'Kun je het geloven? Ik 22 'Afscheid mag nu een persoonlijk tintje hebben' Ouderensongfestival gaat landelijk Rondleidingen over twee stijlvol herstelde erven Rommelmarkt MUZIEK Dominggoes Keppy uit Kruiningen staat in de finale van het Dominggoes Keppy The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes MEEST GELEZEN DOMINGGOES ZINGT Sfeervolle keukens zaterdag 15 mei 2010 door Rob Paardekam GOES - De tijd dat overleden men sen standaard werden .begraven in een eenvoudige kist en er op het graf een sobere steen kwam te staan, is voorbij. Tegenwoordig is het mogelijk om het allemaal wat persoonlijker te doen. Mensen die dat willen, kunnen te recht bij kunstenares Ineke Otte uit Goes. Zij maakt, naast alle an dere dingen die ze doet, al jaren grafkunst. Regelmatig gebeurt dat in opdracht „Daar gaat dan vaak een lang gesprek aan vooraf', ver telt ze. „Ik wil zoveel mogelijk te weten komen over de persoon voor wie het bedoeld is." Bij grafkunst moet niet alleen wor den gedacht aan kunstwerken voor op het graf Otte maakt ook uitvaartkisten. Een aantal daarvan, baby- en kinderkistjes, stelt ze mo- GOES - De stichting Arti Carnaval houdt vandaag, 15 mei, een rom melmarkt op de Grote Markt in Goes. Vanaf 9.00 uur is het resul taat van talrijke zolderopruimin gen te koop. De opbrengst is be doeld om de versleten steken en cape's van de Raad van Elf in het Hanzehat te vervangen. Grote kans dat u nog nooit van het ouderensongfestival heeft gehoord. Dat gold een paar maanden geleden ook voor Dominggoes Keppy uit Kruiningen. Toch staat hij morgen in de finale. door Rob Paardekam Dominggoes (72) werd door een vriend op het festival gewezen. 'Wat moet ik ermee?', dacht hij eerst, maar na een paar nacht jes slapen besloot de immer en thousiaste inwoner van Kruinin gen de stoute schoenen aan te trek ken. Hij schreef zich in. Zo stond hij op 11 april in de Zeeuwse voorronde in zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. Met het nummer Autumn Leaves stal hij de harten van het voorname lijk uit oude dames bestaande pu bliek. „Eén mevrouw kwam na af loop naar me toe en zei 'ik weet ze ker dat u doorgaat, hoor'. Ze had nog gelijk ook." Autumn Leaves is de Engelse verta ling van een chanson die oorspron kelijk in het Frans was geschreven door Jacques Prévert. De Engelstali ge variant is gezongen door grote namen als Frank Sinatra, Barbra Streisand en Miles Davis. Doming goes begint het nummer ook in het Engels, maar schakelt op een gegeven moment over naar het Ne derlands. „Want wat veel mensen niet weten is dat er ook een Neder landse vertaling van het nummer is gemaakt", vertelt hij. „Ik heb be grepen dat die ooit is gezongen door Will Tura." Na zijn succes in Vlissingen, mocht Dominggoes, die vroeger in de nodige bandjes heeft gespeeld, opdraven in het Bijlmerparkthea ter in Amsterdam voor de halve fi nale. Een mooiere plek had hij niet kunnen wensen, want hij heeft veel familie in Amsterdam Dominggoes Keppy (72) werd ge boren in de stad Soerabaja in Indo nesië. Hij kwam als 13-jarige jon gen naar Nederland. Na lange tijd in Amsterdam te heb ben gewoond streek hij ruim veer tig jaar geleden neer op Walche ren, nadat hij een baan had gevon den in Zeeland. Sinds zeven jaar woont Keppy in Kruiningen. In zijn 'jonge jaren' deed hij vaak mee aan talentenjachten. Zo stond hij zelfs een keer op het Amster damse Rembrandtplein. Verder was Keppy actief in verschillende bandjes en trad hij zo nu en dan op als solo-artiest. wonen. Dominggoes woonde ja ren in de hoofdstad voor hij ruim veertig jaar geleden in Zeeland te recht kwam. Zijn dochter en klein dochter zaten op 2 mei in het thea ter om hem aan te moedigen. Mis schien heeft het geholpen, want de Zeeuw - zo voelt hij zich inmid dels wel een beetje - drong door tot de finale. „Dat had ik echt niet verwacht. Het is tenslotte allemaal begonnen als een lolletje." Zondag is het zover. Dan staat Dominggoes met vijftien andere 55-plus- sers in de finale in de Stadsschouwburg van Amsterdam. Ze strijden dan voor een publieks- en een juryprijs. Er wordt ook nog een internetprijs uitgereikt. Daar voor kunnen mensen stemmen op de site www.ouderensongfesti- val.nl. Daarop zijn geluidsfragmen ten te horen. Dominggoes vindt het allemaal maar wat leuk. „Het ene moment ben je nog een anonieme inwoner van Kruiningen en even later sta je te zingen in de Stadsschouwburg van Amsterdam, met heuse repeti ties en zelfs een artiesteningang. Haha, kun je het geloven, Doming goes Keppy die door de artiestenin gang naar binnen gaat?" Eén ding weet de Kruininger zeker: „Vol gend jaar doe ik weer mee." Hoor en zie Dominggoes zingen op www.pzc.nl/bevelanden. door Rob Paardekam menteel tentoon in de uitvaartwin- kel van Alexandra Markusse aan de Goese Kreukelmarkt. De kist die is bekleed met een mo tief van rode rozen en waar rozen blaadjes in liggen, is de favoriet van de kunstenares. „Ik zou ook wel op rozenblaadjes begraven wil len worden", verklapt ze. „Persoon lijk moet ik er niet aan denken om in een eikenhouten kist te liggen." Volgens Viona de Vilder van de uitvaartwinkel is die keuzevrijheid nou juist het mooie van deze tijd. „Zo zou mijn opa er waarschijnlijk niet aan moeten denken om tus sen de rozen begraven te worden." De tentoonstelling is elke maan dag en woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur te bezichtigen. Wie graag heeft dat de kunstena res daarbij is, kan contact met haar opnemen. Q www.inekeotte.nl Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes Het ouderensongfestival wordt dit jaar al voor de zeventiende keer gehou den. Het evenement is razend po pulair in Amsterdam en omge ving, maar in de rest van het land hebben nog maar weinig mensen ervan gehoord. Daar moet maar eens verandering in komen, vond de organisatie. Daarom worden de voorronden te genwoordig in steeds meer plaat sen in het land gehouden. Dit jaar stonden onder meer Maastricht, Akkrum (Fr) en Utrecht op het programma. Zeeland werd voor het eerst aangedaan. In april stre den tien amateurzangers in zorg centrum Ter Reede voor een plek je in de halve finale. Behalve Do minggoes Keppy stootte ook Die- derick Benjaminsz uit Sluiskil door, maar hij heeft de grote finale in Amsterdam uiteindelijk niet ge haald. Keppy hoopt dat er volgend jaar weer een voorronde in Zeeland plaatsvindt. Dan is hij er zeker weer bij. „Maar ook als het in Bre da is, ga ik gewoon. Het is zo leuk dat ik er best een eindje voor wil reizen." Volgens de inwoner van Kruinin gen had het maar een haar ge scheeld of zijn optreden was op de landelijke televisie te zien geweest. „Ik heb begrepen dat de organisa tor van het ouderensongfestival omroep MAX heeft gevraagd of ze interesse hadden om het uit te zen den. Helaas hadden ze dat niet. Jammer, want dit evenement past volgens mij helemaal bij hun doel groep." Het ouderensongfestival wordt ge organiseerd door de Stichting JAM, die als doel heeft het bevorde ren van culturele participatie. Nor maal gesproken richt de stichting zich op Amsterdam en omstreken, maar met het ouderensongfestival hoopt ze nu dus landelijke bekend heid te krijgen. Q www.ouderensongfestival.nl WESTDORPE - Liefhebbers van oude boerderijen kunnen donder dag 20' mei hun hart ophalen, 's Avonds tussen zeven uur en half negen houdt Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) een excursie over de erven van twee boerenhoe ven die met alle respect zijn opge knapt, in de buurtschap Spui en in Westdorpe. De eigenaren hebben zich echte doorzetters getoond, want gemak kelijk hebben ze het zeker niet al tijd gehad. Het lijkt zo aardig een oude, verval len boerderij kopen met het idee die te restaureren, maar dan be gint het pas. In Spui en Westdor pe hebben de eigenaren zich daar goed doorheen geslagen, vindt SLZ. Ze hebben zich eerst in de historie verdiept waarna ze stijlvol aan de slag zijn gegaan. In Spui draait het om het herstel van een grote schuur en het wagenhuis. De Westdorpse hoeve bestaat uit veel bijgebouwen. SLZ helpt met streekeigen erf- en opknapadviezen en bij het doen van subsidieaanvragen. Voor de excursie kunnen mensen zich aanmelden tot uiterlijk dins dag 18 mei via telefoonnummer 0113-230936 of per e-mail info@slz.landschapsbeheer.nl 1. Extra fakkelactiviteit bij Dow 2. Dominggoes Keppy in finale 3. Drie dagen wandelen in Goes Dominggoes Keppy uit Kruiningen zingt Autumn Leaves in het Neder lands op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto rachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl Ineke Otte bij de baby- en kinderuitvaartkistjes die ze maakte. Ze zijn te zien in de uitvaartwinkel aan de Kreukelmarkt. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 174