zeeland 123 Toerisme vertoont voorzichtig herstel bij de milieustraat 1940 www.ambiance-zonwering.nl CREËER UW EIGEN SCHADUW, ELK MOMENT VAN DE DAG MEEST GELEZEN 1. Drukte op Vrouwenpolderse Dag 2. Verzet tegen bouw Vlissingen 3. Niet allemaal zelfde jas en das aan Bekijk het Middelburg van voor het bombardement van 17 mei 1940 op www.pzc.nl/middelburg1940. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Buiten- en binnenzonwering, terrasoverkappingen, shutters, horren, rolluiken en raamdecoratie Livingstoneweg 8, Goes Tel. 0113 - 22 22 31 zaterdag 15 mei 2010 W ■R Ml 8 g In de gemeente Veere zijn er in vijf jaartijd 400 standplaatsen op minicam- pings bijgekomen. archieffoto Ruben Oreel door Maurits Sep DOMBURG - Het toerisme in Veere zit weer een beetje in de lift. Sinds 2003 daalde het aantal overnachtin gen maar in 2009 lijkt de weg om hoog weer te zijn ingezet. Het herstel is nog broos, zo blijkt uit de voortgangsrapportage 2009 van het toeristisch beleidsplan Veere. Daarin staan de cijfers van het aantal overnachtingen van de laatste tien jaar. In 1999 werden 3.666.000 overnachtingen geboekt. De eerste jaren steeg dat, tot het hoogtepunt in 2003: 3.902.000. Daarna trad het verval in. In 2008 werd een voorlopig dieptepunt be reikt met 3.787.820 overnachtin gen. Vorig jaar mochten de recrea tieondernemers weer meer klan ten registreren: 3.814.000 overnach tingen. Wethouder René Molenaar (CDA, toerisme) is blij met de opleving, maar maant voor al te veel optimis me. „We denken dat het de goede kant op gaat, maar we zijn er nog lang niet. Investeringen van onder nemers renderen pas op de lange termijn, dus het is veel te vroeg om nu al achterover te leunen." Bovendien is voor een goede analy se meer tijd nodig, zegt Molenaar. „Op basis van de nu bekende cij fers komen we niet verder dan wat voor de hand liggende verklarin gen: door de economische crisis gaan meer Nederlanders in eigen land op vakantie en het weer was vorig jaar ook goed." Uit de voortgangsrapportage blijkt verder dat de laatste vijf jaar voor al de minicampings een fikse groei doormaken. Vergeleken met 2004 zijn er nu vierhonderd staanplaat sen meer op minicampings. Dat heeft direct te maken met de toe stemming voor minicampings om met tien plaatsen per camping uit te breiden. Zij mogen nu 25 staan plaatsen hebben. Het gemeentebe stuur heeft besloten dat er maxi maal 450 plaatsen bij mogen ko men. Die grens is dus bijna be reikt. In totaal telt Veere nu 2790 staanplaatsen op minicampings. Ook het aantal recreatiewoningen is flink toegenomen: 257 in de laat ste vijf jaar. In totaal zijn er nu 1665. Dat zijn huizen op campings die kampeerplaatsen vervangen. Steeds populairder wordt slapen op het strand. Langs de Veerse kust staan nu vijftig strandslaap- huisjes meer dan in 2004 (275). De gemeente Veere voert al jaren een verbeten strijd tegen het twee de woningbezit. Door het grote aantal tweede huizen waren delen van dorpen grote delen van het jaar onbewoond. Vooral in Dom burg zijn soms halve straten niet permanent bewoond. Uit het over zicht blijkt dat er nu 38 tweede wo ningen minder zijn dan in 2004. „Daar gaat we mee door, maar het is een beleid dat langzaam effect heeft", stelt Molenaar. Het aantal recreatieve verblijfseen- heden - standplaatsen, logieska- mers, woningen of ligplaatsen - is sinds 2004 met pakweg vijf pro cent toegenomen, van 17.641 naar 18.462. Bij de containers was het aanpoten geblazen om al het afval goed gesorteerd en snel in de juiste containers te gooien. foto's Lex de Meester den meteen weer van mijn rug af hoor. Straks worden er waarschijn lijk ook wel opmerkingen gemaakt over dat wij van half één tot één uur de boel dicht gooien. De men sen moeten dan wachten. Maar als we dat niet doen, komen we nooit aan een pauze toe." Goeseije geniet van zijn werk. „Ik ben lekker buiten bezig en we zien hier nog eens wat. We kunnen een mooi beeld van de samenle ving schetsen. Afgelopen weken zijn er een heleboel nieuwe tuin meubels gekocht. Kijk, die me vrouw ook", wijst hij. En inder daad steekt er uit de kofferbak een enorme kartonnen doos met de letters 'tuinset'. Volgens opzichter Johny Jansen die de dertien Zeeuwse milieustra ten aanstuurt, is het de dag na He melvaart ongeveer drie keer zo druk als anders, „Om een vergelij king te maken: bij de milieustraat in Vlissingen komen meestal zo'n paar honderd mensen op een dag. Vandaag zijn het er wel vijfhon derd of zeshonderd." Dat vergt een strakke logistieke planning. „De beheerders van de milieustraten regelen zelf de trans porten. Ze zorgen er voor dat de containers aan het begin van de dag redelijk leeg zijn en dat de vol le containers tijdig opgehaald wor den zodat de doorstroom niet ha pert." Volgens de beheerder in Vlissin gen komt Wielemaker elke drie kwartier een nieuwe container brengen en een volle ophalen. „Maar Wielemaker is niet de enige partij hierin", zegt Jansen. „Houtaf val gaat naar Sagro, metaal naar Van Dalen in Middelburg, papier naar Goes Recycling en dan heb je nog kleding, flessenglas en vlak- glas zoals ruiten. Transporten van chemisch afval moeten meestal vier dagen van tevoren worden aangevraagd. Dus er komt allemaal best veel bij kijken." Na dertien jaar weet Goeseije het wel. Als hij zijn zolder opruimt, wordt het afval niet in één keer af gevoerd, maar af en toe een beetje. TOEGANG 2a 22 mei K).00-21.00u Zo 23 mei 10,00-17-OOu Ma 24 mei 1Ö:SG-1?.ÖÖ« PINKSTERWEEKEND ZEEUWSE ROZENTUIN KATS THEMA'S design en kunst duurzaamheid en milieu interieur en decoratie huis en tuin workshops streekproducten iiiestyle.'hodyvet-otging Entree €5,- p.p. Kinderen tot 12 jaar gratis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25