spectrum 8 heeft rijke vrienden Veel geldschieters van Geert Wilders komen uit Amerika. Grote steunpilaar is David Horowitz, die Wilders beschouwt als de belangrijkste Europese strijder tegen de oprukkende islam en hem in contact brengt met een netwerk van schatrijke, conservatieve donateurs. „Radicale moslims zijn erger dan de nazi's destijds." Zaterdag 15 mei 2010 Geert Wilders tijdens zijn toespraak vorig jaar in Californië, waar hij de Heroes of Conscience Award ontving. door Frank Hendrickx David Horowitz hoopt Geert Wilders dit najaar weer te begroeten in Califor nië. Het liefst als nieuwe premier van Nederland. De voorman van de PW is in dat geval dank verschuldigd aan de president van de Horowitz Freedom Foundation. De neoconservatief promoot de Nederlander niet alleen als de belangrijkste Europese verzetsheld in de strijd tegen de oprukkende islam, hij brengt Wilders ook in contact met zijn netwerk van schatrijke, conserva tieve donateurs. „Ik weet niet hoeveel geld Wilders precies ophaalt in de VS", zegt Horowitz, „ik ben niet zijn penningmeester. Maar de steun is groot." Horowitz helpt Wilders actief bij het werven van fondsen. Zo sprak de Nederlander, die sinds septem ber 2008 minstens zes keer door Amerika reisde, vo rig jaar in het befaamde Beverly Hilton hotel. Horo witz organiseerde de bijeenkomst. De entreetickets kostten tussen de 175 en 2.500 dollar. Een deel van de opbrengst ging naar Wilders. Later vond een verge lijkbare bijeenkomst plaats in Philadelphia. Horowitz, die bij zijn stichting zelf een jaarsalaris van 468.000 dollar incasseert, wordt gesteund door beken de, conservatieve stichtingen. Het fonds van de om streden miljardair Richard Mellon Scaiffe, de tycoon die een kruistocht voerde tegen president Bill Clin ton, maakt ieder jaar tonnen over. Hetzelfde geldt voor de conservatieve Bradley Foundation, een stich ting die eerder het neoconservatieve 'Project for a New American Century' financierde om te pleiten voor de invasie van Irak. Uit de tot dusver gedepo neerde jaarverslagen blijkt dat de conservatieve stich tingen, die beschikken over budgetten van tientallen miljoenen dollars, vooralsnog niet rechtstreeks heb ben gedoneerd aan Wilders. De cijfers van 2009 zijn nog niet bekendgemaakt. „Ik heb ongeveer 100.000 geldschieters", zegt Horo witz, de zoon van joodse communisten die faam ver wierf door in 1996 een boek te schrijven over zijn breuk met het linkse gedachtegoed. „Niemand van mijn supporters heeft negatief gereageerd op mijn steun voor Wilders. Integendeel. We hebben er juist meer medestanders door gekregen." Van de kritiek dat Amerikaanse conservatieven met hun dollars voor Wilders de Nederlandse politiek beïnvloeden, wil Horowitz niets weten. „Dat is idi oot. Die critici zeggen dat ook niet over internationa le socialisten of over de islamitische bewegingen die overal geld vandaan halen. Give me a breakDit soort kritiek komt van mensen die zich graag zien als 'bur ger van de wereld', maar als Wilders uit het buiten land steun krijgt, geldt dat opeens niet meer. Wat hy pocriet. Wij geven geen geld voor zijn campagne, maar voor Wilders' juridische bijstand in de strafrech telijke vervolging door de Nederlandse staat. Wij ge ven geld om een heilig principe te verdedigen: vrij heid van meningsuiting." Horowitz, die al jaren geldt als een belangrijke spreek buis van de rechtervleugel van de Republikeinse Par tij, vindt het proces tegen Wilders in Nederland 'een schande'. „Ik snap niet wat de aanklagers bezielt. De rechtszaak tegen Wilders toont aan dat Nederland op zijn knieën ligt voor de radicale islam. Voor ons is dit vergelijkbaar met de 'affaire Dreyfüs'." Alfred Dreyfus was een joodse officier in het Franse leger, die veel internationale bijval kreeg nadat hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56