35 de aandacht Delta Sport kan toch nog hoofdprijs pakken iiSliii Tweede wielercafé in Terneuzen Vriend P? I Caudron komt zijn eigen tafel ten doop dragen Noad '67 verslaat Arsenal De weg naar de finale zaterdag 15 mei 2010 Cadel Evans over de zege van Uoyd: „Ik ben blij voor hem. Matthew is niet alleen een oud-ploegmakker en voormalig kamergenoot, maar ook een vriend." door Edward Swier MARINA Dl CARRARA - Je zou serieu ze twijfels, kunnen hebben of alle renners die de Giro d'Italia rijden wel zo bewust met hun vak bezig zijn. Donderdag misrekende het peloton zich en kon een groepje vluchters voorop blijven en giste ren was het andermaal raak. Dani- lo Hondo ging in de massasprint van de hoofdmacht met de armen in de lucht over de streep. Dat ruim een minuut eerder Matthew Lloyd - nota bene na een lange vlucht - de rit had gewonnen, was de Duitser duidelijk ontgaan. De 26-jarige Australiër schudde in de slotklim, de eerste deze Giro die de naam van klim ook echt mocht hebben, zijn medevluchter Rubens Bertogliati af Ook de Zwit ser bleef nog uit de greep van de grote groep. Hondo was dat ont- - gaan: „Een blunder ja, maar de si tuatie was onoverzichtelijk. We hadden het echter wel moeten we ten." Lloyd, in 2008 kampioen van Au stralië, boekte de belangrijkste ze ge uit zijn loopbaan. „Ik ben wer kelijk in een schok." Als amateur liet hij met een derde plaats in het eindklassement van de Baby-Giro al van zich horen, maar bij de profs reed hij vooral in dienst van anderen. De afgelopen jaren reed hij zich bij Lotto vooral scheel voor Cadel Evans. De wereldkampioen ver huisde de afgelopen winter naar BMC, maar was aan de streep in Carrara een van de eersten die Llo yd feliciteerde. „Ik ben blij voor hem, Matthew is niet alleen een oud-ploegmakker en voormalig ka mergenoot, maar ook een vriend." Dat bleek wel vorig jaar toen Llo yd een zware heupkwetsuur op liep in de Amstel Goldrace. Evans bracht zijn makker een berg snoep en een flinke stapel dvd's in het Vincenzo Nibali behield de roze lei derstrui. door Rudy Boogert MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport kunnen morgenavond het seizoen met een hoofdprijs af sluiten. De Zierikzeese equipe speelt in Waspik de finale van de afdelingsbeker. In de eindstrijd (aanvang 18.15 uur) is Desk de te genstander. In de competitie was Delta Sport tweemaal te sterk voor deze ploeg uit Kaatsheuvel. Delta Sport had dit seizoen inge zet op promotie naar de regioklas se. Wekenlang voerde de ploeg van trainer Rob de Vos de ranglijst aan, maar nederlagen in het com- petitieslot tegen Internos en Berge- ijk wierpen Delta Sport uiteinde lijk terug naar de derde plaats. TXvee punten kwam het team te kort op kampioen Habo'95. ziekenhuis van Maastricht. Geniet Evans in eigen land vanzelfspre kend behoorlijke bekendheid, ook van 'Matthew Lloyd' hebben ze in Australië wel gehoord. Maar door gaans denken sportfans dan aan een naamgenoot van de wielren ner. De veel gelauwerde Australian football-speler Matthew Lloyd haalt veel vaker de media dan de coureur. Lloyd, die in zijn jonge jaren overi gens een verdienstelijk ijshockeyer was, hoopt daar over niet al te lan ge tijd verandering in te brengen. Nu Evans weg is bij Omega Phar- ma-Lotto mag hij in de bergen meer en meer zijn eigen gang gaan. Wie zijn eindklasseringen in de grote rondes bekijkt, weet dat er duidelijk nog rek zit in zijn loop baan. Als knecht werd Lloyd, na het nodige werk voor anderen, al eens dertigste in de Giro (2008), 46e in de Tour (2009) en vijftigste in de Vuelta (2009). Dat getuigt van een behoorlijk herstelvermo gen. SINT PHILIPSLAND - De voetballers van Noad'67 hebben gisteravond met 3-1 gewonnen van het team van Ar senal Soccer onder 19 jaar. Deze ploeg wordt getraind door oud-international Winston Bogarde (foto). Bij rust stond de Zeeuwse zaterdag-derdeklasser al met 2-0 voor door treffers van Arjen Moerland en Frank den Engelsman. Na de pauze kwamen de Londenaren terug tot 2-1, maar Koen van Dijke gooide de wedstrijd een kwartier voor tijd in het slot. Noad'67 nam na afloop van het duel afscheid van trainer Ko Stoutjesdijk, Giel van der Est en Wim van de Burg. 's Ochtends hield de club een voetbalschool, waar 116 kinderen op afkwamen. foto Leo Adriaansen TERNEUZEN - De Ronde van Italië is nauwelijks uit Zeeland vertrok ken of de volgende grote wielere- venementen dienen zich alweer aan. De liefhebbers maken zich op voor de doorkomst van de Tour de France op zondag 4 juli. Daarnaast staat in juni (11, 12 en 13 juni) De Delta Tour Zeeland op het pro gramma. Tijdens het wielercafé van deze krant op donderdag 20 mei in Por- gy and Bess aan de Noordstraat 52 in Terneuzen wordt teruggeblikt en vooruitgekeken. Namens het co mité van de Delta Tour is vi- ce-voorzitter Ronald Apers aanwe zig. Hij is verantwoordelijk voor het rennersveld van de driedaagse wedstrijd. 20 MEI - PORGY BESS - TERNEUZEN Centraal tijdens dit tweede wieler café - het eerste vond plaats in Middelburg - staat de heroïek in het wielerboek. Als gasten zijn Thijs Zonneveld en Peter Ouwer- kerk uitgenodigd. Zonneveld schreef het boek 'Koos, Kenny 8tJohnny' en dat gaat over de ren ners Koos Moerenhout, Kenny van Hummel en Johnny Hooger- land. Maar het boek gaat ook over Wat Delta Sport in de competitie niet lukte -winnen van Bergeijk en Habo'95 - kreeg het wél voor el kaar in de beker. Met name de kwartfinale tegen Habo'95 was een thriller van de bovenste plank. Om elf uur 's avonds viel in de Zie- rikzee sporthal Onderdak pas de beslissing na strafworpen. Na de reguliere speeltijd en de verlengin gen was de score nog in balans. Delta Sport hoopt nu het kunst stukje van drie jaar geleden te eve naren. Toen won het de beker door in Goirle in de finale met 18-16 te winnen van Groene Ster 2. Dat duel werd getekend door span ning, waardoor relatief weinig werd gescoord. Bij rust leidde Groene Ster met 7-6. Na rust zorg de Delta Sport toch nog voor een passend afscheid voor Merijn de Na misgrijpen in de competitie, kan Delta Sport morgenavond wel de bekerstrijd in zijn voordeel beslissen. Dan moet het Desk kloppen waarvan de Zierikzeeënaren in de competitie al twee keer wonnen. Eerste ronde Roef-Delta Sport 13-29 Tweede ronde Delta Sport-Camelot 30-15 Derde ronde Delta Sport Donger 27-20 Kwartfinale Delta Sport Habo'95 28-27 Halve finale Delta Sport-Bergeiik 20-17 Finale Delta Sport Desk - Vos", die zijn geluk hogerop ging beproeven bij Internos. Voor de derde keer dit seizoen reist de Zierikzeese aanhang met een bus mee naar een uitwed strijd. De thuisblijvers kunnen meeliften op de digitale snelweg. De organiserende vereniging Wit te Ster laat tijdens de finale een li ve scorebord op internet meelo pen. Het internetadres luidt http://beker finales.witte- ster.nl/heren-senioren. Delta Sport kan weer een beroep RolantQuist^ doen op aanvaller Guust Sluijs, die herstelt is van een handblessure. De linkshandige aanvaller brak in januari twee botjes in zijn wer- parm. Pieter Boot is jarig op de fi naledag. Delta Sport reist met de volgende selectie af naar Waspik: de keepers Jacco de Loof en Danny Wassink, de veldspelers Guust Sluijs, Martijn Giltay, Guido de Graaf, Bob van Lint, Kenneth Mel- laart, Thijs de Vos, Pieter Boot, Ste fan de Oude, Jimmy Niemans en Quinten Haze. Tour-winnaar Alberto Contador, over Lance Armstrong, over Ro bert Gesink en over al die andere namen uit het peloton. Zonneveld (1980) was jarenlang zelf wielren ner, maar is tegenwoordig schrij ver en journalist. Peter Ouwerkerk, journalist en au teur, is het brein achter het wieler boek 'De Tour in Holland', dat bin nenkort verschijnt. Aan dit boek hebben ook PZC-verslaggever Frits Bakker, Joop Holthausen, Wessel Penning en Jacob Bergsma meegewerkt. Het wielercafé in Por- gy and Bess is donderdag 20 mei en begint om 20.00 uur. Belangstel lenden kunnen zich via de e-mail aanmelden: wielercafe@pzc.nl. De toegang is gratis. SLUISKIL - De Belgische nummer één op de wereldranglijst drieban den, Frédéric Caudron, presen teert maandag in Sluiskil een naar hem genoemde en mede door hem ontwikkelde biljarttafel. De 'Gabriels Caudron', zoals de ta fel officieel zal heten, herbergt een, aantal technische noviteiten, meldt de Middelburgse biljartpro ducent Loontjens Biljarts. De wed strijdtafel heeft een zogenaamde hybride band, een vernieuwd sta len basisframe en een bijbehorend verwarmingssysteem. De presentatie vindt plaats in HCR Dallinga te Sluiskil. De ont vangst is vanaf 16.00 uur, om 17.017, uur wordt de tafel onthuld. Tij dens de presentatie zal Caudron een aantal van de meest memora bele punten uit zijn carrière de re vue laten passeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 169