221 zeeland Bijna zeven ton voor oud pand op Kop Noordstraat KllllSt IS III TGITIGUZGII Smokkelaars wandelen 28e Smokkeltochten Vlees almanak Auto ontvreemd PUCKEY MUCKEY Een kreet om meer 'openbare kunst' Vijftigplussers met voetjes van de vloer Opvang gezocht voor zwangere poezen Optreden shantykoor Zuid West 10 Twee Terneuzenaren verdacht van vechten Infobijeenkomst over Zorginformatiemarkt Chinese bewegingsleer voor vijftigplussers The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes zaterdag 15 mei 2010 door Wout Bareman TERNEUZEN - Met de aankoop van een kleine winkel annex werk plaats aan de Schoolweg hebben de partners in het project Kop van de Noordstraat in Terneuzen alle afbraakpanden in het gebied ver worven. De gemeenteraad moet nog wel z'n zegen geven over de aankoop van het pand van Eprom Electroni- ca bv. Met de onteigening is 670.000 euro schadeloosstelling ge moeid, plus 130.000 euro voor het pand en de grond. Alle panden zijn nu in handen van de gemeen te, woonstichting Clavis en aanne mer Van der Poel, die samen met de Rabobank de projectpartners vormen. Ze onderzoeken samen al geruime tijd de mogelijkheden tot herinrichting van het gebied. Er ligt nog geen definitief plan, maar projectwethouder Frank van Hulle streeft ernaar dat de definitieve 'ontwikkelingsovereenkomst' door de partners' kan worden onderte kend. „Dan zijn we weer een stap verder." Volgens hem zijn ambte naren nu druk bezig het plan 'door te rekenen' en 'en een aantal stedebouwkundige aspecten te op timaliseren'. De wethouder: „De komende tijd besteden we ook extra aandacht aan een optimale inpassing van café De Vriendschap in de plannen." Volgende week wordt daarover opnieuw gepraat met eigenaar Guust Maandag en exploitant Ronnie Verberkmoes, die de oorspronkelijke plannen af wezen. Van Hulle gaat ervan uit dat het project medio 2013 wordt afgerond. TERNEUZEN Dansschool Kiel houdt komende woensdag een dansmiddag voor vijtigplussers in de school aan de Haarmanweg in Terneuzen. Muziekverantwoordelijke Leen draait onder meer deuntjes voor een foxtrot, diverse walsen, tango en cha-cha-cha. De dansmiddag duurt van 13.45 uur tot 16.45 uur. Entree kost 1,50 euro. TERNEUZEN De Dierenbescherming zoekt Zeeuws-Vlaamse huishoudens die voor een paar weken moederpoe zen en hun jongen op willen van gen. De mama's staan op punt van bevallen, maar asiels hebben niet voldoende ruimte voor de dieren. Na een paar weken gaan de kittens naar een nieuwe baas. De Dierenbe scherming betaalt een vergoeding. Meer informatie via 0118 490572. EMMADORP Het shantykoor Zuid West 10 treedt op Tweede Pinksterdag op in café Het Verdronken Land in Em- madorp. Het optreden begint 's middags om twee uur. Zuid West 10 telt zeventien muzi kanten, zangers en zangeressen. Het koor, onder leiding van diri- gente Isolde Stam, beschikt over een uitgebreid repertoire van zee mansliedjes uit de hele wereld. AXEL De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in Axel twee mannen aangehouden op verden king van betrokkenheid bij een vechtpartij. Het duo zou betrokken zijn geweest bij een vechtpartij in de Zeestraat en op de Markt in Axel. De twee verdachten zijn af komstig uit Terneuzen en zijn 16 en 22 jaar. Ze zijn allebei door de politie ingesloten. BRESKENS BIERVLIET Acupuncturiste Marie-Claire Jans- sens en school voor Chinese bewe gingsleer Chang Qing houden dins dag 25 mei een informatieavond. Er wordt voorlichting en demonstra ties gegeven. Vervolgens kan wor den ingeschreven voor lessen. De avond vindt plaats in De Hooge Pla ten en begint om 19.00 uur. Aanmelden via 06 54384633 of Fvdp.janssens@planet.nl. De activiteitencommissie van wel- zijnsinstelling Aan Z Biervliet houdt komende woensdag een in formatiemarkt in het dorpshuis in Biervliet. Verschillende (zorgin stellingen en instanties presente ren zich. De markt heeft als thema 'Met de leeftijd mee' en richt zich op vijftigplussers. De markt duurt van 13.30 uur tot 16.00 uur. De ietwat gezette man op dat kan toor in Zeeuws-Vlaanderen nadert de zestig. Het werk gaat hem nog goed af, al begint de kar te kraken. Hoewel, de kar... Hij haalde nimmer zijn rijbewijs. Meneer liet zich altijd rijden door collega's of zijn echtgeno te en bij zonneschijn fietste hij naar kantoor. Alleen als het regende en hij niemand had om hem te chaufferen, was het ontbreken van het roze pa piertje een gemis. Laatst zag hij een gehandicapte zijn 45-kilometer-au- tootje parkeren; een piepklein voer tuig voorzien van een ludiek kente ken. 'Konijntje' stond er op. „Als ik zo'n handig autootje kocht, wat zou ik dan voor kenteken nemen", dacht hij hardop. Een van zijn collega's wist wel iets toepasselijks: „SMAC!" Tip? redactie@pzc.nl STEKENE - Wandelclub De Smokke laars houdt zondag 23 mei voor de 28e keer de populaire Smokkelt ochten en weer de Vijftig Kilome ter van Stekene. Elk jaar lopen vele honderden Zeeuws-Vlamingen de internationale wandeltocht mee. Deelnemers kunnen kiezen tussen de afstanden zes, twaalf, zeven tien, twintig, dertig, veertig of vijf tig kilometer. De kortste route blijft in de buurt van het dorp Stekene. De twaalf kilometer maakt een extra lus richting Klein Sinaai. Beide afstanden keren via het natuurreservaat Het Steenge- laag terug naar de startplaats. De overige afstanden trekken via het gebied 'De Bekaf, ten noorden van de Expresweg, naar de Steken- se wijk Hellestraat. De vier langste afstanden voeren vanuit controle post 't Helleken naar het gebied De Kemel en het waterwingebied van Sint Jansteen. De veertig en vijftig kilometer trekken vanuit het waterwingebied de grens over richting Hulst en doorkruisen daar na het Koninklijk Bos en het Stro- persbos. De startplaats is de Broe derschool aan de Nieuwstraat 17 in Stekene. Inschrijven tussen 06.00 - 15.00 uur. Voor de langste afstan den gelden beperkte starturen. Meer informatie is te vinden op www.desmokkelaars.be Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes IJZENDIJKE - Uit de Oranjestraat in IJzendijke is tussen woensdaga vond en donderdagavond een grij ze Volkswagen Golf gestolen. De auto heeft een opvallende uitlaat en maakt bij het rijden 'een hoop herrie', meldt de politie als bijzon der kenmerk. Het kenteken van de auto is 99-SX-XB. 5KP;: De liefde tussen Puckey en Muckey was van korte duur. Voordat wethouder Bos kon ingrijpen, haalde het geschrok ken Geuzencomité uit Biervliet het beeld weer snel weg. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 150