sP°rt 137 Innocent: Ik ben onoverwinnelijk PZC Gratis WK voetbalspel Ronde van Hulst populair bij renners BOKSEN Tot Nederlander genaturaliseerde Nigeriaan vecht morgen voor Europese titel zaterdag 15 mei 2010 „De rechtste directe is de sterkste stoot van Innocent (rechts)," zegt zijn trainer Raymond Joval (links). „In de sparring heeft hij mijn stifttand losgeslagen. Die grap heeft me 240 euro gekost." foto Ed Oudenaarden/ANP door Jop van Kempen AMSTERDAM - Innocent Anyanwu (27) bokst morgen voor de Europe se titel. De tot Nederlander genatu raliseerde Nigeriaan neemt het op tegen Antonio (oao Bento (33). Oud-wereldkampioen Raymond Joval traint hem sinds kort. Inno cent telde met deze krant de da gen naar het gevecht af. Maandag 10 mei, 8.43 uur, Am sterdam. Innocent kijkt naar zichzelf In een lege zaal van een sportschool nabij het Olympisch Stadion staat hij schaduwboksend voor een gro te spiegelwand. De mensen die op deze maandagochtend op weg zijn naar hun werk hebben zich kort voor vertrek even in de spiegel geïnspecteerd, maar Innocent in specteert zichzelf wel een uur. -Zo als hij zichzelf ziet, zo ziet zijn te genstander hem straks ook, ver beeldt Innocent zich. „Als ik Bento was, zou ik me zor gen maken," zegt Innocent. „Moet je kijken hoe snel ik ben. Als ik Bento was, zou ik maken dat ik weg kwam." Achter die bezwe rende woorden schuilt ook respect voor zijn tegenstander. Bento heeft al een paar keer voor de Eu ropese EBU-titel in het superveder- gewicht gebokst, al kroonde hij zich nooit tot Europees kampioen. Toch weet Innocent (22 partijen, 0 verloren) dat Bento (31 partijen, 8 verloren) ervarener is. Innocent had zelfs nog nooit in de ring ge staan toen de Portugees in 1999 zijn eerste profpartij bokste. Bento bokste al negen keer de volle twaalf ronden, Innocent nog nooit. Dinsdag 11 mei, 10.11 uur, Zaan dam. Innocent is een bokser zonder handschoenen. In Zaandam rent hij de laatste kilometers van de voorbereiding die meer dan twee maanden heeft geduurd. Hij moet op gewicht komen. Op zaterdag, de dag van de weging, moet hij 58.9 kilo wegen. Nu zit hij nog een paar ons boven de 60. „Het gaat lukken, gemakkelijk," zegt hij. Het lichaam is het gereedschap van Innocent en hij zorgt er goed voor. Hij rent, hij rekt en hij doet krachtoefeningen. Gewichten til len doet hij nooit. „Die spieren zijn er altijd al geweest," zegt hij. „Dat is het werk van God." Inno cent rent vandaag in Zaandam en hij woont er ook. Tijdelijk. Nor maal woont hij in Wormerveer met zijn Nederlandse vrouw en MEEST GELEZEN 1. Van Nieuwenhuijzen naar Hoek 2. Ruud Pennings wordt assistent 3. Een kijkje onder de helmen STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl PZC Familieloop zit bijna vol, zie www.pzc.nl/familieloop hun zoontje, maar voor het ge vecht is hij een paar weken op ka mers gegaan. Hij heeft rust nodig. „Mijn zoontje zie ik op de dag van het gevecht weer. Hij komt voor het eerst kijken." Het lege huis in Zaandam bevalt Innocent goed. Als hij slecht slaapt, kan hij het licht aanknip pen en in de bijbel lezen. „Dat ik 'soms moeilijk in slaap kom, is door de chemische stoffen die ik aanmaak tijdens de training," zegt Innocent. „Het heeft niet met ze nuwen te maken." Woensdag 12 mei, 12.31 uur, Am sterdam. Hoe meer zielen, hoe meer vreug de. Real Fighters, het bedrijf achter Innocent, heeft een persdag geor ganiseerd en de sportschool puilt uit. Innocent is een verhaal. Een Nigeriaan die na een zwerftocht over de halve wereld in Amster dam aankomt, onder een brug slaapt, leert boksen, bij Kentucky Fried Chicken kip bakt en als Ne derlander kans maakt op de Euro pese titel. Innocent houdt van de camera. „Ik ben heel dankbaar dat door Wim de Vos HULST - Kermis in Hulst. Daarbij hoort een wielerkoers. Tot en met komende dinsdag staat de Markt vol met kermisattracties. Maandag avond wordt er de Ronde van Hulst over 80 kilometer verreden. Het plaatselijke wielercomité werkt samen met de Belgische vrije liefhebbersbond Waod. „En daar hebben we nog steeds geen spijt van gehad. Op een be paald moment was er geen vol waardig deelnemersveld bij elkaar ik Nederlander mocht worden, daarom wil ik voor Nederland Eu ropees kampioen worden," zegt hij in het Nederlands. „Nederland en ik beginnen zaterdag samen aan het gevecht. Ik ben er twee honderd procent klaar voor." Innocent lijkt goed tegen de druk te kunnen. De druk die hij nu voelt, is anders dan de druk van vroeger. Toen moest hij blijven winnen om als topsporter in aan merking te kunnen komen voor een Nederlands paspoort, nu is al les wat hij wint mooi meegeno men. De gage voor het gevecht van zondag is ongeveer tiendui zend euro. Innocent wil straks voor de wereldtitel boksen en voor gages van tonnen. Donderdag 13 mei, 9.19 uur, Am sterdam. „De aanval is het sterkste punt van Innocent," zegt zijn trainer Ray mond Joval. „Ik heb alleen gepro beerd om hem wat veiliger te laten aanvallen. Hij moet niet met z'n kin omhoog recht naar voren lo pen, maar zich klein maken en zig zaggend dichterbij komen." Uit er- j ...u»,L.m te krijgen toen er nog onder de vlag van de KNWU werd verre den. Nu is dat geheel anders", weet Eric Vereecken, zelf ook nog steeds coureur en daarom maan dag ook één van de deelnemers. „Veel coureurs hebben inmiddels laten weten maandag aan de start te komen." De wedstrijd, die wordt verreden onder de naam In ternationale Grote Prijs Hulst, staat open voor amateurs van zo wel de vrije bonden als van de KN WU. De start wordt is om 19.00 uur aan het Cornelis de Vosplein. varing weet Joval hoe Innocent bokst. Bij gebrek aan goede spar ringspartners trok de voormalige kampioen in het middengewicht zelf de handschoenen weer aan. Dat het voor de rolverdeling niet ideaal is wanneer een trainer zon der goede voorbereiding de ring in stapt om tegen zijn pupil te spar ren, snapt Joval. En hij snapt ook dat Innocent voor zijn timing en zijn snelheid beter tegen boksers uit zijn eigen supervedergewicht kan oefenen, maar er was geen an dere keus. „De rechtste directe is Innocents sterkste stoot," zegt Joval. „In de sparring heeft hij mijn stifttand losgeslagen. Die grap heeft me 240 euro gekost." Vrijdag 14 mei, 14.29 uur, Am sterdam. De mens is materie en de materie van Innocent weegt nog iets te veel. Op gewicht komen is van daag het allerbelangrijkste. Het gaat om honderden grammen. In nocent rent in de sportschool op de loopband en hij gelooft heilig in de sauna. Er zijn mensen die zeggen dat de warme lucht van de sauna behalve het vocht ook de kracht uit het lichaam drijft, maar tot die groep behoort Innocent niet. „Op zaterdag weeg ik iets minder dan 58.9 kilo en op de dag van het gevecht weeg ik 62, 63," zegt hij. Het laatste gevecht van In nocent was in november. Dat is best lang geleden, maar hij maakt zich geen zorgen. „Ik ben onover winnelijk." Op YouTube heeft Innocent wat fragmenten bekeken van tegen stander Bento. Hij weet niet wat hij ervan moet denken. „In de eer ste twintig seconden van het ge vecht zet ik heel veel druk en dan zie ik hoe hij daarmee omgaat." Bento is langer dan Innocent, maar dat maakt Innocent niet zo veel uit. Ook met het verschil in er varing kan Innocent goed omgaan, voorspelt hij. „Ik heb respect voor Bento, maar hij zal ooit zeggen dat hij tegen Innocent heeft gebokst toen die op weg was naar de top." De wedstrijd wordt morgen om 15.00 uur live uitgezonden op Nederland 1. Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk vanaf 20 mei op www.pzc.nl/wkvoetbalspel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 159