Ze a l« i ii 'Project nodig voor huurmarkt' PZC I 2. Goes bespreekt drugs-proef Vlees WALCHEREN 22 en 23 WONINGBOUW Corporatie wil overleg met ongeruste omwonenden Gasthuisstraat Vlissingen 24 en 25 Fortis sluit kantoor in Park Veldzigt Multi Culti-dag op Hogeschool Zeeland Muzikale titelstrijd voor drumkorpsen y J Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 intratuin almanak Vlissingen: Er staat een file van een half uur voor de milieustraat Zaterdag 15 mei 2010 door Maurits Sep VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut in Vlissingen gaat op kor te termijn praten met omwonen den van de Gasthuisstraat over de bouw van een appartementencom plex. Volgens de corporatie wordt het complex niet zo massaal als de buurt vreest. Bovendien wordt de omgeving opener en groener dan die nu is, belooft l'Escaut. Deze week kondigden bewoners van de boulevard, de Coosje Bus- kenstraat en de Verlorenlandstraat aan dat zij alle juridische middelen zullen gebruiken om de bouw van een flat aan de Gasthuisstraat te gen te houden. Zij vinden dat' het complex te hoog wordt, dat er groen verloren gaat en dat de straat te smal wordt. „Het beeld is ontstaan van een groot flatgebouw en dat associeert men met een grote blinde muur, maar dat wordt het niet", reageert Thea de Feyter van l'Escaut. „Het wordt een mooi gebouw, dat er uit ziet alsof er meerdere woningen staan. We zorgen voor groen aan de gevels met bloembakken. Het gebouw wordt ook niet hoger dan de bebouwing die er stond. Het blijft Vier bouwlagen. Daaronder komt een halfverdiepte parkeerga rage, dus op straat komen minder auto's. Bovendien komt er in het gebied meer groen: 1500 vierkante meter tegenover 1350 nu." De Feyter wil in het overleg met de buurt proberen de zorgen weg te nemen. l'Escaut heeft namelijk haast met het project. Het maakt deel uit van een veel groter plan voor de Grote Markt en omgeving. „Dit biedt een goede kans om in de oude binnenstad van Vlissin gen een betere mix te maken van verschillende soorten woningen en dus van een betere sociale struc tuur. Er komen koophuizen, huur woningen, luxe huurhuizen, appar tementen en zorgwoningen. En de druk op de huurmarkt in Vlissin gen is groot. Een bouwlaag eraf ha len is daarom ook geen goed idee, want dan moeten huurders nog langer wachten op een huis." Over het plan voor de Grote Markt en omgeving vindt woens dag 19 mei van 16 tot 19.30 uur in het stadhuis een informatiebijeen komst plaats. Oost-Indisch huis in Middelburg in 3D te zien op PZC-site Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG Het bankkantoor van Fortis in Park Veldzigt 19 in Middelburg gaat dicht. Vanaf 14 juni is het kantoor langs de Schroeweg gesloten. Klanten kunnen dan voortaan te recht op de Markt 7 in Middelburg, meldt een formulier naast de geld automaat van Fortis. Op dat adres is het kantoor van ABN Amro ge vestigd. Fortis Bank Nederland en ABN Am ro worden één bank en voegen dit jaar hun organisaties samen. Sinds I april vallen ze al onder dezelfde moedermaatschappij. VLISSINGEN Op de Hogeschool Zeeland in Vlis singen wordt donderdag vanaf 12.00 uur de tiende multi culti-dag gehouden in het kader van de Maand van de Vrijheid. Studenten, medewerkers en bezoekers kun nen dan kennis maken met ver schillende culturen. Naast een in- fo-markt zijn.er workshops en le zingen. Leroy de Priester en Wen dy Keza, prijswinnaars 2009 en 2010 van de ECHO Award, openen de dag om 12.40 uur in het gebouw aan de Edisonweg. MIDDELBURG Nederlandse topkorpsen gaan zater dag 22 mei de muzikale strijd aan in een voorronde voor het NK op II september in Dordrecht. De strijd vindt plaats op sportpark Veersepoort in Middelburg. Deelne mers zijn Juliana Drum Bugle Corps en Johan Friso uit Middel burg, Confetti uit Goes, regerend Nederlands en Europees kampioen Jubal uit Dordrecht, Jong-Holland uit Zwijndrecht en Harpe Davids uit Zoetermeer. De strijd begint om 19 uur en duurt tot 22 uur. (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) u Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl GOES - Het Goese college gaat in juni het totale drugsbeleid tegen het licht houden. Dan wordt ge sproken over het pasjessysteem en deelname aan een pilot van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken. Voor dat laatste voelt burgemees ter Dick van der Zaag op voor hand erg weinig. „Die pilot voor ziet in een concrete aanpak van drugsoverlast. Maar in Goes heb ben we geen noemenswaardige overlast." Ook na de sluiting van de coffeeshops in Bergen op Zoom •••••••••••••••••a Tip? redactie@pzc.nl ilustratie links boven: plattegrond van het gebied rond de Gasthuisstraat: in de bocht links boven op de tekening komt het appartementencomplex. Op de artist's impression links onder een beeld van de buitenkant van het complex. Foto rechts: de locatie voor het complex met op de achtergrond de huizen aan de Coosje Buskenstraat. illustraties l'Escaut, foto Lex de Meester en Roosendaal is de overlast door drugstoeristen in Goes volgens hem nauwelijks gestegen. Ook voor het pasjessysteem voelt Van der Zaag nog altijd niet veel. In dat geval zouden alleen mensen uit Goes en omgeving nog binnen mogen bij coffeeshops. Drugstoe risten worden zo geweerd. Volgens de burgemeester zitten hier veel haken en ogen aan. In het coalitie akkoord hebben CDA, PvdA en WD echter afgesproken dat zo'n systeem er wel moet komen. De corpulente man op dat kantoor in Zeeuws-Vlaanderen nadert de zes tig. Het werk gaat hem nog goed af, al begint de kar te kraken. Hoewel, de kar... Hij haalde nimmer zijn rijbewijs. Meneer liet zich altijd rijden door collega's of zijn echtgeno te en bij zonneschijn fietste hij naar kantoor. Alleen als het regende en hij nie mand had voor hem te chaufferen, was het ontbreken van het roze pa piertje een gemis. Laatst zag hij een gehandicapte zijn ^-kilometer-au tootje parkeren; een piepklein voer tuig voorzien van een ludiek kente ken. 'Konijntje' stond er op. „Als ik zo'n handig autootje kocht, wat zou ik dan voor kenteken ne men", dacht hij hardop. Een van zijn collega's wist wel iets toepasselijks: „SMAC!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23