9 spectrum in Amerika De Horowitz-comnectie Andere geldschieters Zaterdag 15 mei 2010 Geert Wilders kwam via David Horowitz in contact met MaryBell Snow, een grote Republikeinse geldschieter en po- werbroker die is getrouwd met de schatrijke muziekprodu cent Tom Snow, bekend van nummers als Hungry Nights en Let's hear it for the boy. In haar villa met uitzicht op de Pacific ontvangt Snow geregeld conservatieve kopstukken. Ook was ze de grootste fondsenwerver voor de presidents campagne van Rudy Giuliani, de ex-burgemeester van New York, die net als Wilders voortdurend waarschuwt voor 'isla mitische fascisten'. Snow telde 20.000 dollar neer voor een bijeenkomst waar ook Wilders zou spreken, maar uiteindelijk annuleerde de voorman van de PVV zijn spreekbeurt wegens bezigheden in Nederland. Snow was wel aanwezig bij een ander optreden van Wilders in Los Angeles en toonde zich na afloop zeer lovend. 'Ik had de eer vandaag Wilders te ontmoeten', schreef ze op een website. 'Hij is één van de meeste elo quente verdedigers van het vrije woord. Hij blijft zich verzet ten tegen de opmars van de radicale islam'. Snow reageerde niet op verzoeken voor een interview. Barry Wolfe, een rijke zakenman en president van de Shom- rei Torah-synagoge in Los Angeles, duikt eveneens vaak op bij de optredens van Wilders. Hij was sponsor van een diner in de Ronald Reagan presidentiële bibliotheek in Californië, waar Wilders vorig jaar een prijs kreeg van de American Freedom Alliance. Wolfe geeft ook geld aan Horowitz en sponsorde een bijeenkomst waar Wilders zou spreken. Hii is ook betrokken bij de Conservative Jewish Coalition (CJR), een groep die Wilders naar Boston haalde voor een spreek beurt. Eén van de luidruchtigste supporters van Wilders in de VS is Robert Spencer, de drijvende kracht achter de website JihadWatch.org, waar voortdurend wordt opgeroepen geld over te maken naar de PVV. Spencer, die door Wilders tevergeefs werd opgeroepen als getuige in zijn proces, staat voor 130.000 dollar per jaar op de loonlijst bij Horowitz. Spencer op zijn beurt werkt weer samen met de excentrieke blogger Pamela Geiler, de ex-vrouw van een schatrijke autodealer uit New York. Ook zij zamelt geld in voor Wilders. David Horowitz, steunpilaar van Wilders. ten onrechte werd veroordeeld voor spionage in 1894. „Wat is Wilders' misdaad? Zijn mening? Een film? Het recht een religie te bekritiseren is het funda ment van de vrijheid van meningsuiting. Hebben jul lie nooit van Galilei Galileo gehoord?" Horowitz en andere steunpilaren van Wilders in de VS benadrukken dat ze geen politieke donaties ver strekken. Amerikanen mogen volgens de wet ook geen buitenlandse politici financieren. Het probleem is dat de PW geen openheid van zaken geeft over de geldstromen. Een'Amerikaan die geld wil overmaken naar het 'Geert Wilders Legal Defense Fund', krijgt het gironummer van de Stichting Vrienden van de PW, dezelfde stichting waar Nederlanders hun poli tieke donaties naar overmaken. Een Amerikaanse do nateur krijgt geen uitleg wat er met zijn geld gebeurt. „Ik kreeg alleen een bevestiging, het e-mailadres van Geert Wilders en een Nederlands telefoonnummer (in de Tweede Kamer, red.)", zegt een Amerikaanse donateur, die via internet geld overmaakte. Horowitz vindt de financiële steun voor Wilders van levensbelang. „Europa heeft de wil om zich te verde digen verloren. Wilders durft als enige op te staan te gen de dreiging van de radicale islam. Hij is een heroïsch figuur, vergelijkbaar met Churchill. Wilders voert een cruciale strijd, die beslissend zal zijn voor Europa. Mensen zitten nu nog in een ontkenningsfa se, net zoals mensen in de jaren dertig niet wilden ge loven dat Hitier zijn legers zou loslaten." Horowitz is zeer pessimistisch. „Er zijn wel gematig de moslims, maar dat is een piepkleine minderheid, vergelijkbaar met het aantal goede Duitsers in het na zitijdperk. Radicale moslims zijn in mijn ogen erger dan nazi's destijds. Hitier verdoezelde nog dat hij het joodse volk wilde uitroeien. Dat deed Hitier omdat hij dacht dat de Duitsers te geciviliseerd waren om de Endlösung te accepteren. Islamitische leiders, zoals de Iraanse president Mahmud Ahmadinejad, schreeu wen gewoon van de daken dat ze joden willen uit roeien. Waar zijn de islamitische staten die dat ver oordelen? Die zijn er niet. Er zijn delen van de Koran die door Hitier geschreven zouden kunnen zijn. Jo den worden apen en varkens genoemd. Ongelovigen moeten onthoofd worden. Waar zijn de moslims die dat veroordelen? Die zijn er niet. Als jood kan ik niet eens naar de Arabische landen reizen. Christenen mo gen geen bijbel meenemen. Vrouwen mogen er geen auto rijden. Meisjes worden zonder verdoving besne den. Waar is de verontwaardiging? Waarom zien pro gressieven niet dat die culturen vol haat zitten?" Horowitz ontkent dat de steun voor Wilders vooral uit de Amerikaanse, joodse gemeenschap komt. „Dit is geen joods issue. Het is een issue van heel het Wes ten. Wilders heeft enkele machtige supporters hier in de VS en ik denk dat zijn statuur alleen maar zal toe nemen. Misschien wordt hij wel premier. Misschien belandt hij in de gevangenis. Of misschien gebeurt het allebei." Horowitz heeft persoonlijk een zwak voor Wilders. „Hij is een tolerante en vrijheidslievende man, maar Wilders gaat net als ik een stevig politiek gevecht nooit uit de weg. Daardoor komt hij wel eens over als een buldog." reageren? spectrum@wegener.nl Richard Pipes, de directeur van het Middle East Forum, be schouwt Wilders als 'de belangrijkste levende Europeaan van dit moment'. Niet toevallig was ook Pipes betrokken bij de pre sidentscampagne van Rudy Giuliani, de Republikein die het meest gefocust was op de 'oorlog tegen terrorisme'. Via 'The Legal Project' zamelt Pipes grote bedragen in voor de strafrech telijke verdediging van Wilders. Dan Huff, een medewerker van Pipes, heeft de dagelijkse lei ding over het project en zegt dat het gaat om 'substantiële be dragen van zes cijfers'. „We vinden het belangrijk dat het debat over de radicale islam niet monddood wordt gemaakt via straf rechtelijke vervolgingen", vertelt Huff. „Dat betekent niet dat we het eens zijn met alles wat Wilders zegt." Huff bezweert dat er geen dollar naar de campagne van Wil ders gaat. „We garanderen dat iedere dollar naar zijn verdedi ging gaat. We hebben direct contact met zijn advocatenteam en krijgen ook facturen. Het zou een ernstige overtreding van de Amerikaanse belastingwet zijn als ons geld voor politieke doeleinden wordt gebruikt." Richard Pipes sluist via zijn Forum ook geld door naar andere supporters van Wilders in de VS. Zo krijgt Robert Spencer van JihadWatch.org geld via Pipes. Hetzelfde geldt voor Frank Gaffney, een voormalig medewer ker van Ronald Reagan, die Wilders introduceerde bij Republi keinse politici in Washington. Volgens een kenner van de conservatieve beweging in de VS zijn er ook enkele avonden georganiseerd voor Wilders in New York. Daarbij zouden tonnen zijn opgehaald, volgens de ingewij de die anoniem wil blijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57