Zeeland PZC Autovrije dag dit jaar door heel Goes t; Vlees Peuter valt in vijver Flipland D almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 19 SEPTEMBER Werkgroep wil mensen helpen om hun straat af te sluiten Nieuw dorpshart krijgt vorm Kijk ook alvastop 'ntratuin.nl intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg b Dominggoes Keppy gaat naar binnen door de artiesteningang 21 Zaterdag 15 mei 2010 Nouriya is in India een stuk wijzer geworden over microfinanciering Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam GOES - De autovrije dag wordt dit jaar wellicht gehouden in straten door heel Goes. Mensen die hun straat willen afsluiten om iets te or ganiseren, kunnen zich melden bij de Werkgroep Autovrije Dag. Tijdens voorgaande edities koos de organisatie steeds één straat uit. Die werd afgesloten voor auto's en meestal werden er enkele activitei ten gehouden. TVvee jaar geleden was de Buys Ballotstraat aan de beurt en vorig jaar werd de Oost- wal afgesloten. Dit jaar kiest de werkgroep waarschijnlijk voor de Spinne in de Goese Polder, maar als het aan Adri van Oosten ligt, worden ook in andere delen van de stad straten afgesloten. „De werkgroep heeft het afgelo pen jaar verzoeken gekregen om op meerdere plaatsen activiteiten te organiseren", vertelt hij. „Zo was er een mevrouw in Goes-Oost die in haar wijk ook wel iets wilde doen. Maar ja, wij zijn maar een klein clubje, dus we kunnen dat onmogelijk zelf doen." De werkgroep heeft nu bedacht dat ze bewoners die in hun straat iets willen doen, gaat adviseren. Bijvoorbeeld over het aanvragen van een vergunning. Ook kan wor den bemiddeld bij het verkrijgen van borden en dranghekken. De bewoners kunnen dan zelf activi teiten als een straatspeeldag of een barbecue op touw zetten. Mensen die in hun straat iets willen organi seren, kunnen tot uiterlijk 1 juli contact opnemen met de Werk groep Autovrije Dag via telefoon nummer 0113-228984. De autovrije dag wordt dit jaar ge houden op zondag 19 september. In de week ervoor zal de Goese werkgroep nog enkele andere ac ties houden. Zo zal ze aandacht vragen voor het transferium in Goes. Het nieuwe college wil dat sluiten. „Wij gaan handtekeningen inzamelen om dat tegen te gaan", stelt Van Oosten. Ook houdt de werkgroep de actie 'met belgerinkel naar de winkel. Die moet mensen stimuleren om op de fiets boodschappen te gaan doen in plaats van met de auto. „We gaan met een groep fietsers door de stad rijden om een beetje tamtam te veroorzaken",aldus Van Oosten. KAMPERLAND - Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar de bouw van het multi functionele centrum in Kamperland vordert in middels gestaag. In het gebouw komen onder meer het dorpshuis, een huisartsenpraktijk, twintig zorgappartementen en twee groeps woningen voor patiënten met dementie. Het was nog even spannend of de bouwver gunning wel overeind bleef, omdat een aantal omwonenden naar de Raad van State stapte. Zij vinden het gebouw te hoog en trekken bo vendien de behoefte aan zoveel zorgwonin- gen in twijfel. De bezwaarmakers vonden ech ter geen gehoor bij het hoogste rechtsorgaan. Het deels ellipsvormige gebouw moet in het najaar worden opgeleverd. foto Peter Buteijn mÊamammmmmmm imËMwmmMSMMmwésMMmmmm SINT PHILIPSLAND - Aan de Nijver- heidsweg in Sint Philipsland is donderdagmiddag een peuter in een vijver gevallen. Het kindje kon er nog net op tijd uit worden ge haald, waarna het ter plaatse werd gestabiliseerd en naar het zieken huis is gebracht. Het ongeval gebeurde rond half drie in de middag. Twee ambulan ces en de traumahelikopter uit Rot terdam werden erbij geroepen om t K g U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur Y (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl Tip? redactie@pzc.nl De ietwat gezette man op dat kan toor in Zeeuws-Vlaanderen nadert de zestig. Het werk gaat hem nog steeds be hoorlijk goed af, al begint de kar af en toe alarmerend te kraken. Hoewel, de kar... De man behaalde nimmer zijn rijbewijs. Meneer liet zich altijd rijden door collega's of door zijn echtgenote en bij zonne schijn fietste hij naar kantoor. Geen enkel probleem dus tot zover. Alleen als het regende en hij echt nie mand had om hem te chauffeuren, was het ontbreken van het roze pa piertje een gemis. Laatst zag hij een gehandicapte zijn 45-kilometer-autootje parkeren. Het was een piepklein voertuig voorzien van een ludiek kenteken. 'Konijntje' stond er op. „Als ik zo'n handig autootje kocht, wat zou ik dan voor kenteken ne men", dacht hij hardop. Een van zijn collega's wist wel iets toepasselijks: „SMAC!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 173