221 zeeland Een half uur in de file Compromis over sluitingstijden van Veerse strandpaviljoens sfeervolle keukens TOPDRUKTE Vrijdag na Hemelvaart is drukste dag van het jaar The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Deischer Goes Open dag 't Hof Popkensburg Swiers De Nennie in De Wegwijzer Autovrije dag dit jaar door heel Goes 5NEAK PREVIEW: vrijdag 18 mei 12.00 - 21.00 uur Kia Meise Vlissingen zaterdag 15 mei 2010 Wordt het een prachtige moderne of een stijlvoile klassiek Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat raab karcher Waldammeweg 2, 4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes door Miriam van den Broek SINT LAURENS Woongemeenschap 't Hof Popkens burg houdt vandaag een open dag. Belangstellenden kunnen er te recht tussen 13.00 uur 16.00 uur. De woongemeenschap voor senioren is gevestigd aan de rand van Sint Laurens in de Kasteelstraat. De be zoekers krijgen een rondleiding en kunnen vragen stellen over de woongemeenschap. NIEUW-EN SINT JOOSLAND Muziektheatergezelschap Swiers De Nennie brengt zaterdag 22 mei de nieuwe voorstelling 'Exhibi tions' in Theater De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Het optre den begint om 20.30 uur. De mu ziek wordt verzorgd door Henk van Boeijen, Sam Berhitu, Mach- teld Ducrot, Jan Engelvaart, Bert Hoogerheijde en Robbert Jan Swiers. Ramon de Nennie zorgt voor film en theatrale elementen. GOES De autovrije dag, die dit jaar op zon dag 19 september plaatsvindt, wordt dit jaar wellicht gehouden in straten door heel Goes. Mensen die hun straat willen afsluiten om iets te organiseren, kunnen zich mel den bij de Werkgroep Autovrije Dag. Tijdens voorgaande edities koos de organisatie steeds één straat uit Die werd afgesloten voor auto's en meestal werden er enkele activiteiten gehouden. Dit jaar kiest de werkgroep waarschijnlijk voor de Spinne in de Goese Polder. DE NIEUWE Vlissingen - Industrieweg 31 - 0118-415220 www.melse.nl Het gemiddelde brandstof vei bruik varieert van 5.5 L 100 km (1 L op 18.2 km) tot 7.51 100 km (11 op 13.3 km). Oe gemiddelde C0,-uttstoot is 147 g/irm tot 195 g-'km. vraag naar de voorwaarden. Laten we eens wat rom mel naar de milieustraat brengen, dachten giste ren een heleboel men sen. Voor ze het goed en wel beseften, stonden ze in Vlissin gen in een file met een wachttijd van meer dan een half uur. De vrijdag na Hemelvaartsdag is traditiegetrouw de drukste dag van het jaar bij de Zeeuwse Reini gingsdienst, zoals de milieustraat officieel heet. De medewerkers we ten het van tevoren al: het wordt aanpoten vandaag. Voor veel mensen is Hemelvaarts dag de ideale dag om eindelijk eens die zolder op te ruimen of het schuurtje uit te mesten. Of om de tuin aan te leggen of om vaart te zetten achter de verbouwing van het huis. De volgende dag (een dag waarop veel mensen vrij nemen of verplicht vrij zijn) rest dan niets anders dan een rit naar de milieustraat. Beheerder Sjaak Goeseije werkt al zo'n dertien jaar bij de milieu straat in Vlissingen. Vandaag heeft hij het stoplicht bij de ingang van het terrein permanent op rood ge zet. Auto's mogen pas het terrein op als Sjaak of zijn collega toestem ming geeft. „Dat is om ongelukken te voorko men", vertelt Goeseije. „Om er voor te zorgen dat het niet té druk wordt bij de containers. En dat er geen gevaarlijke situaties ontstaan als volle containers worden opge haald en lege containers worden te ruggezet." Robert Goedbloed uit Oost-Sou burg schept donderdagochtend sa men met zijn vader en zoontje Keano van 2 jaar zijn aanhanger met zand leeg. „Ik had wel ver wacht dat het druk zou zijn", zegt Goedbloed. „Maar ja, het móet vandaag. Zoveel vrije dagen heb ik niet. We hebben een tijd geleden onze tuin opnieuw aangelegd en dit zand moesten we nog een keer opruimen, ik denk dat ik vandaag nog één keer moet rijden. Maar dan met oude stenen en puin. Een half uur wachttijd is natuurlijk wel vervelend. Maar het moet maar." Aan de overkant van de milieu straat trekt Liesbeth uit Oost-Sou burg grote stukken karton uit de kofferbak van haar auto. „We heb ben gisteren de schuur opge ruimd. Ik baalde er wel een beetje van dat we hier in de file stonden. Want ik heb eigenlijk nog veel te doen. Ik was van plan om straks nog te gaan behangen bij mijn zoon." Dan vist een meisje uit een aan hangwagen vèrderop iets onduide lijks. „Papa!", roept ze. „Is dit über haupt wel hout?" Want al het af val moet zo veel mogelijk geschei den worden. „Daar mopperen mensen het meeste over tegen ons", zegt Goeseije. „En op een dag als vandaag wordt er ook ge mopperd over de lange wachttij den. Maar die opmerkingen glij- door Selma Osman DOMBURG - De strandtenten langs de Veerse kust mogen langer open blijven. Van het college van burge meester en wethouders mogen de strandpaviljoens tot één uur 's nachts de deur open houden. Dat is een uur later dan nu is toege staan, maar nog altijd vroeger dan de strandtenten zelf willen. Voorzitter van de Veerse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) Michiel Kloeg noemt het positief dat het college met de nieuwe sluitingstijden een stap in de richting van de paviljoenhou ders zet. Sinds 1997 is het slui tingsuur van de strandpaviljoens al punt van discussie. KHN heeft altijd gesteld dat de regels voor de horeca aan de strandzijde en de landzijde hetzelfde moeten zijn. De paviljoenhouders blijven dan ook van mening dat een sluitings tijd van twee uur redelijk zou zijn. Nu mag dat een paar keer per jaar, mits een ontheffing voor een be sloten feest is aangevraagd. Toch legt Kloeg - zelf strandtent houder - zich bij het compromis neer. „De nieuwe sluitingstijden zijn voor ons al tachtig procent winst en op dit moment politiek het hoogst haalbare." Het afgelopen jaar moesten de strandtenten om middernacht dicht. Als het aan het vorige colle ge had gelegen zouden de strand tenten toen al een uur langer open mogen blijven. Maar de raadsfrac ties van SGP/CU en PvdA/GL gin gen daarmee niet akkoord. Op 27 mei krijgt de raad opnieuw het laatste woord. CDA-wethou- der René Molenaar (toerisme) ver wacht nu wel een meerderheid voor de nieuwe sluitingstijden. SGP/CU heeft zich in de richting van het compromis bewogen. Kloeg zal aandringen op een eva luatie in 2011. Hij hoopt dat de tijd dan wel rijp is om het verschil met gewone cafés te laten verdwijnen. S ife-M Op de weg naar de milieustraat in Vlissingen staan auto's in een lange rij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24