3 een cultuur wilt veranderen Tweede Zeeuw bij doden crash Rob de Ruiterdirecteur 'Het gaat niet alleen om procedures die al dan niet COIÏlinentaai" Risicobedrijf FAMILIELOOP HARDLOOP-WEBLOG Getuigen gezocht van mishandeling Zware tijden Ji_ zaterdag 15 mei 2010 „De vraag is: wat wil je bewijzenDat er nog steeds gevolgd ZIJ/1 Het gaat Om reële gevaren' dingen misgaan? Dat is ongetwijfeld waar. Als ik mor gen in de fabriek ga kijken, vind ik ook dingen die niet kloppen." Magda de Vetten van de arbeidsinspectie mm**®®®®®**®®®®®® De Vlissingse fabri kant van fosforpro- ducten Thermphos krijgt de wind van voren. Het bedrijf werkt niet veilig genoeg. Deze verontrus tende constatering van de pro vincie, de arbeidsinspectie en de veiligheidsregio valt pijnlijk samen met de herdenking van een bedrijfsongeval waarbij twee doden vielen. De directie van Thermphos wijst op de maatregelen die sindsdien zijn genomen. Maar die zijn kenne lijk onvoldoende. In plaats van het omarmen van de kritiek kiest Thermphos voor verweer. Het bedrijf bena drukt het verschil tussen inci denten en echte ongevallen. De ze houding is onverstandig. Want de vele gevaarlijke inci denten maken aannemelijk dat een ernstig ongeluk er voortdu rend op de loer ligt. Dus moet er iets gebeuren. Natuurlijk ga randeren de strakke procedures die de overheid eist de veilig heid niet. Maar ze zijn wel een stap in de goede richting. Die stap moet Thermphos zonder tegensputteren zetten. MIDDELBURG - Onder de slachtof fers van de vliegramp in Libië is een tweede Zeeuw. Het gaat om de in Middelburg opgegroeide Jef frey Jakobsen (25). Jakobsen woonde samen met Lin da Thieme in Papendrecht. Het jonge paar was op de terugweg van hun huwelijksreis naar Zuid- Afrika. Hij voltooide in 2006 zijn studie commerciële economie aan de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen. Zij was lerares van groep acht van een openbare basisschool in Zwijndrecht. Burgemeester Koos Schouwenaar is door zijn collega uit Papen drecht op de hoogte gesteld van het dramatische ongeval van de oud-Middelburger. Schouwenaar is donderdag langs geweest bij de ouders van Jeffrey, maar hij trof hen niet thuis. „Er was wel een nichtje aanwezig en zij vertelde dat ze in dat bewuste vliegtuig op de terugweg waren van hun huwe lijksreis." Middels een brief heeft Schouwenaar alsnog zijn condo leances overgebracht en de familie alle mogelijke steun van de ge meente toegezegd. De opening van een condoleanceregister laten de burgemeester en de HZ afhan gen van de wens van de nabestaan den. „Als we iets voor de familie kunnen betekenen, zullen we er voor hen zijn", reageert Schouwe naar. In het gemeentehuis van Vlis- singen komt maandag een condo leanceregister te liggen voor Joëlle van Noppen. Donderdag werd be kend dat zij tot de in totaal 103 do delijke slachtoffers hoort. www.pzc.nl/vliegcrash Er is nog maar een zeer klein aantal startnummers beschikbaar voor onze PZC Familieloop. Ook nog meedoen? Schrijf je dan snel in via www.pzc.nl/familieloop Interessant voor zowel beginnende als gevorderde hardlopers: ons hard- loop-weblog door verslaggevers Koen de Vries en Maurice Steketee. Lees het via www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES - De politie Zeeland zoekt ge tuigen van een mishandeling die gistermiddag tussen kwart over vier en kwart voor vijf plaatsvond in de Willem Barentszstraat in Goes. Een 42-jarige vrouw uit de gemeente Goes werd bij de fietsen stalling bij de Jumbo Vögele aan de Willem Barentszstraat diverse malen door een man geschopt. Getuigen kunnen zich melden via telefoonnummer 0900-8844. VEILIGHEIDSWAARSCHUWING VOOR CONSUMENTEN MET EEN MELK-ALLERGIE Unilever Benelux waarschuwt consumenten voor een mogelijk kwaliteitsprobleem met Unox Party Knaks met rood etiket (streepjescode:. 8722700227595). Uit intern onderzoek is gebleken dat in een beperkt aantal blikjes Unox Party Knaks worstjes zitten die per abuis een kleine hoeveelheid kaas bevatten. Kaas bevat melkeiwit wat bij mensen die daar overgevoelig voor zijn, een allergische reactie kan veroorzaken. Consumenten die niet overgevoelig zijn voor melkeiwit, kunnen dit product gewoon gebruiken. Het gaat om de blikjes met houdbaarheidsdatum 02-2013. Deze code vindt u aan de onderkant van het blikje. Indien u in het bezit bent van één of meerdere blikjes Unox Party Knaks met de betreffende houdbaarheidsdatum, vragen wij u vriendelijk de streepjescode(s) uit te knippen en op te sturen naar: Unox Antwoordnummer 1366 (gratis) 6200 VB Maastricht www.unox.nl U.wordt verzocht daarbij de volgende gegevens te vermelden: Uw naam, adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer Uw bank- of gironummer Indien u vragen of opmerkingen heeft, neem dan tussen 9.00 - 19.00 uur contact op met de Unox Consumenten Service via het gratis telefoonnummer: 0800-2358669. Wij bieden u onze welgemeende excuses aan voor het ontstane ongemak. Unilever Benelux Vandaag precies een jaar geleden kwamen twee medewerkers om het leven bij een bedrijfsongeval. Vanwege de economische crisis werd in maart vorig jaar werktijd verkorting aangevraagd. In mei 2009 jaar werd duidelijk dat het bedrijf te veel dioxine uitstoot. In oktober werd bekend dat justi tie in Israël de eigenaar van Therm phos, Nahum Galmor, aanklaagt wegens fraude. Vorige maand kondigde het bedrijf aan 110 banen te schrappen. Eind vorige maand verscheen een kritisch rapport over de veiligheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3