PIANO'S 5 lange adem Tilburg treurt om dood familie Ruben Vooral CDA-Kamerleden hebben nevenfuncties 'Verkoop spelers AZ om DSB te redden' Ultraconservatieven in VS sponsoren Wilders ACUSTICA Gratis naar volgende kroeg met de Tukki SBS6 in beroep tegen verbod 'We weten nog niet wie er precies in het vliegtuig hebben gezeten. Per stoffelijk overschot moet worden vastgesteld wie wie is' Ivo Opstelten: 'We dragen verantwoordelijkheid voor de toekomst van Ruben' TUI vliegt even niet Verkiezingscampagne met Afriqiyah ligt tot maandag stil Voor 'n advies op maat Korte Huifakkcrstraat 2, Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl zaterdag 15 mei 2010 Een woordvoerder van Buitenlandse Zaken moet worden vastgesteld wie wie is." Het onderzoek naar de oor zaak van de crash is in volle gang. Het gesnuffel van nieuwsgierige mensen op de rampplek kan het technisch onderzoek naar de oor zaak van de crash wel belemme ren. Dat zegt Michel Piers van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartla boratorium (NLR). De rampplek was na het ongeluk vrij toegankelijk. „Het veiligstellen van bruikbare sporen is zo goed als mislukt." door Toine van Berkel TILBURG - Ze heeft een slapeloze nacht gehad en flink gehuild. En nu staat Mariet Kooijman in buurt huis Loven-Besterd in de Koestraat om het condoleanceregis ter voor Patrick, Trudy en Enzo van Assouw te tekenen. „Onze Lieve Heer is even wegge weest. Anders was dit niet ge beurd. De Engelbewaarder heeft Ruben nog kunnen redden", schrijft de 54-jarige Tilburgse, die in dezelfde straat woont als de fa milie Van Assouw. „Ik heb zelf twee kinderen en denk steeds aan wat er is gebeurd. Hier een helpen de tekst schrijven is het enige wat je kunt doen." Onder grote mediabelangstelling tekent ook waarnemend burge meester Ivo Opstelten. „De stad De zwarte doos is naar een Frans onderzoeksbureau gebracht. Het uitlezen is een kwestie van dagen, maar conclusies over de toedracht van het ongeluk kunnen zo maar een jaar op zich laten wachten. „Technische analyses kunnen niet alles verklaren", zegt Piers. „Wat als de piloten afgeleid of vermoeid waren?" Niettemin deelt de lei ding van de Libische onderzoeks commissie al mee dat de piloot van de Airbus A330 geen techni sche problemen heeft gemeld. Tilburg treurt om het verlies van vader en moeder en Enzo. Het is vreselijk wat er is gebeurd. We dra gen verantwoordelijkheid voor de toekomst van Ruben", schrijft Op stelten. „Je krijgt er een brok van in je keel", zegt hij even later. Op een ovalen tafel in het buurt huis staan foto's van vader Patrick en moeder Trudy en van vader Pa trick met zoon Enzo. Drie kaarsen en een wit bloemstuk complete ren het geheel. En hoe jong ze ook is, de ruimte waar mensen hun deelneming kunnen betuigen, maakt diepe indruk op de negenja rige Bente de Poorter. „Het zag er heel verdrietig uit", zegt ze nadat ze haar naam onder de boodschap van haar vader Olaf heeft gekrab beld. „Lieve Ruben, mijn gedach ten gaan de komende dagen spe ciaal naar jou uit. Sterkte!", schrijft Olaf Hij was met zijn dochter op weg naar het ziekenhuis en voelde de behoefte om het buurthuis bin nen te gaan. „Ik ken de familie niet, maar wil toch een gebaar ma ken. Dit is zó onwerkelijk. Je moet er toch niet aan dénken dat je kind in één klap zijn moeder en vader kwijtraakt." AMMERZODEN - TUI Travel, het moederbedrijf van Kras, heeft be sloten even geen vluchten meer te boeken via de Libische maatschap pij Afriqiyah Airways, eigenaar van het verongelukte toestel. Dat zegt directeur Steven van der Heijden van TUI Nederland. Het gaat vol gens hem overigens slechts om een korte serie rondreizen in de zo mer. Van der Heijden: „Wat ons be treft is er niets mee aan de hand, maar omdat het om een onbeken de maatschappij gaat krijg je na zo'n ramp toch altijd enige discus sie. Alleen al vanwege die gevoelig heid vinden we het niet kies reizen bij Afriqiyah te blijven aanbieden." ALKMAAR - Dirk Scheringa heeft geprobeerd met de verkoop van spelers van voetbalclub AZ zijn bank DSB te redden. Dat blijkt uit een briefwisseling tussen DSB en toezichthouder De Nederlandsche Bank (DNB), die in het bezit is van het Financieele Dagblad. DSB ging vorig jaar oktober ten on der, nadat een run op de bank was ontstaan. De bank was onderdeel van DSB Beheer, het vehikel van Scheringa waar ook de voetbalclub onder viel. Scheringa zelf had het bij beide instellingen voor het zeg gen: de AZ-voorzitter was topman van de bank en grootaandeelhou der van DSB Beheer. De top van AZ zou de waarde van de voetballers in kaart hebben ge bracht. De hele selectie werd ge taxeerd op een kleine 100 miljoen euro en de verkoop van de topspe- lers zou 38,5 miljoen euro moeten opbrengen. DNB zag echter niets in het voor stel en gaf aan dat DSB iets anders moest verzinnen om uit de proble men te komen. DEN HAAG - De verkiezingscampag nes van de politieke partijen zijn tot maandag opgeschort vanwege de vliegramp. Dat zijn de campag neleiders onderling overeengeko men. Morgen zou het NOS-radiodebat zijn tussen de lijsttrekkers, maar dat wordt verplaatst naar een late re datum. De partijen vinden het niet passend om verhit te debatte ren, terwijl de vliegramp nog maar een paar dagen geleden heeft plaatsgevonden, aldus WD-cam- pagneleider Stef Blok. Door de vliegramp is de CDA-fami- liedag, die vandaag in Arnhem zou worden gehouden, afgelast. AMSTERDAM - SBS6 en programma maker Alberto Stegeman hebben beroep aangetekend tegen het be sluit van de rechter in Amsterdam, die verbood om in een aflevering van Undercover in Nederland in het geheim gemaakte beelden van een malafide paardenhandelaar uit te zenden. Dit maakte het televisiesta tion, dat het programma alsnog uit wil zenden, gisteren bekend. door Sandra Donker DEN HAAG - Bijklussende politici zijn vooral te vinden bij het CDA. Van de 42 Tweede Kamerleden die vorig jaar een betaalde bijbaan had den, zijn 21 CDA'ers. WD en Pv dA hadden elk negen Kamerleden met een betaalde bijbaan. Uit het register van de Kamer blijkt dat zij in 2009 samen zeker een kwart miljoen euro bijverdien den. Een politicus mag jaarlijks 12.000 euro extra opstrijken boven op het inkomen van 93.000 euro bruto (exclusief toelagen en der tiende maand) voor het Kamer werk. Grootverdieners zitten voor al bij de WD. Koploper is Atzo Nicolaï, die als voorzitter van de Stuurgroep Nationaal Historisch Museum 24.000 euro ontvangt. Jo- han Remkes, de nieuwe Commis saris van de Koningin in Noord-Holland, krijgt als voorzit ter van de raad van toezicht van een ziekenhuis en als bestuurs voorzitter van een woningcorpora tie jaarlijks 22.000 euro. Zeven Ka merleden (4 PW, 1 SP, 1 CDA en 1 WD) zijn actiefin de lokale poli tiek en krijgen daarvoor per maand 800 tot ruim 2.000 euro. PW-leider Wilders krijgt 26.000 euro extra, omdat hij sinds maart in de Haagse gemeenteraad zit. AMSTERDAM - De Amsterdamse nachtburgemeester dj Isis introdu ceerde gisteren de Tukki, het nieu we vervoermiddel van vervoersbe drijf GVB. Met zes tuktuks wor den uitgaanders vervoerd van en naar Leidseplein, Rembrandtplein en de Pijp. Tukki rijdt tot en met 30 oktober op vrijdag- en zaterdag avond van 22.00 uur tot 3.00 uur. Dit weekeinde is hij gratis. Aan het project is meebetaald door het Amsterdamse Innovatiefonds OV. Dit is ingesteld om boetes aan ver voersbedrijven terug te laten stro men naar de reiziger. Hierdoor be talen nachtbrakers voor een enkel tje met de Tukki 3 euro. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Geert Wilders wordt gesponsord door ultracon servatieve groeperingen en rechtse multimiljonairs in de VS. Afgelo pen maanden zijn tonnen opge haald voor onder meer de verdedi ging van Wilders in zijn strafzaak wegens haatzaaien en 'groepsbele- diging' van moslims. „Het proces tegen Wilders toont aan dat Nederland op de knieën ligt voor de radicale islam", zegt David Horowitz, Wilders' belang rijkste steunpilaar in Amerika. Het David Horowitz Freedom Center in Los Angeles werft fondsen voor Wilders, en krijgt bijdragen van onder andere een liefdadigheids fonds van Richard Melon Scaife, de miljardair die bekend werd door zijn jarenlange strijd om pre sident Bill Clinton af te zetten. Ho rowitz krijgt daarnaast geld van de Bradley Foundation, een conserva tief fonds dat de lobby voor de in vasie van Irak financierde. De Brad ley Foundation sponsort ook het Middle East Forum in Philadel phia,' een andere belangrijke sup porter van Wilders in Amerika. Zie ook bijlage Spectrum De eerste Nederlandse specialisten die de slachtoffers zullen identificeren gingen gistermorgen aan de slag. foto Andrew Medichini/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5