De finetuning is nu volop aan de gang 321 sport Van Marwijk tevreden over eerste week AFVALLERS ORANJE Otman Bakkal, Wout Brama en David Mendes da Silva maken geen deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor het WK. SOUTH AFRICA 2010 Hans de Ridder, voormalig sport ambtenaar van de gemeente Goes, woont al enige tijd in Sun Valley, een voorstad van Kaapstad. Hij is te genwoordig filmmaker en volgt de ontwikkelingen rond het WK voet bal in Zuid-Afrika op de voet. De Ridder zal de komende weken regel matig berichten over de gebeurtenis sen in het organiserende land. Zuid-Afrika is er klaar voor om van het WK 2010 een succes te maken: 99,9 pro- - cent van alle aanpassingen van de infrastructuur is klaar. De finetu ning is nu volop aan de gang. De bewoners van dit land worden in deze periode dagelijks verrast met de opening van nieuwe viaducten, kruisingen, busbanen en wegen. De deadline is 25 mei. Dan moet al les klaar zijn. De stadions waren allemaal al klaar. Er zijn veel nieuwe schitte rende stadions bijgekomen. De mooiste zijn die van Kaapstad en Durban. Ik heb een film gemaakt over de bouw van het stadion van Kaapstad, dat is gelegen tussen de beroemde Tafelberg en de Atlan tische Oceaan met uitzicht op Rob beneiland. De dvd heet Cape Town Stadium: From Foundation to Completion. Je voelt aan de mensen dat ze er trots op zijn dat Zuid-Afrika dit WK als eerste Afrikaans land mag organiseren. Men kent hier via de tv alle grote spelers en kijkt er enorm naar uit ze hier te zien trainen en spelen. De zogenaamde Fanparks worden opgebouwd. Artiesten hebben au dities afgelegd om hun kunsten tij dens het WK te mogen vertonen. Ik heb daar al een paar try-outs van gezien: echt fantastisch en ver rassend. Er zijn op tv dagelijks uit zendingen over de vorderingen en het nieuws rondom het toernooi. Deze uitzendingen worden ver pakt met speciale reclamespots, waar de humor en prachtige kleu ren (op z'n Afrikaans), van afstra len. Kritiek is er van de kant van de straatverkopers: zij mogen in een straal van twee kilometer rondom de stadions hun waren niet verkopen. Het wemelt hier van de straatverkopers, die heel in ventief zijn om hun waren aan de man te brengen. Ik verheug me er op om te zien welke trucs ze gaan uithalen om de eisen van de we reldvoetbalbond te omzeilen. De nationale voetbalploeg van Zuid-Afrika, Bafana Bafana (de jongens), is al vanaf begin maart in training onder leiding van de duurbetaalde (zeker voor Zuid-Afrikaanse begrippen) Brazi liaanse coach Alberto Parreira. De Bafana's hadden al trainingskam pen in Brazilië en Duitsland en zijn nu op kamp in Johannesburg. De competitie eindigde hier in fe bruari. Daarna was er nog de be kercompetitie. Die is dus zonder internationals gespeeld. Deze be- sluiten zijn zonder slag of stoot aanvaard door de clubs. Het be lang van de nationale ploeg op het WK 2010 wordt onderkend. Een relletje is er wel gaande in het kamp van de Bafana's. De teamma nager heeft de oefenwedstrijden slecht georganiseerd, dus de Zuid-Afrikaanse Hans Jorritsma is er deze week uitgeknikkerd. On dertussen hebben anderen het laat ste gedeelte van het oefenprogram ma van de Bafana's rondgekregen. Morgen speelt de ploeg tegen Thai land. Daarna wordt nog gespeeld tegen Bulgarije, Colombia en tegen De nemarken op 5 juni. Heel interes sant voor Nederland dus. voor video's van Hans de Ridder tik op YouTube hansderid in zaterdag 15 mei 2010 Bondscoach Bert van Marwijk waakt over zijn spelers tijdens de training van het Nederlands elftal gisteren in Hoen- derloo. foto Olaf Kraak/ANP Van Marwijk over de absentie van Van Nistelrooij... „Ik heb Ruud drie of vier keer live in actie gezien de laatste maanden. En andere leden van de technische staf) onder wie Frank de Boer, Phil lip Cocu en scout Ronald Spelbos hebben hem ook bekeken. De be slissing om Ruud niet mee te ne men is unaniem door de techni sche staf genomen. Wij vinden al lemaal dat hij op dit moment niet die scherpte heeft om een toege voegde waarde voor ons te zijn. Nee, het heeft nooit in mijn hoofd „We hebben deze week prima kun nen werken, het vervelende is al leen dat we met twee blessures zit ten: Elia en Van Bronckhorst. Bei de spelers komen samen met Ron Vlaar maandag ook terug voor een extra training. Elia zit na zijn spier- scheuring op 99 procent, maar 1 met zo'n blessure moet je voor zichtig zijn, want er hoeft maar iets te gebeuren of hij kan het WK vergeten. Giovanni kampt met een verrekking aan de buitenband van de knie. Ik ga er eerlijk gezegd van uit dat ze donderdag in Oostenrijk weer kunnen aansluiten." door Leon ten Voorde HOENDERLOO - Bondscoach Bert van Marwijk trad in de WK-cam- pagne gisteravond voor het eerst naar buiten. Van Marwijk sprak over de eerste drie afvallers, het ne geren van Van Nistelrooij, de droomaanval van Van Persie en de eerste week in Hoenderloo. Van Marwijk over de eerste drie afvallers: Mendes Da Silva, Bra ma, Bakkal... „Ik ga hier niet specifiek in op het hoe en waarom, maar deze beslis sing is heel zorgvuldig tot stand ge komen. Je kijkt in een selectie al tijd naar wat je hebt, waar je te kort komt en de eventuele proble men liggen. De spelers die nu zijn afgevallen hebben in elk geval heel professioneel gereageerd. We gaan woensdag met 24 man naar het trainingskamp in Oostenrijk en la ter komen daar de Champions Lea gue-finalisten Robben, Sneijder en Van Bommel bij. Het is de bedoe ling dat op 27 mei de definitieve se lectie van twintig veldspelers en drie keepers bekend wordt ge maakt. Dat betekent dat er nog vier jongens moeten afvallen. Ik denk wel dat de spelers slim ge noeg zijn om in te schatten waar de knelpunten nog liggen." gespeeld om Huntelaar thuis te la- - ten. Klaas-Jan staat niet ter discus sie. *Of Van Nistelrooij weer in beeld komt als Huntelaar gebles seerd raakt? Ja, en dat heb ik ook zo met Ruud afgesproken." Van Marwijk over de wens van Van Persie om samen met Van der Vaart, Sneijder en Robben de aanval te vormen... „Robin is niet op eigen initiatief met deze boodschap naar buiten gekomen. Er is hem iets gevraagd en daar heeft hij eerlijk antwoord op gegeven. Het zou heel anders zijn geweest als hij zelf met dit op de proppen was gekomen. Natuur lijk willen topspelers altijd met el kaar spelen. Na zo'n antwoord is het alleen afwachten hoe het in de publiciteit komt. Ik heb daar van daag met Robin over gesproken, maar we waren snel klaar, omdat het hier om iets heel onschuldigs ging. Zolang een speler niet over de schreef gaat, mag hij ook gerust een eigen mening hebben. Ieder een weet dat we elkaar tijdens zo'n toerrröoi keihard nodig heb ben en iedereen weet ook dat er maar een persoon is de opstelling bepaalt." Van Marwijk over de eerste trai- ningsweek...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 180