Zo leven dat de natuur 22 DIESEL Gemeente houdt vast aan herinrichting weg J Wereldkinderen Sfeervolle keukens TRANSITIE-EILAND Stimuleringsplatform wil duurzaamheid helder en raab karcher Museum veilt antieke prenten van Zeeland Zeilen en spelen voor kinderziekenhuis Sprookjes bestaan! Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling D66 houdt open ledenavond in café Voorlichtingsavond 'Nieuwe natuur deelgebied 12' Schouwen-Oost The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes zaterdag 15 mei 2010 Wórdt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg www.raabkarcher.nl Tel: 0118-625055 DREISCHOR GOESE SAS In Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor worden zaterdag 22 mei originele antieke at laskaarten en prenten van Zeeland geveild. Geveild worden topografi sche kaarten van onder meer Zie rikzee, Brouwershaven en Middel burg. Ook onder de hamer gaan plattegronden, 'Kuyperkaartjes' en klederdrachtprenten. De veiling be gint om 15.00 uur. Vrijdag is het kijkdag van 16.00 tot 21.00 uur. Het aantal te veilen kavels is 100. tuningzeeland.nl Dieseltuning voor alle merken personenwagens! Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl De Stichting Sail4charity houdt vandaag en morgen, 15 en 16 mei, zeilwedstrijden op de Oosterschel- de om de Charity Cup. Terwijl de schepen zeilen, staan er op de kant een springkussen en kraampjes. Er zijn voetbal- en volleybalwedstijd- jes en er kan volop gegeten en ge dronken worden. Vandaag treedt om 20.00 uur de band El Combo op. De hele opbrengst van het eve nement is voor het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam. ZIERIKZEE De afdeling Schouwen-Duiveland van D66 houdt woensdag 19 mei een openbare vergadering in café De Biet aan de Nieuwe Haven. Cen traal tijdens de bijeenkomst staat de rapportage van de nieuwe raads fracties, hun activiteiten en vooral ervaringen in de nieuwe gemeente raad. Verder is het bestuur op zoek naar vrijwilligers die het bestuur willen komen versterken. Vele ac tieve D66-leden zijn doorge stroomd naar de politieke steun- fractie. De ledenavond in De Biet begint om 20.00 uur. Op donderdag 27 mei 2010 organiseert de Landinrichtingscommissie Schouwen-Oost in samenwerking met de provincie Zeeland een voorlichtings avond over het Streefbeeld deelgebied 12. Deelgebied 12 ligt tussen de Nieuwe Kooiweg, de Zandweg en de Brasweg nabij Zierikzee en zal worden ingericht als nieuwe natuur. De voorlichtingsavond start om 19.30 uur in het Multifunctioneel Centrum Zierikzee, De Huybertstraat 35 te Zierikzee. Het programma is als volgt: 19.30 uur: Aanvang Gelegenheid voor het bekijken van het streefbeeld 20.00 uur: Presentatie van het streefbeeld door de provincie Zeeland 21.15 uur: Gelegenheid tot individueel vragen stellen 22.00 uur: Afsluiting Namens de Landinrichtingscommissie voor de herinrichting Schouwen-Oost, ir. E.J. van der Meer, secretaris Opdrachtgever Provincie Zeeland Opdrachtnemer/uitvoerder dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer OOSTERLAND - De S. M. Lonc- questraat in Oosterland wordt her- inricht zoals vorig jaar al overeen is gekomen met de dorpsraad. Daarmee gaat de gemeente voorbij aan een verzoek van de bewoners van de betreffende straat om het huidige wegprofiel te handhaven in plaats van deze weg te verande ren. Dit verzoek is eind april bij de ge meente ingediend. Aan de voorge nomen herinrichting van de S. M. Loncquestraat was toen echter al een ruim inspraaktraject vooraf ge gaan. In mei vorig jaar kregen de bewoners tijdens een inloopavond drie varianten voor aanpassing van de straat voorgelegd. Tijdens die avond kwam naar voren dat er hier gebrek is aan parkeerplaatsen. Om dat probleem op te lossen werd variant 1 aangepast in die zin dat er drie bomen en een groen- strookje uit het plan voor herin richting werden gehaald ten gun ste van parkeerplaatsen. -Volgens de gemeente wordt hier mee tegemoet gekomen aan de parkeerbehoefte zonder dat het aanzien van de straat wordt aange tast Het project is inmiddels in uit voering. De recente brief met handtekeningen van de bewoners doorkruist volgens de gemeente de eerder gemaakte afspraken. Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes HAAMSTEDE - In de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Haam stede wordt zaterdag 22 mei een veiling gehouden. Tweederde van de opbrengst gaat naar Wereldkin deren, een organisatie die kinde ren in ontwikkelingslanden steunt. De veiling begint om 11.00 uur. Vanaf 9.00 uur bezichtiging. door Ali Pankow Zij zet de verwarming be wust laag, gebruikt een 'close in boiler' zodat ze direct warm water be schikbaar heeft, levert plastic afval apart in en stapt wat vaker op de fiets. Ada Overwater, woordvoer ster van Stimuleringsplatform Transitie-Eiland, geeft graag con crete voorbeelden van duurzaam heid. „Idealisme is mooi, maar we moeten ook een brug slaan naar de realiteit. Anders gebeurt er uit eindelijk niks", zegt Overwater. Zij wil zich binnen genoemd plat form graag inzetten om allerlei ini tiatieven ten behoeve van duur zaamheid met elkaar in verbin ding te brengen. „Duurzaamheid staat voor een ma nier van leven waarin je niet uit buit maar samenwerkt. Dus: be wust omgaan om wat je omge ving, de natuur dus, te bieden heeft. Leven op zodanige manier dat ook de natuur er baat bij heeft, of er in ieder geval niet slechter van wordt", luidt de omschrijving' van het Stimuleringsplatform. Deze nieuwe organisatie is voortge komen uit het initiatief van John Elenbaas uit Ellemeet een culture le manifestatie onder de titel 'Landstad Cultuurtour' op poten Het Stimuleringsplatform Transitie-Eiland: Eric Odinot, Peter Groen, Ada Overwater, Tom Hage, Karin den Haan, Ronald

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 162