zeeland 125 bewonderen veiüng antieke Zeeuwse prenten De beste in trapliften! Geen akkoord bereikt over zaterdagmarkt Rondleidingen over twee stijlvol herstelde erven Actiecomité houdt open dag in Hedwigepolder C€ Indigo begint cursus tegen angst en paniek Rocksessieband in café 't Schuttershof Strandexcursie vanaf de Oranjedijk Bachcantate in de Sint Jacobskerk v SOLEXRACE BEL GRATIS 0800-0228-700 En in advies over Wmo, PGB en belastingteruggave. O /A\ o®oo Autobedrijf Tholen B.V. verkoop onderhoud tuning zaterdag 15 mei 2010 w Brakstraat omgeving eruit zagen. Leo Leynse heeft het gebied tussen de Rotter- damsekaai, de Nederstraat, Bree- straat en de Brakstraat in beeld ge bracht zoals het eruit zag voor de verwoestende brand van 17 mei 1940. Hiermee wordt ook deze se rie Middelburg 1940 afgesloten. Meer historische beelden staan ook op de website www.geschiede- niszeeland.nl, van het Zeeuws Ar chief en de Zeeuwse Bibliotheek. door Rob Paardekam GOES - De gemeente Goes en de marktkooplieden van de zaterdag- markt zijn in een gesprek niet na der tot elkaar gekomen. Het colle ge van B en W zal nu de knoop doorhakken. Alle betrokkenen, waaronder ook Goes Promotie en de onderne mers uit de stad, zaten woensdag met elkaar aan tafel. Aanleiding vormde het ongenoegen van de marktkooplieden over het feit dat ze op zaterdag 3 juli van de Markt worden geweerd. Op die dag vin den daar allerlei festiviteiten plaats rondom de doorkomst van de Tour de France door Zeeland. De gemeente heeft de Oostwal als DREISCHOR - In Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor worden zaterdag 22 mei originele antieke atlaskaarten en prenten van Zeeland geveild. Op de veiling worden topografi sche kaarten van onder meer Zie- rikzee, Brouwershaven en Middel burg aangeboden. Ook onder de door Harmen van der Werf EMMADORP - De schoonheid van de Hertogin Hedwigepolder ont dekken. Het kan zaterdag 29 mei van 10.00 tot 16.00 uur tijdens een open dag. Actiecomité Red onze Polders - dat zich verzet tegen de ontpolde- ring als natuurcompensatie voor de verdieping van de Westerschel- de - is de initiatiefnemer van de open dag. Het cpomité wil laten zien dat door ontpoldering van de Hedwigepolder niet alleen akker land wegvalt, maar ook een brok natuur. Red onze Polder volgt voor de open dag een beproefd recept dat natuurbeherende organisaties als Het Zeeuwse Landschap en Staats bosbeheer ook vaak hanteren. Be zoekers zijn welkom in een tent bij de Lignestraat-Engelbertstraat. alternatief voor de zaterdagmarkt aangeboden, maar daar is de ambu lante handel niet tevreden over. Een verplaatsing zou omzetverlies opleveren. De marktkooplieden vinden dat de markt gewoon moet kunnen plaatsvinden naast de fes tiviteiten. B en W van Goes hebben alle argu menten nog eens aangehoord en nemen aanstaande dinsdag een be sluit. De raad praat later deze maand ook nog over het onder werp. Volgens de marktkooplieden zul len er acties volgen als er geen be vredigende oplossing komt. Een stelling over dit onderwerp ist— staat op www.pzc.nl/bevelanden i SMS OOST-SOUBURG hamer gaan plattegronden, 'Kuy- perkaartjes' en klederdrachtpren- ten. Het aantal te veilen kavels is honderd. De veiling begint om 15.00 uur. Vrijdag is het kijkdag van 16.00 tot 21.00 uur. Het Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg zit aan de Molenweg 3 in Dreischor. Veel foto's zijn daar te zien over het ontstaan van de Hedwigepol der en de polder in vier seizoenen. Waterstaatkundige en Westerschel- dekenner Wil Lases uit Tiel en pro fessor Jaap Schijve houden lezin gen. Er is muziek. Wie dat wil, kan meedoen aan een prijsvraag. Voor kinderen zijn er spelletjes. Ze kunnen knutselen en aan een bal lonnenwedstrijd meedoen. Ook is er een springkussen. De Hedwigepolder opsnuiven kan per fiets en vooral tijdens wande lingen met een gids, onder meer door het krekengebied in de pol der. De Hedwigepolder (19*04) is de jongste Zeeuws-Vlaamse polder. Ei genaar is de Belgische ondernemer Gery De Cloedt. Hij heeft altijd ge zegd alles op alles te zetten om onteigening van het familiebezit te voorkomen. Indigo preventie begint woensdag in Oost-Souburg een groepscursus voor mensen met angst- en paniek klachten. Er zijn acht wekelijkse bij eenkomsten van 9.15 tot 11.15 uur voor volwassenen en senioren. Deelnemers hebben een verwijs- brief van de huisarts nodig. Voor informatie of aanmelding: Indigo preventie, 0118-625113. Q e-mail: preventie@indigozeeland.nl. MIDDELBURG Rocksessions 6o's Tribute ft. Romy treedt morgen op in Café 't Schut tershof in Middelburg. De band be staat uit: Alexander van Breemen, Jozz Verheyen, Jeroen Polderman (drums), Joska Ligtenberg en Wal ter Calbo. Samen met special guest Romy (X-factor) brengen zij de grootste hits van de jaren 60, ge kleed in sixties-stijl. De deuren gaan om 17.00 uur open. VLISSINGEN De Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging (KN- NV) afdeling Walcheren houdt morgen een strandexcursie onder leiding van Jo Clarijs. De excursie begint om 10.00 uur vanaf de Oran jedijk ten oosten van de molen in Vlissingen. De excursie duurt tot 12.00 uur. Laarzen en warme kle ding worden aangeraden. VLISSINGEN In de ochtenddienst (9.30 uur) van de Sint Jacobskerk te Vlissingen wordt morgenochtend de Bachcan tate 'Nach dir, Herr, verlanget mich' uitgevoerd door vier vocalis ten (Marjo Schillings, Marja de Waardt, Paul Kieviet en Ger Ka- land) en enkele instrumentalisten onder leiding van Jos Vogel, die te vens het kerkorgel bespeelt. Vandaag is in Aagtekerke vanaf 14.00 uur de solexrace. Kijk vanmiddag op pzc.nl/walcheren voor een video. WESTDORPE - Liefhebbers van oude boerderijen kunnen donder dag 20' mei hun hart ophalen, 's Avonds tussen zeven uur en half negen houdt Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) een excursie over de erven van twee boerenhoe ven die met alle respect zijn opge knapt, in de buurtschap Spui en in Westdorpe. De eigenaren heb ben zich echte doorzetters ge toond, want gemakkelijk hebben ze het zeker niet altijd gehad. Het lijkt zo aardig een oude, verval len boerderij kopen met het idee die te restaureren, maar dan be gint het pas. In Spui draait het om het herstel van een grote schuur en het wagenhuis. De Westdorpse hoeve bestaat uit veel bijgebou wen. SLZ helpt met streekeigen erf- en opknapadviezen en bij het doen van subsidieaanvragen. Voor de excursie kunnen mensen zich aanmelden tot uiterlijk dinsdag 18 mei via telefoonnummer 0113-230936 of per e-mail info@slz.landschapsbeheer.nl Postcode Plaats Telefoon Afd2241 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim (vraag naar toestel 2241) Informeer mij vrijblijvend over de traplift rechtg trap traplift met 1 of 2 bochten buitentraplift STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto (Dhr/Mevr) INVESTOR IN PEOPLE www.stannah.nl Adres 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SAAB. Tuninadaaen 17-18 -19 iuni Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: jnfo@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27