26 jzeeland Geen praatjes, maar gewoon doen Hardrijder is rijbewijs kwijt Aanhouding na vernieling BOUWEN OP ERVARING Personeel op vakantie? TWZ Helpt! HONDERD DAGEN Kees van Beveren, weer eens een gedeputeerde die Zeeuws praat Nevenfuncties Heeft u de komende periode bijbanen beschikbaar? Aarzel dan niet om TWZ in te schakelen! TWZ is dé arbeidsmarkt- intermediair in Zeeland voor bedrijven, studenten, afgestudeerden en jonge professionals. De flexibiliteit én het enthousiasme van deze talenten zorgen ervoor dat zij u kunnen helpen bij allerlei werkzaam heden. Ideaal voor de aankomende zomerperiode! Heeft uw organisatie een opleidings- gerelateerde vacature voor onze MBO, HBO of Universitair opgeleide studenten? Neem dan vrijblijvend contact op met ons en informeer naar de mogelijkheden. Maakt werk van kennis NIEUWDORP - Een negentienjarige automobilist uit Oostburg moest gistermiddag zijn rijbewijs inleve ren, nadat hij even voor half vier op de Bernhardweg West in Nieuwdorp te snel had gereden. De man reed met een snelheid van 152 kilometer per uur over de weg, terwijl daar 100 km/u is toe gestaan. Tegen hem is ook pro- ces-verbaal opgemaakt. VLISSINGEN - De politie heeft gister middag even na half vijf een 48-ja- rige Vlissinger in zijn woonplaats aangehouden wegens vernieling. De man vernielde kort daarvoor een ruit van het portiek van een appartementencomplex aan de Hendrikstraat in zijn woonplaats. Je leeft maar één keer. En dat leven wil je inrichten naar je eigen smaak. Je eigen huis moet daarom altijd uniek zijn en voldoen aan jouw wensen. 'Heerlijk wonen' noemen wij dat. Livingstone kiest daarin al 25 jaar lang voor kwalitatief bouwen. En met partners in iedere regio bieden we je altijd het beste en het nieuwste. Ontdek het zelf en vraag de catalogus aan op www.livingstone.org. Vraag gratis de Huizotheek met 50 ideeën en de brochure Twintig Nieuwe Woonideeën aan op www.livingstone.org Door ons geselecteerde dealers in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle Aannemersbedrijf L. Buteijn, Krabbendijke Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman v.o.f., 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis HEER1K WONEN PERFECT BOUHEN zaterdag 15 mei 2010 door Ben Jansen Kees van Beveren trad een dag of honderd geleden aan als lid van het dage lijks bestuur van de pro vincie Zeeland. Hij lijkt weinig aan passingsproblemen te hebben ge had. Dat is een vraag waar hij even over moet nadenken. Is hem iets tegen gevallen sinds hij op 5 februari ge deputeerde werd? Kees van Beve ren: „Ja misschien dit. Ik merk dat onder de druk van bezuinigingen de neiging bestaat terug te komen op gemaakte afspraken. Een over eenkomst geldt blijkbaar niet meer wanneer het lastiger is om aan geld te komen. Wat mij betreft blij ven de afspraken staan. Je zult met de uitvoering ervan misschien wat creatiever moeten zijn: bezuinigen of geld zoeken." Als provinciale penningmeester is Van Beveren (CDA, 53 jaar) een voor de hand liggende keus. Hij heeft de gedegen opleiding hoger financieel bestuursambtenaar ach ter de rug en als gemeenteambte naar en directeur van de Krediet bank Walcheren is hij meer dan vertrouwd met de geldstromen die bij de overheid omgaan. Hij nam moeiteloos het stokje van zijn voorganger Toine Poppelaars over in de discussie over de kerntaken van de provincie en bezuinigingen die de komende jaren moeten wor den doorgevoerd. Van het veelge hoorde excuus bij tussentijds aan getreden bestuurders dat hij in een rijdende trein is gesprongen en nog niet alle dossiers eigen heeft gemaakt, heeft Beveren zich nooit bediend. Vanwege Van Beverens kennis van geldzaken ligt het gevaar om de hoek dat hij te diep in financiële kwesties duikt. Hij heeft zich even wel voorgenomen zich tot de hoofdlijnen te beperken en de fi nanciële ambtenaren niet bevoog dend maar als een sparringpartner tegemoet te treden. „Dat loopt vrij soepel. Ik heb niet het idee dat ik Gedeputeerde Kees van Beveren: „Aan zo'n baan begin je niet voor een jaartje." foto Lex de Meester me voortdurend loop in te hou den. Ik lees ook lang niet alle stuk ken over de terreinen waar de col lega-gedeputeerden verantwoorde lijk voor zijn. Het is voldoende wanneer ik op de hoogte ben van de financiële consequenties." In Van Beverens takenpakket zit ten - tot zijn grote vreugde - ook landbouw en visserij. „Dat zijn sec toren waar ik wel wat mee heb. De onderwerpen zijn heel con creet; de mensen liggen me. Geen praatjes, gewoon doen. Dat is ook mijn stijl. Het klikt. 'Eindelijk weer een gedeputeerde die Zeeuws praat', zei een visser laatst tegen me." Er zijn slechtere beoor delen voor een kersverse provincie bestuurder. In een aantal bedrijven waar de provincie belangen in heeft, verte genwoordigt Van Beveren zijn nieuwe werkgever. Hij is commis saris bij de NV Westerscheldetun- nel, aandeelhoudersvertegenwoor diger bij energiebedrijf Delta en voorzitter van havenschap Zee land Seaports. De werkdagen van een lid van het dagelijks provinciebestuur zijn lang. Van Beveren staat om half zes op („dat deed ik al voordat ik gedeputeerde werd") en is om acht uur, meestal als eerste lid van het college van Gedeputeerde Sta ten, in het provinciehuis om zijn vaak tot half elf 's avonds gevulde agenda af te werken. Dat betekent niet dat alle privé-ac- tiviteiten van Van Beveren hebben moeten wijken. Het wekelijkse dansavondje met zijn vrouw gaat gewoon door. „Een kwestie van plannen." Wanneer volgend voorjaar een nieuw dagelijks provinciebestuur wordt gevormd, wil Van Beveren weer van de partij zijn. „Aan zo'n baan begin je niet voor een jaar tje." Penningmeester Christelijke Scho» lengemeenschap Walcheren, Stich ting Neven Instroom Project Mo lenwater en Emeritikas van de Chr. Ger. Kerken. Bestuurslid CDA-Zeeland, Vereni ging Van Eigenaren Appartemen ten Zuiderstrand, MEE-Zeeland en Prot. Chr. Stichting tot bevordering van Sociale en Pedagogische Zorg. Lid ledenraad Rabobank Walche- ren-Noord-Beveland. Voorzitter Accordeonvereniging Concertina. TWZ is dé arbeidsmarkt- intermediair in Zeeland voor bedrijven, studenten, afgestudeerden en jonge professionals mét O tot 5 jaar werkervaring op MBO-, HBO- en universitair niveau. TWZ werkt ook vanuit de Hogeschool Zeeland, kamer A 021 (bij Servicepoint en Helpdesk). TWZ Edisonweg 51a Postbus 87 4380 AB Vlissingen Tel. 0118-479 207 Fax 0118-465 963 Internet www.twz.nl E-mail post@twz.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 (tegenover de Makro), tel.: 076 - 573 57 35 Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2, tel.: 036 - 548 94 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 166