdacht Hennepkwekerij in kanonkelder FAMILIEDRAMA Onderzoek of vrijlating man begin mei terecht was OPE/V/y Ji zaterdag 15 mei 2010 AMSTERDAM De staking van vuilophalers in Am sterdam verhardt zich. Stakers hiel den gisteren op het Leidseplein een door ondernemers ingehuurd vuilophaalbedrijf tegen. Ron Rum- korf van Abvakabo FNV: „Ik zei: jul lie kunnen beter stoppen, óf jullie hebben straks tien man tegenover jullie." Daarna verliet de vrachtwa gen met grijper het plein. ZALTBOMMEL De politie in Zaltbommel stelt een onderzoek in naar jongens die don derdagavond voetbalden met een herdenkingskrans bij de Joodse be graafplaats in Zaltbommel. De krans was daar op 4 mei neerge legd. Een getuige zag het voorval. De jon gens kozen het hazenpad. De poli tie kon hun namen achterhalen, maar zoekt meer getuigen. HOOGLAND ROTTERDAM - Bij het monument 'De Verwoeste Stad' van Zadkine wordt het bombardement van 1940 herdacht. Het was gisteren 70 jaar geleden dat het stadscentrum verwoest werd door de Duitse luchtmacht. Ruim 850 mensen vonden door het bombardement de dood en 80.000 mensen raak ten dakloos. Burgemeester Aboutaleb sprak van 'verschrikkelijke minuten waarin de stad door bommenwerpers werd bestookt', foto Robert Vos/ANP Ervaar de belangrijke bijdrage van de haven aan de Zeeuwse economie. Zie water te doen is en maak kennis met de bedrijven uit het havengebied. Deuren en poorten die normaal gesloten zijn staan wijd open! Kom erachter datje in de haven misschien welde baan vindt waarvan je al jaren droomde. Of geniet gewoon van bijvoorbeeld de Roadshow van de Koninklijke Marine, een rondvaart door de haven of een helikoptervluchtover het gebied. Kees Mijnten, oud-verslaggever voor TROS, is donderdag overle den. Mijnten werd bekend als poli tiek verslaggever bij de program ma's Kamerbreed en TROS Aktua-TV. Mijnten werkte ook bij de AVRO. Later in zijn carrière, vanaf 1987, was Kees Mijnten directeur voor lichting bij het ministerie van Ver keer. Hij is 58 jaar geworden. NAARDEN In een bastion in Naarden is giste ren een hennepkwekerij aangetrof fen. Een wijkagent ontdekte zes kweekbedden in de kanonkelder van Bastion Nieuw Molen. Vier daarvan waren gevuld met in to taal zo'n 600 hennepplanten. De grotendeels 17e eeuwse vesting heeft een binnen- en buitengracht en zes bastions. De politie onder zoekt hoe de kwekerij in de histori sche kelder kon bestaan. Er zijn nog geen daders aangehouden. Man doodt ex-vriendin, haar zoontje, haar zus en daarna zichzelf. Begin mei werd man al aange houden omdat hij vrouw zou hebben bedreigd. Politie komt net te laat om drama te voorkomen. ENSCHEDE - Het familiedrama in Enschede waarbij donderdag avond vier doden vielen, is ook bij de politie hard aangekomen. In de eerste plaats kwamen politiemen sen net te laat om de schietpartij te kunnen voorkomen en in de tweede plaats vraagt het korps Twente zich nu af of er anders had moeten worden opgetreden bij eer dere problemen van geweld tus sen het slachtoffer Adriana Correa Barros (35) en haar 33-jarige ex-ge liefde. De 33-jarige schoot donder dagavond Adriana, haar zoon Savio en haar zus dood en daarna zichzelf Korpsleider Rick de Boer: „We werden om elf uur gebeld dat er een man met een vuurwapen liep. We waren binnen vijf minuten ter plaatse. Twee vrouwen en twee kinderen die aanwezig waren, kon den in veiligheid worden gebracht. Er werden daarna binnen vier do de mensen aangetroffen." Volgens De Boer waren er al jaren problemen tussen de man en de vrouw, die in 2003 naar Nederland is gekomen. De afgelopen zes jaar heeft de politie herhaaldelijk con tact met hen gehad. „Vanaf medio april waren er ineens meer contac ten." De twee gedode vrouwen en het 9-jarige zoontje komen uit Brazi lië. De man is van Italiaanse kom af maar geboren in Enschede. Hoe wel het niet zijn eigen kind was, gaf de man erg veel om het zoon tje van zijn ex-vriendin, aldus de politie. De man zou de vrouw meerdere keren met de dood heb ben bedreigd. Half april reed hij met een auto op de vrouw en het kind in. Op 4 mei werd hij opge pakt door de politie omdat de si tuatie escaleerde. Hij zou onder meer met bewegingen hebben uit gedrukt dat hij haar keel zou door snijden. Omdat de toestand even later weer rustig was, besloot de politie in overleg met de vrouw en het OM de man weer vrij te laten. Het OM gaat nu na of politie en justitie er wel goed aan hebben ge daan, zei hoofdofficier Tomesen. De man had geen geweldsdocu- mentatie, aldus het OM. De Boer benadrukt dat het korps geregeld wordt geconfronteerd met ruzies in de relationele sfeer. „Soms is een korte afkoelingsperio de voldoende. Dat leek ook hier zo te zijn. Zowel de vrouw als de ex-partner vond de situatie vol doende genormaliseerd." Burge meester Den Oudsten zegt dat jeugdzorg niet in beeld was bij het gezin. „Er waren problemen rond een beëindigde relatie, maar niet rond de opvoeding van het jonge tje." AMSTERDAM - Medewerkers van een supermarkt aan de Oostelijke Handelskade in Amsterdam heb ben gisterochtend kort na ope ningstijd een 18-jarige gewapende overvaller overmeesterd. De man had het personeel bedreigd met een vuurwapen en geld buitge maakt, meldde de politie. Na een worsteling, waarbij een winkelbediende lichtgewond raak te, werd de overvaller ontwapend. De man is direct overgedragen aan de gewaarschuwde politie. Woensdagavond is een 22-jarige Amsterdammer aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een gewapende overval op een te lefoonwinkel op het Bos en Lom merplein. Hij werd herkend door kijkers van het regionale opspo ringsprogramma Ter Plaatse. Beide overvallers zijn bekenden van de politie. Zeeland Seaports Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6