zeeland 125 maar 't Moolhuys bleef De beste in trapliften Naar de bank van lening ging je 's avonds Ondernemersplein SOLEXRACE Eigen touringcar Bru's Running Team TCR vestigt pand aan de Duinzoom Rocksessieband in café 't Schuttershof Wijnproeverij De Biet in aanloop naar WK Gepimpte Volkswagen Golf ontvreemd En in advies over Wmo, PGB en belastingteruggave. BEL GRATIS 0800-0228-700 Autobedrijf Tholen B.V. verkoop onderhoud tuning zaterdag 15 mei 2010 wsmmsmw Vandaag is in Aagtekerke vanaf 14.00 uur de soiexrace. Kijk vanmiddag op pzc.nl/walcheren voor een video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto BRUINISSE - Het Bru's Running Team beschikt voor de Roparun 2010 over een eigen touringcar. De strenge regelgeving ten aanzien van non profit doelen binnen de organisatie van de Roparun maak te het ter beschikking krijgen van een bus steeds moeilijker. De keus was of een touringcar vol ledig te laten verzorgen door een bedrijf of het risico nemen van een overtreding. De sponsor vond dat risico te groot en heeft beslo- RENESSE Het dagelijks gemeentebestuur is bereid een wijziging van het be- stemmingsplan door te voeren om de vestiging van een bedrijfspand van Taxicentrale Renesse (TCR) aan de Duinzoom 6 in Renesse mo gelijk te maken. Het nieuwe bedrijfspand zal ruim te bieden voor een tankvoorzie ning en voor het stallen van bus sen. Het plan is getoetst en voldoet aan de voorwaarden om een wijzi ging van het bestemmingsplan mo gelijk te maken. MIDDELBURG Rocksessions 6o's Tribute fit. Romy treedt morgen op in Café 't Schut tershof in Middelburg. De band be staat uit: Alexander van Breemen, Jozz Verheyen, Jeroen Polderman (drums), Joska Ligtenberg en Wal ter Calbo. Samen met special guest _Romy (X-factor) brengen zij hits van de jaren 6o. Aanvang 17 uur. ten de touringcar te schenken. Ver der heeft het Bru's Running Team Mol Schuddebeurs bereid gevon den de kosten van de brandstof voor onderweg op zich te nemen. Ook biedt de bus advertentieruim te voor geïnteresseerde sponsoren. De teamleden hebben hard ge werkt om de bus om te bouwen tot geriefelijk mobiel basiskamp voertuig. Het voertuig is voorzien van circa 16 slaap- en zitplaatsen, een aggregaat en een toilet. ZIERIKZEE Om alvast op smaak te komen voor het Wereldkampioenschap voetbal houdt Café De Biet in Zierikzee zondagmiddag een proeverij met Zuid-Afrikaanse wijnen. Rob Coppoolse en Kobus Rossou- wen verzorgen een toelichting op de te proeven wijnen. Het geheel wordt omlijst met een Zuid-Afri kaans gerecht: potjekos en met bij passende muziek. De proeverij be gint om 17.00 uur. Belangstellen den kunnen zich aanmelden via: 0111-413825 ofinfo@cafedebiet.nl IJZEN DIJ KE Uit de Oranjestraat in IJzendijke is tussen woensdagavond en donder dagavond een grijze Volkswagen Golf gestolen. De auto heeft een opvallende uit laat en maakt bij het rijden 'een hoop herrie', meldt de politie als bijzonder kenmerk. Het kenteken van de auto is 99-SX-XB. Het Moolhuys is in Burgh en Haamstede bekend als 'de Boerenleenbank'. Dat komt omdat de voormalige molenaar van de Graanhalm, de heer Blom in het eerste deel van de 20e eeuw het be heer van deze bank op zich nam. De voormalige eetkamer, rechts naast de voordeur werd ingericht als bankkantoor. De klandizie bestond indertijd uit sluitend uit mannen, want vrou wen kwamen niet bij een bank. De mannen bezochten de bank bij voorkeur 's avonds want ze gingen er meestal heen omdat ze geld moesten lenen. En dat hing je lie ver niet aan de grote klok. In het begin fungeerde de woonkamer, links van de voordeur als wachtka mer. Maar toen dat toch wat onge makkelijk werd voor het gezin Blom, werden de wachtenden ver bannen naar de gang. De voormalige kamer van de bank directeur is tegenwoordig een slaapkamer, 't Moolhuys werd in 1921 voor de eerste keer uitgebreid. Het pand werd toen met ongeveer een derde verlengd naar de achter zijde. In 1949 werd aan de linkerachter zijde van 't Moolhuys een gedeelte aangebouwd waarin de bank werd onder gebracht. Tegenwoordig is de Rabobank gevestigd aan de overzijde van de weg. Er werkt nog een nazaat van de voormalige bankhouder: Mari Blom. Postcode Plaats Afd2241 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim Aan de achterzijde van 't Moolhuys is een ruime tuin met bomen die momenteel in bloei staan. Emma en Lex Luijendijk kijken er ook op de achtergevel, die in 1921 ontstond omdat het pand met enkele meters werd verlengd. foto Ronald den Dekker Adres (vraag naar toestel 2241) Informeer mij vrijblijvend over de traplift rechte trap traplift met 1 of 2 bochten buitentraplift (Dhr/Mevr) 's Werelds meest gekozen en gewaardeerde traplift www.stannah.nl Sinds I860 ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit Tuningdagen 17-18 -19 juni Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 165