PZC ^Heropende Golff wordt straks Spar 16 mei koopzondag Vlees ;e. .:s. 21 Geen subsidie van gemeente voor viering van 777 jaar Nieuwerkerk Opgepakt na forse knokpartij almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 24 en 25 22 en 23 OVERNAME Postagentschap weken gesloten Skydivers landen bij Paauwe Intratuin Koudekerke f Kijk ook alvast op tintratuin.nl. Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 mtratum De molen verdween maar het Moolhuys staat er nog altijd Zaterdag 15 mei 2010 Idealisme en realisme moeten hand in hand gaan bij duurzaamheid Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl wmmmmmmwmwmmmmmm door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Golff-supermarkt in het centrum van Zierikzee is na enkele dagen dicht te zijn geweest vanwege overnameperikelen sinds vanmorgen weer open. Totdat een' definitieve nieuwe eigenaar voor de supermarkt gevonden is, zwaait zelfstandig ondernemer Kees'Baak er de scepter. Het in de winkel ge huisveste TNT-postagentschap blijft enkele weken dicht. Op ter mijn wordt de Golff omgevormd tot Spar. Tot voor kort werd de supermarkt in het Zierikzeese stadshart gedre ven door broers Patrick en Roe land Struijk. Zij kregen mei vorig jaar van groothandel Sligro te ho ren dat de GolfF-formule van het toneel zou verdwijnen. Vijfenze ventig procent van de GolfF-super- markten zou worden gerestyled tot - vooral in Brabant bekende - Emté-supermarkten. De resterende 25 procent Golffs zou worden opgeheven. De gebroe ders gingen op zoek naar een nieu we moederorganisatie. Er werden gesprekken gevoerd met onder an deren Plus, Agrimarkt en Coop maar uiteindelijk leidde dat niet tot het gewenste resultaat. Vanuit de Sligro werd aangedrongen op omvorming van Golff naar Spar-supermarkt, maar daar zagen de broers Struijk niets in. Patrick: „De Spar gaat qua formule rich ting buurtsuper en die kant willen wij gewoon niet op." Voor de broers bleef er alles over wegend eigenlijk maar één moge lijkheid over. Roeland: „Als je je bij een formule niet goed voelt moet je er niet aan beginnen. Daar om hebben we besloten om de su permarkt terug te verkopen aan de moederorganisatie." Dat de overnameperikelen resul teerden in een sluiting van de su permarkt van enkele dagen was zeer tegen de zin van Patrick en Roeland Struijk. „Maar daar had den wij totaal geen invloed op." Hetzelfde geldt voor de tijdelijke sluiting van het TNT-postagent schap in de winkel vanwege de overgang naar een andere eigenaar van de supermarkt. Het gerucht dat de broers failliet zouden zijn verwijzen Patrick en Roeland resoluut naar het land der fabelen. Patrick: „De terugverkoop van de supermarkt aan de Sligro was een puur zakelijke beslissing. Het afscheid van de klanten valt de broers zwaar. „Ze zijn ons altijd trouw gebleven." mmmmsmsmmmmmmmmm NIEUWERKERK - De Stichting Nieu werkerk Bruist hoeft niet te reke nen op een financiële bijdrage van de gemeente voor de viering van het 777-jarig bestaan van het dorp in juli dit jaar. De speciaal hier voor gevormde stichting wil het ju bileum vieren met een gevarieerd programma voor jong en oud. Om dit alles te bekostigen heeft de or ganisatie een sponsorpakket sa mengesteld. Dat biedt onderne mers de mogelijkheid op eigen wij ze een bijdrage aan het feest te le veren. Ook werd een subsidiever zoek bij de gemeente ingediend. Het gemeentebestuur laat echter weten dat een evenement ter vie ring van een jubileum daarvoor niet in aanmerking komt. U bent welkom van 12.00 tot 17.00 uur (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl ZONNEMAIRE - Ze kwamen rechtstreeks van Rotterdam Airport naar Zonnemaire gevlogen. Drie parachutisten van Skydive Rotterdam maakten gistermiddag een sprong op een veld tegenover Interieur Paauwe. Het was voor het springteam even zoeken naar een goede AXEL - Vier personen zijn vrijdag ochtend rond 1.50 uur opgepakt in een woning aan de Beatrixstraat in Axèl. Ze worden verdacht van be trokkenheid bij een vechtpartij waarbij één verdachte, een Terneu- zenaar (26), gewond raakte aan zijn been. Andere verdachten zijn een 25-jarige Terneuzenaar, een man (32) met onbekende woon plaats en een vrouw (28) uit Axel. Ze hadden fors gedronken en mo gen hun roes uitslapen in de cel. landingsplek. Tot twee keer toe moest het markerings punt worden verplaatst. Het vervolg was een plaatje. Onder luid gejuich werden de parachutisten verwel komd. Het luchtoptreden was in het kader van de voor jaarsshow van Paauwe. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De ietwat gezette man op dat kan toor in Zeeuws-Vlaanderen nadert de zestig. Het werk gaat hem nog steeds be hoorlijk goed af, al begint de kar af en toe alarmerend te kraken. Hoewel, de kar... De man behaalde nimmer zijn rijbewijs. Meneer liet zich altijd rijden door collega's of door zijn echtgenote en bij zonne schijn fietste hij naar kantoor. Geen enkel probleem dus tot zover. Alleen als het regende en hij echt nie mand had om hem te chauffeuren, was het ontbreken van het roze pa piertje een gemis. Laatst zag hij een gehandicapte zijn 45-kilometer-autootje parkeren. Het was een piepklein voertuig voorzien van een ludiek kenteken. 'Konijntje' stond er op. „Als ik zo'n handig autootje kocht, wat zou ik dan voor kenteken ne men", dacht hij hardop. Een van zijn collega's wist wel iets toepasselijks: „SMAC!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 161